1716 відвідувачів онлайн
1 105 10

Туск закликав польських фермерів припинити блокаду на кордоні з Україною

туск,дональд

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав фермерів припинити блокування кордону з Україною.

Про це він заявив після саміту Європейської ради у Брюсселі, передає "Польське радіо".

За словами Туска, Україна опинилася у вкрай складній ситуації після останньої серії російських бомбардувань, і найближчий час може стати вирішальним для долі цієї війни.

"Хочу звернутися до всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може зашкодити Україні. Ми повинні будемо прийняти рішення, які захистять польський кордон і прикордонні переходи", – додав польський прем’єр.

Туск наголосив, що польська влада не може допустити блокування переходів – незалежно від обґрунтування протестів. "Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни", – сказав голова уряду.

Прем'єр-міністр Польщі нагадав, що прикордонні пункти, згідно з останнім рішенням уряду, мають статус критичної інфраструктури. Він повідомив, що уряд готовий надавати подальші форми допомоги тим фермерам, хто втратив частину своїх прибутків.

"Я розраховую на рефлексію і відмову від такої форми протесту", – сказав Туск.

Він додав, що державні служби працюватимуть над розчисткою пунктів пропуску. Однак очільник уряду не вважає, що в цьому випадку потрібні прямі заходи примусу.

Читайте також: Польські фермери заблокували рух на ще двох пунктах пропуску

Нагадаємо, 9 лютого польські фермери розпочали блокаду трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною, з 12 лютого протести поширилися ще на два пункти пропуску, у тому числі "Зосин-Устилуг". Із 16 лютого польські аграрії блокували вже шостий пункт пропуску для руху вантажів.

Увечері 21 березня польські фермери призупинили акцію протесту на прикордонному пункті пропуску "Зосин-Устилуг". За день до цього вони припинили блокувати рух вантажівок біля пункту пропуску "Медика"-"Шегині". А 28 березня тимчасово призупинили блокувати рух вантажівок в обох напрямках на пункті пропуску "Угринів-Долгобичув". Блокада останнього пункту поновилася 2 квітня, але 16 квітня знову призупинилася.

Детальніше про ситуацію на польському кордоні читайте у нашому матеріалі: Чому поляки блокують вантажівки та висипають українське зерно на дорогу

Топ коментарі
+1
А ти кумедний Дональд.
показати весь коментар
19.04.2024 10:59
+1
Клоун. Досі ти того не бачив
показати весь коментар
19.04.2024 12:01
Коментувати
Сортувати:
А ти кумедний Дональд.
показати весь коментар
19.04.2024 10:59 Відповісти
Клоун. Досі ти того не бачив
показати весь коментар
19.04.2024 12:01 Відповісти
Де цей клоун туск був останні півроку?! Невже не бачив, що рольники допомагають рашистам знищити українську економіку?
В той же час, якби зепідрське шапіто закрило український ринок для польських товарів ще восени, то за пару тижнів питання блокування кордону було б вирішено польською владою у негайному порядку і зараз би такої проблеми не було б, а польща просто виконувала свої зобов'язання в рамках сот і ЄС
показати весь коментар
19.04.2024 12:18 Відповісти
У тебе манька в голові завелась. До чого тут Польща, як держава і конкретні фермери, які втратили всі гроші від постанов ЄС про " зелену агропродукцію"?
Та плювати ті фермери хотіли і на польську державу і на Туска і на всіх інших, включаючи тебе, коли немає за що годувати родину.
показати весь коментар
19.04.2024 12:38 Відповісти
звісно польща тут не причому: якісь лєві чуваки за гроші кремля заблокували кордон з Україною, бо більше їм немає чим займатися у житті.
показати весь коментар
19.04.2024 13:25 Відповісти
Це ти писака хоробрий, з'їздь на кородон і скажи це все людям що там стоять у вічі. Спробуй, " храбрєць".
То, що люди вимушені у відчаї робити ці ганебні речі по відношенню до України. Це одно. До чого тут країна- союзник України як держава ?
показати весь коментар
19.04.2024 13:30 Відповісти
Польскі фермери втратили частину прибутку з-за рішень Брюсселя, так нехай і звіздують в Брюссель і там все перевертають. Нахера вони ви@обуються над Україною в такий важкий час. Наш народ та держава на межі виживання, сотні тисяч людей загиблі та покалічені і ці п@кидьки вирішили знайти самих вразливих в цій ситуації і встромити ножа нам в спину? Нарівні конкуренція? Нехай ці бл@ді ідуть на Сумщину і подивляться як працюють українські фермери - тільки вийшли в поле, прилетів під@рський беспілотник і почали гамселити сельхозтехніку в полях. І після цього коли українці нарешті зібрали той кровавий врожай та везуть через Польщу до Німеччини по сталим прямим договорам, вони вирішили висипати пшеницю составами !!! на землю. І тиАлекс їх ще захищаєш? В тебе є овість?
показати весь коментар
19.04.2024 13:46 Відповісти
Тобі, росіянину, яка взагалі ріжниця хто і про що пише на Цензорі?
Ти собі заробляй вкиди, виконуй план, поки бронь у фермі перед шойгу не закінчилась
показати весь коментар
19.04.2024 13:50 Відповісти
він не клоун, він звичайний сірий бюрократ, який чомусь вирішив, що він політик. А вони не державники, тому усі такі як він (і він також зі своїм кодлом, яке зараз чомусь партіями називається) чекали виборів. в польщі як раз місцевих... вони пройшли - можна вже і зубки показати... вони ж всі такі, створили для кращого управління систему загального виборчого права, коли і дебіл і геній мають однакову вагу голосу, коли простіше "загружати піплу" всяку мудь...
бо піпл же " системно необізнаний" тобто простіше кажучи 70% населення якої-завгодно країни тупоголові прищі на тілі землі.
показати весь коментар
19.04.2024 13:38 Відповісти