2444 відвідувача онлайн
182 0

Росія торік не знайшла жодного нового великого родовища нафти

нафта

Пошуки в Росії нових покладів нафти, які могли б покрити запаси, що вибувають через видобуток, 2023 року принесли провальні результати.

Про це пишуть російські ЗМІ, передає enkorr.

За підсумками року на державний баланс було поставлено 43 родовища нафти та газу, свідчать дані Роснєдр.

І хоча кількість нових родовищ зросла на 9 порівняно з минулим роком, лише одне з них потрапило до категорії великих – нафтогазоконденсатне родовище імені Р. У. Маганова на шельфі Каспійського моря із запасами 136,2 млрд кубометрів газу.

Серед нафтових родовищ великих не знайшлося, випливає з даних Роснєдр. Майже всі вони виявилися або дрібними (запаси до 5 млн тонн), або дуже дрібними (менш як 1 млн тонн). Найбагатшим на барелі родовищем виявилося бурське в іркутській області. Однак його розмір – 8,7 млн тонн – відповідає обсягу, який нафтова промисловість за поточних темпів викачує з надр за шість днів.

Також у топ-3 потрапили родовище імені В. П. Орлова (7,5 млн тонн, або п'ять днів російського видобутку) й талтимське у ХМАО (6,1 млн тонн, чотири дні видобутку).

Загалом нафтові компанії відзвітували про знаходження 565 млн тонн нафти – мінімального за шість років обсягу. Однак цього результату було досягнуто переважно дорозвідкою вже відомих покладів. Сумарні запаси нових родовищ становили лише 43 млн тонн нафти, а це один місяць поточного російського видобутку.

Пошук нових родовищ у Росії

Подібні результати геологорозвідувальних робіт фіксуються в Росії з року в рік. За останні п'ять років лише одного разу нафтовикам і геологам вдалося відкрити нове велике нафтове родовище – мадачагське на шельфі Баренцевого моря із запасами 82,3 млн тонн.

До 90% всіх нафтогазових родовищ, що відкриваються, належать до дрібних і дуже дрібних. При цьому, за даними Мінприроди РФ, майже всі запаси нафти в Росії вже залучені до роботи: нерозподілений фонд становить лише 3%.

Щоб підтримувати виробництво на виснажених покладах, відкритих за часів брежнєвського застою, нафтовикам доводиться бурити дедалі більше свердловин: минулого року обсяги бурових робіт сягнули 28,1 тис. кілометрів і встановили рекорд новітньої історії країни.

Але обсяг видобутку при цьому не збільшується (він просів на 1%, 530 млн тонн): ці свердловини бурять не на нових промислах, а на старих, щоб висмоктати нафту, яка залишилася, підтримати видобуток з останніх сил.

Коментувати
Сортувати: