2687 відвідувачів онлайн
412 3

Екснардеп Пашинський вийшов із СІЗО, за нього внесли 270 мільйонів застави

пашинський

За колишнього народного депутата та голову Національної асоціації підприємств оборонної промисловості Сергія Пашинського внесли заставу, він вийшов із СІЗО.

Про це сам Пашинський повідомив у Facebook.

"Тільки що підприємства-члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості внесли за мене повну заставу. Я вийшов на свободу", – зазначив він.

Екснардеп додав, що повертається до своїх обов’язків.

Як повідомлялося, напередодні Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Сергія Пашинського у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розміір 272,5 млн грн.

У чому звинувачують Сергія Пашинського та що відомо про справу "нафтопродуктів Курченка"?

12 лютого СБУ та НАБУ повідомили про підозру колишньому народному депутату Сергію Пашинському, його бізнес-партнеру Сергію Тищенку та чотирьом спільникам у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн арештованих державою "нафтопродуктів Курченка".

За версією слідства, група компаній "СЄПЕК" Сергія Курченка ввозила в Україну нафтопродукти за схемою обірваного транзиту, щоб не сплачувати податки. Ці нафтопродукти зберігалися на Одеському НПЗ, в цистернах в Одесі, Херсонській нафтоперевалці і на нафтобазі в Василькові Київської області. Вони були арештовані за рішенням суду у 2014 році.

Слідство вважає, що у Тищенка виник умисел на заволодіння цими нафтопродуктами Курченка, для чого він вступив у змову з Сергієм Пашинським, який на той час виконував обов'язки голови Адміністрації президента. Зрештою, за рішенням суду арештовані нафтопродукти передали держпідприємству "Укртранснафтопродукт", яке продало їх фірмі "Укройлпродукт" з групи компаній "Фактор", яку контролював Тищенко.

За версією слідства, паливо продали "Укройлпродукту" за заниженою вартістю, а отримані кошти нібито вивели через ТОВ "Ітанік стронг", ТОВ "Трейд інвест компані" та інші компанії, підконтрольні Тищенку.

При цьому держпідприємство "Укртранснафтопродукт" мало рахунок у банку "Фортуна", який належав матері Тищенка. Саме через цей рахунок була здійснена оплата за нафтопродукти, яку потім нібито вивели на підконтрольні Тищенку структури, вважають прокурори. Сам банк у подальшому був ліквідований. Таким чином, дії Тищенка та інших підозрюваних завдали державі понад 967 млн грн шкоди, вважає слідство.

При цьому держпідприємство "Укртранснафтопродукт" визнавало, що мало на рахунках у банку "Фортуна" щонайменше 162,9 млн грн, які втратило внаслідок визнання його неплатоспроможним.

Сам Пашинський висунуті правоохоронцями звинувачення відкидає. Він припустив, що підозра у справі 10-річної давності може бути пов'язана з тиском на "Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості України", яку він очолює.

Коментувати
Сортувати:
Не можуть знекровити оборонну промисловість штрафами та податками, то знекровлюють "заставами". Зе підараси.
показати весь коментар
27.02.2024 13:22 Відповісти
ОПа соснула скумбрію по вісім
показати весь коментар
27.02.2024 13:56 Відповісти
працюючі на дерслужбі і з легкістю заплатити 270 міліонів застави "пепосильною працею" заробленних............. не помер би бідяга з голоду після такого обдиралова......
показати весь коментар
27.02.2024 16:29 Відповісти