Україна покращила позиції у глобальному Індексі сприйняття корупції
Україна отримала 36 балів зі 100 можливих в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index – CPI) за 2023 рік. Наразі наша країна посідає 104 місце поміж 180 країн. Зростання України на 3 бали – один із найкращих результатів за минулий рік у світі.
Про це повідомляють у Transparency International Ukraine.
Зазначається, що із часів Революції Гідності за 10 років Україна додала 11 балів у дослідженні, що є найбільшим приростом серед країн, які зараз мають статус кандидаток до ЄС. Але все одно наша держава ще відстає від показників членів Євросоюзу.
В Індексі сприйняття корупції серед країн-кандидаток до ЄС Україна (36 балів, 104 місце) та Молдова (42 бали, 76 місце) додали найбільше за останній рік – 3 бали.
Північна Македонія додала 2 бали (42 бали, 76 місце), а Чорногорія (46 балів, 63 місце), Албанія (37 балів, 98 місце) та Боснія і Герцеговина (35 балів, 108 місце) додали по 1 балу. Результати Сербії за рік не змінилися (36 балів, 104 місце). А Грузія навпаки втратила 3 бали (53 бали, 49 місце). Закриває список кандидатів з найменшою кількістю балів Туреччина, в доробку якої стало ще менше на 2 бали (34 бали, 115 місце).
У динаміці за 10 років суттєво покращили свої результати також Молдова на 7 балів, Албанія на 6 балів і Грузія, яка хоч і втратила цьогоріч 3 бали, загалом за 10 років додала 4 бали. Натомість Туреччина втратила аж 16 балів за десятиріччя.
При цьому середній бал у країн Європейського Союзу склав 64 бали. Найвищий результат у Данії (90 балів, 1 місце), а найнижчий в Угорщини (42 бали, 76 місце). Близькими до нас за балами також є Болгарія (45 балів, 67 місце), Румунія (46 балів, 63 місце) та Греція (49 балів, 59 місце).
Зазначається, що це дослідження покриває як довоєнний, так і воєнний період України: з лютого 2021 року по вересень 2023 року. І суттєвий приріст показника країна отримала саме за час війни. За цей час відбулися ключові події: активізація затримань і розслідувань у топкорупційних справах, напрацювання Державної антикорупційної програми та проведення більшості закупівель у Prozorro.
Водночас до досліджуваного періоду не потрапили відновлення е-декларування та звітування політичних партій, законодавче посилення НАБУ та САП. Також поза періодом дослідження опинилися частина корупційних скандалів 2023 року й січневі випадки тиску на журналістів та оборонні скандали.
Шо, опять????
знов зелені перемогли корупцію???
бо верещучка ще 1,5 роки тому питала америкосів
ви про яку корупцію???
в Україні нема корупції
крпошта) і держмайна Дмитром Володимировичем Сенниченко
у нас корупція, починається з народження. з пологового будинку.
хто про це не знає?
індекс сприйняття, покращився.
а головні корупціонери приросли земелькою, майном і хорошим настроєм.