Міжнародні інвестиції в Україну за рік зросли більш ніж удвічі, – KSE
Міжнародні інвестиції в Україну зросли з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.
Про це повідомила керівниця KSE Institute Наталія Шаповал під час першого Ukraine Business Compact (UBC) Workshop, передає Інтерфакс-Україна.
"Під час повномасштабного вторгнення в Україну інвестували 43 глобальні компанії, серед яких – Bayer ($65 млн), Carlsberg ($40 млн) і CEMARK, що входить до групи компаній CRH ($30 млн). Ще 12 компаній анонсували інвестиції в Україну", – зазначила Шаповал.
Як повідомлялося, Baykar, який виробляє безпілотники Bayraktar TB2, у вересні 2023 року оголосила про готовність інвестувати $100 млн у завод, сервісний центр та штаб-квартиру в Києві. Будівництво заводу вже розпочалося у лютому 2024 року і, як передбачається, триватиме 12 місяців.
Також у 2023 році CRH, провідний виробник будівельних матеріалів у світі, підписала мандатний лист із Європейським банком реконструкції та розвитку щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.
За словами Шаповал, на даний момент іноземні компанії активніше інвестують у проєкти у сфері IT, оборони та агробізнесу.
Як зазначив заступник міністра економіки Володимир Кузьо, наразі в Україні розробляються механізми підтримки інвесторів та пом'якшення інвестиційних ризиків.
Уряд співпрацює з міжнародними організаціями та експортно-кредитними агентствами, Мінекономіки займається розвитком агентства із залучення інвестицій.
"Ми працюємо над розширенням інфраструктури страхування військових ризиків, запущеної минулого року. Цього року ми зарезервували кошти для підтримки значних інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків. Другий напрямок нашої роботи спрямований на залучення інвестицій через міжнародні фінансові інституції та інституції фінансування розвитку", – розповів Кузьо.
Крім того, за його словами, Україна очікує поглиблення співпраці з міжнародним діловим співтовариством шляхом залучення українського бізнесу до глобальних ланцюжків виробництва та постачання.
Кузьо повідомив, що Мінекономіки визначило п'ять ключових секторів з інвестиційними можливостями $292 млрд:
- енергетика,
- транспорт і логістика,
- сільське господарство,
- "зелена" металургія,
- критичні матеріали.
Пріоритетність цих галузей полягає в тому, що саме вони роблять значний внесок в економіку України, мають глобальний потенціал зростання, а також потребують заміщення зруйнованих потужностей.