Влада Польщі закриє кордон для українського зерна з 1 квітня (оновлено)

Польська влада домовилася з фермерами про дотації на тонну зерна та тимчасове закриття кордону з Україною з 1 квітня для транзиту деяких сільськогосподарських продуктів.
Документ підписали представники протестувальників, міністр сільського господарства Чеслав Секерський та державний секретар міністерства Міхал Колодзейчак, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на polskieradio24.pl.
Домовленість передбачає збереження ембарго на імпорт сільськогосподарської продукції з України, яке діє з середини вересня минулого року. Воно стосується, зокрема, пшениці, кукурудзи, пшеничного борошна, ріпаку та соняшника.
Крім того, міністр сільського господарства має звернутися до Ради міністрів Європейського Союзу із проханням призупинити транзит цих продуктів через польську територію з 1 квітня цього року.
Згодом рішення заборонити транзит українського зерна через Польщу підтвердив держсекретар польського Міністерства сільського господарства Міхал Колодзейчак.
"Ми припускаємо, що це рішення залишиться чинним доти, поки не буде досягнуто угоди про правила торгівлі між Польщею та Україною, що убезпечують наш ринок", – наводяться слова польського посадовця у пресрелізі Мінсільгоспу Польщі.
Він уточнив, що згідно з досягнутими домовленостями міністерство звернеться до уряду Польщі з проханням призупинити транзит тих українських агропродуктів, на які вже накладене ембарго.
"Усі чутливі продукти мають бути заблоковані", – наголошується у релізі.
Як повідомлялося, уперше заборона на імпорт пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику з України була введена Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Болгарією 2 травня 2023 року на період до 5 червня, а потім її було продовжено до 15 вересня після серії протестів на кордоні з його блокуванням.
ЄС з 15 вересня скасував цю заборону після того, як Україна пообіцяла вжити заходів щодо посилення контролю за експортом до сусідніх країн і згодом запровадила відповідне ліцензування.
Проте того самого дня Польща, Угорщина і Словаччина ввели односторонні заборони на імпорт українських агротоварів. Окрім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
1. тільки 5% від укр. імпорту зерна йде через західний кордон
2. польські порти завантажені тільки на 60% (від потужності перевалки зерна)
3. тільки 10% від 60% (п2) займає укр. зерно
1. Для чого влаштовувати цирк = політика, парламетські та місцеві вибори. Поляків так угнетає зерно, то чому не блокується сябровьский кордон? Бо його блокування не буде мати такого резонансу!
2. Чому возять зерно через Польшу= бо є контракти, бо є покупці з ЕС на зерно й зернопродукти.
3. "Поки поляки мітенгують румуни заробляють".
П.С. я працюю в аграрній сфері й ці цифри мені видає анатітичне ПЗ, в не ОП. Так що розберіться зі своїми фермерами, й навчіть їх що таке "*****" а не "дотація".
А про москальську та бульбашську агропродукцію - ні слова.
А, може, це й не фермери зовсім?..
шмигаля у відставку ‼️‼️‼️
Але ж більшу частину коштів дав ЄС,та і ніяких льгот порівняно з біженцями українцям не було.І їх там не так і багато залишилось,умови не дуже,частина поїхала далі,частина влаштувалася на роботу і робить зараз на економіку польщі і на тих «хвермерів»,які ведуть досить агресивну економічну війну проти України.
отольются кошке мышкины слезки
Ось цитата про успішність польського фермерства.😆
Внутрішні ціни на борошно та, відповідно, на хлібо-булочну продукцію, впадуть.