1949 відвідувачів онлайн
703 4

Євросоюз ухвалив новий пакет санкцій проти Росії. Що він передбачає (оновлено)

єс,євросоюз

Європейський Союз ухвалив 13-й пакет антиросійських санкцій з нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

"Сьогодні ми посилюємо обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного сектору, націлюючись на підприємства в третіх країнах, які постачають обладнання, а також осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей.

Ми залишаємось єдиними у своїй рішучості знищити військову машину Росії та допомогти Україні виграти її законну боротьбу за самооборону, відновити свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет", – прокоментував високий представник ЄС із зовнішньої безпекової політики Жозеп Боррель.

Персональні санкції

Нові санкції передбачають обмеження проти 106 фізосіб та 88 компаній. Вони стосуються насамперед військового та оборонного секторів і пов’язаних з ними осіб, зокрема тих, хто бере участь у постачанні озброєння з КНДР до Росії, членів судової системи, місцевих політиків і відповідальних за незаконну депортацію українських дітей. Загалом підсанкційні списки вже включають понад 2000 фізичних та юридичних осіб.

Обмеження передбачають замороження активів. Також громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд та транзит територією ЄС.

Експортні та імпортні обмеження

Також Рада ЄС додала ще 27 організацій до переліку тих, хто безпосередньо підтримує ВПК Росії у її війні проти України. На них поширюватимуться жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

Деякі з цих організацій розташовані в третіх країнах – Індії, Шрі-Ланці, Китиї, Сербії, Казахстані, Таїланді і Туреччині. Вони причетні до обходу санкційних обмежень. Інші компанії – російські. Вони займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для "оборонки" Росії.

Крім того, рішення Ради розширює перелік заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки – додано компоненти для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів та електричні трансформатори.

Які товари та технології ЄС заборонив постачати до Росії?

Загалом затверджений Радою ЄС 13-й пакет санкцій проти РФ передбачає обмеження на торгівлю з Росією товарами та технологіями, перелік яких містить понад 70 найменувань, уточнює Інтерфакс-Україна.

Зокрема, йдеться про напівпровідникові прилади різних типів, електронні інтегральні схеми, виробниче та випробувальне обладнання, включно з машинами й апаратами, друковані схеми, пульти, панелі, консолі, апаратура з числовим програмним управлінням.

Окремий розділ передбачає заборону на продаж фотокамер, датчиків і оптичних компонентів. Туди ж включено телескопічні приціли, перископи, телескопи, термометри та пірометри, термостати.

Обмежувальні заходи поширюються на низку предметів електромагнітного обладнання. До їх числа входять двигуни постійного струму та генератори постійного струму, трансформатори, кілька різновидів конденсаторів, резисторів, реле тощо.

Також у санкційному переліку – верстати для обробки будь-яких матеріалів, будівельні інструменти та машини, супутні товари.

Окремий розділ присвячено "енергетичним матеріалам і прекурсорам". До нього включено: перхлорати, бромати та пербромати, йодати, періодати, целюлозні матеріали.

Санкції також поширено на електронні пристрої та модулі: блоки для обчислювальних машин, машин для приймання, перетворення і передавання або регенерації голосу, зображень чи інших даних, іншої апаратури для передавання або приймання голосу, зображень чи інших даних, включно з пристроями для зв'язку в дротових або бездротових мережах, про телефони для мереж стільникового зв'язку чи для інших бездротових мереж, радіонавігаційну апаратуру, прилади та пристрої для авіаційної або космічної навігації.

У додатку до санкційного регламенту ЄС також вказані хімічні речовини, метали, сплави, композити та інші сучасні матеріали, а також кілька видів підшипників.

Коментувати
Сортувати:
Я проти. КАТЕГОРИЧНО. Санкції призначаються, щоб вони працювали. Тому спочатку розберіться як запобігти тому, що вони не працюють. Накажіть порушників, знайдіть схеми обходу і інше. Тому потрібні не чергові санкції, а механізм знищення порушників.
показати весь коментар
23.02.2024 12:22 Відповісти
А чому відразу всі санкції не ввели, а поступово ?
Це щоб кацапи не розвалилися чи щоб не обідніли
Виглядає так що Європа показує що накладає санкції але хоче так щоб кацапи не страждали
Тому ці санкції до одного місця
Для чого їх накладати коли ви два роки чекали, а взагалі то десять років?
Це щоб кацапи підготоввалися до санкцій знайшли обходи ось це ви робите?
А для звіту Україні розказуєте про те що новий пакет санкцій ввели
Вони мали бути раптовими і болісними
Щоб кацапський бюджет це відчув
Але мабуть такі санкції не хотять вводити
Зробити з кацапів голодранцями?.
Світ це робити не хоче
показати весь коментар
23.02.2024 12:56 Відповісти
нічого він не передбачає.. розписалися в імпатєнції
показати весь коментар
23.02.2024 14:35 Відповісти
йа все більше подумую про союз з москалями.. їх всі бояться, а цю срань еуропейську та піндоську всі зневажають та обсцикають. А ще вони нас тримають як буферну зону і в свій клуб приймати не збираються. НІКОЛИ. ****** ляхи відкрили другий фронт, ЄС торгує з москвою в повному обсязі, сплачуючи тій по лярду євробаксів щоденно, постачають чіпи, деталі, вузли, техніку для війни проти України.. нам віддали списаний мотлох, а собі модернізували армію.. снарядів у всьому розвиненому світі нема для нас, а у нещасної північної кореї їх мільйонами і зразу, а бонусом ще й балістичні ракети, яких нам партньори навіть не думають давати.. карочє, п*зда нам з такими партньорами, тра' інших шукати
показати весь коментар
23.02.2024 14:42 Відповісти