Кабмін зупинив експорт цукру (оновлено)

Кабінет Міністрів до кінця року зупинив експорт цукру до країн Європейського Союзу.
Про це йдеться у рішенні уряду, яке є у розпорядженні Економічної правди.
Зокрема, своїм рішенням Кабмін вніс зміни до постанови, яка регулює експорт окремих товарів до держав-членів ЄС на 2024 рік, та вніс новий пункт про квотування (тобто граничний обсяг продукції, яку можна експортувати).
Так, квота на експорт цукру до ЄС становить нуль, тобто експорт буде заборонено з моменту публікації постанови.
Згодом це підтвердив виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
"З 1 червня урядом запроваджено нульову квоту на цукор, яка діятиме до кінця року. Але українські агровиробники продовжують експортувати цукор в країни Африки, Близький Схід, Велику Британію", – сказав Висоцький.
Він нагадав, що з 5 червня запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, що діятимуть рік. На деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022-2023 роки.
Це стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м'яса птиці, кукурудзи, крупи, меду.
Так, на експорт цукру до ЄС квота на рівні 262 тис. тонн вже вичерпалась.
Втім, за словами Висоцького, виробництва цукру для внутрішнього споживання достатньо.
Раніше із проханням обмежити експорт цукру до уряду звернулася асоціація "Укрцукор". Учасники ринку казали, що українські експортери вже досягли граничний обсяг на цей рік, передбачений рішенням ЄС.
За даними уряду, із початку року та станом на 29 квітня, вже експортовано близько 306,9 тис. тонн цукру, зокрема до країн ЄС 225,4 тис. тонн, що становить 86% квоти (262, 7 тис. тонн), яку встановили в Євросоюзі. Тож, з урахуванням темпів експорту, цю квоту українські виробники можуть вичерпати вже у травні.
Читайте також: Україна збільшила експорт цукру до країн Африки
Крім того, уряд втановив квоти на 2024 рік на експорт до ЄС м’яса та субпродуктів з птиці на рівні 132,3 тис. тонни, зокрема м’яса та субпродуктів індиків на рівні 3,7 тис. тонни.
Очікується, що квота з боку ЄС для України становитиме 137 тис тонн для м’яса птиці, тож своєю постановою уряд узгодив українське регулювання з європейськими обмеженнями. На початок квітня Україна вже експортувала до європейських країн 45 тис тонн цієї продукції.
За даними Держмитниці, за першу половину минулого року Україна експортувала м’яса птиці на $470 млн, цукру – $214,9 млн.
Як повідомлялося, завдяки "коридорам солідарності" ЄС в економіку України надійшло 50 млрд євро.
"Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує зменшення виробництва зернових в Україні у 2024/25 МР порівняно з попереднім сезоном.
Про це свідчать дані у звіті https://usda.library.cornell.edu/concern/publications/zs25x844t?locale=en USDA за травень.
Тhttps://agroportal.ua/news/rastenievodstvo/usda-prognozuye-zmenshennya-urozhayu-zernovih-v-ukrajini-u-2024-25-mr ак, очікується, що в Україні цього року намолотять 21 млн т пшениці , це на 2 млн т менше показника 2023/24 МР. Експорт скоротиться на 3,5 млн і становитиме 14 млн т."
З урахуванням того факту, що ЄС суттево зменшив Україні квоти на експорт зерна у цьому році, виходить те саме, що і в минулому році!
Голод, виявляється, наближається))
Просто реально у цьому році навіть в найдорожчі часи яйка таки коштували суттево дешевше, ніж в минулому році.
Взагалі, якщо порівнювати ще совкові співвідношення цін на яйка (2,10 фублів за десяток), і на хліб чи картоплю, з теперішніми (тобто іншими словами - прийняти до уваги інфляцію з кінця СРСР), то яйця повинні коштувати десь суттево більше 100 гривень за десяток. Але вони, за виключенням екстремальних випадків, як то минулорічний зимовий блекаут, коштують таки набагато дешевше, погодьтесь.
Кожна квота\обеження\дозвіл - це годівниця для якогось "слуги".
А яка різниця - куда цукор вивезуть