984 відвідувача онлайн
471 0

Дешевші кредити та боротьба з фальсифікатом: СМПУ окреслила головні завдання для молочної галузі

смпу

Спілка молочних підприємств України 19 квітня провела загальні збори учасників об’єднання.

Під час засідання обговорили поточний стан галузі, заслухали звіт про роботу Спілки та окреслили її головні завдання на найближчий час, повідомляє БізнесЦензор.

Так, серед завдань СМПУ визначила, зокрема, домогтися удосконалення механізму державної програми "Доступні кредити 5-7-9" – долучити представників галузі тваринництва до напрямку "переробка" і забезпечити можливість підприємствам збільшити кредитний ліміт з 90 млн грн до 150 млн грн, а також запровадити окремий напрям підтримки – здешевлення кредитів для здійснення капітальних інвестицій з лімітом до 300 млн грн.

Крім того, Спілка направила звернення до Мінекономіки щодо надання молочним продуктам, з акцентом на сир, пріоритету при формуванні номенклатури продукції, яка буде включена до програми "кешбеку" в межах платформи "Зроблено в Україні".

Також важливим завданням для себе бізнес виокремив боротьбу з фальсифікатом та недопущення появи та розповсюдження фальсифікованих молочних продуктів у торгових мережах.

Водночас СМПУ працюватиме над отриманням фінансового стимулювання збільшення поголів’я корів в Україні шляхом виплати дотацій за його приріст. Відповідні пропозиції до уряду та парламенту вже надіслані представниками Спілки.

Спілка молочних підприємств України також бере активну участь у розробці Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва.

При цьому Спілка сприяє впровадженню ініціатив з євроінтеграції галузі, експорту вітчизняної молочної продукції. Зокрема, формується аргументаційна база, направлена на те, щоб Європейська молочна асоціація стала адвокатом СМПУ у процесі лобіювання продовження дії вільної торгівлі без мит та квот для української молочної продукції після червня 2025 року.

Також під час зборів переобрано Раду директорів СМПУ.

"Задоволений результатом зустрічі. Ми пережили складний рік, ми вистояли. Нас чують на рівні країни. Мої очікування – ми зробимо все, дякуючи нашим партнерам, щоб і через рік ми працювали з країнами Європейського Союзу без мит, як це робимо зараз", – зазначив Віктор Кордубан, голова ради директорів ПП "Білоцерківська агропромислова група", який також увійшов до ради директорів Спілки.

Коментувати
Сортувати: