Польський міністр вибачився за інцидент з розсипаним зерном. Але назвав реакцію України "не зовсім стриманою"

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення у України за інцидент з розсипаним зерном, який стався у неділю на польсько-українському кордоні.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі, передає "Європейська правда".
Секерський назвав висипання зерна "не зовсім адекватною формою протесту", але водночас додав, що до неї "часто вдаються фермери в різних країнах".
"Фермери не опанували свої емоції, але слід пам'ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. Напередодні весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їх відчай", – йдеться у заяві польського міністра.
Секерський зазначив, що виступає за діалог і прямі переговори як найкращу форму вирішення складних проблем.
"Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків", – підкреслюється в заяві міністра.
Водночас він назвав "не зовсім стриманою" реакцію української влади. На його думку, "занадто різкою була форма заяв заступника міністра економіки, а раніше мера Львова, інші українські політики також були надто емоційними у своєму спілкуванні".
"Я розумію невдоволення української влади до труднощів з експортом сільськогосподарської продукції. Я також повністю усвідомлюю, що торгівля йде в обох напрямках, і ми також експортуємо в Україну", – додав Секерський.
Він вважає, що "польські фермери допомагали Україні і хочуть допомагати й надалі".
"Однак вони хотіли б, щоб ця допомога йшла на користь українському бюджету, на користь фермерам, а не олігархам, які володіють величезними площами землі для вирощування зернових та інших видів сільськогосподарського виробництва. Саме вони в основному стоять за цим величезним імпортом, який підриває стабільність агропродовольчих ринків в Європі", – додав міністр.
Раніше повідомлялося, що польські фермери, які протестують поблизу кордону з Україною, висипали частину зерна з трьох українських вантажівок. Правоохоронці розслідують інцидент.
Мінагрополітики України засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками. Там нагадали, що вже два роки повномасштабного вторгнення українські аграрії працюють під постійними ворожими обстрілами і зазнають величезних збитків. Відтак, міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також засудив інцидент зі знищенням українського зерна польськими протестувальниками та закликав притягнути винних у цій провокації до відповідальності.
Нагадаємо, 9 лютого польські фермери вранці розпочали блокаду пункту пропуску на кордоні з Україною – "Медика – Шегині". Пізніше протести поширилися ще на два пункти пропуску.
До того повідомлялося, що в межах протестів польські фермери планують заблокувати рух у п’яти пунктах пропуску на кордоні з Україною: три – 9 лютого, ще два – 12 лютого.
Детальніше про сиуацію на польському кордоні читайте у нашому матеріалі: Чому поляки блокують вантажівки та висипають українське зерно на дорогу
Якби не ті ж США, що вклали у них 100 з лишнім мільярдів, сиділи б у лайні по вуха гірше б од болгар, класно на чужому хєру в рай в'їжджати та ховатись за спинкою дядечка Сема.
Польські фермери не працюють під обстрілами та не ризикують натрапити на ворожу міну. Хоча, якщо бути чесним, два польські фермери загинули від російської ракети, але навіть ту ракету оголосили українською.
дивитись на "стриману реакцію" Польської влади....
Це на рахунок "не зовсім адекватної поведінки України"...
ЦЕ НЕ ПРОТЕСТ, ЦЕ ЗЛОЧИН І ВИННІ МАЮТЬ ВДПОВІСТИ!
яке ім підкидають кацапи 😡
страшною смертю, тому вони не цiнують головне-ХЛIБ! Бо буде хлiб
та вода, то людина буте жити. У нас, украiнцiв, в кровi вiдноситись
з любов"ю та повагою до хлiба...
ПольЩа нам ніколи не була і не буде другом. Тільки сусід і економічний партнер. Вони з нашої біди отримують вельми добрий ганж. А на початку війни дійсно польська влада труханула, що може статися після того, як Україна паде...(як і наша). Потім громадська думка в Європі і в світі повернулася на нашу підтримку і багато європейських можновладців, озираючись на електорат змушені реагувати. Велика частина польського суспільства дивилася і дивиться на нас зверхньо і це доконаний факт - це сформовано віками сусідства і спільної історії. Як наприклад, німці з французами: здається, що все ок, але слово "жабоїди" завжди під рукою і коли можуть, то згадують все. що було і не було. Те ж і з фаранцузами.
Тому ми маємо формувати свіжий погляд на них, наші взаємини і не на користь їхніх інтересів, а своїх. Тільки свої інтереси, а потім можна подумати про спільні інтереси і про їхні.
Так, дійсно велика частина європейського суспільства і істеблішменту на нашій стороні чесно і без викрутасів. однак це не є стійким вектором, бо в тих багато грошей і різних цікавих речей...наприклад, енергоресурсів чи мінеральних ресурсів, без яких національні економіки не будуть працювати, а електорат під час виборів забуде про Україну і війну і буде у них запитувати про особистий дохід.
Це конкуренція , виграє покупець, не можете конкурувати - закривайте бізнес, а не шкодьте державі, яка тримає кацапську навалу.
Що польські перевізники не будуть топити зерно у Польщі...... Але це інша схема.
Більшість зернотрейдерів , тих що скупляють в Україні зерно і везуть в ЄС - європейські . От з ними і розбирайтесь . До чого тут Україна взагалі ?? Зерно дійсно наше ( тобто вирощене в Україні ), перевізник теж наший ( найнятий ) , це так , але власники зерна в абсолютній більшості - самі ж європейські компанії , які скупляють його в українських фермерів і везуть у Європу .
Всі були попереджені заздалегідь- блокада буде до початку березня