2512 відвідувачів онлайн
270 4

В уряді Латвії запропонували замінити російську аграрну продукцію в ЄС українською

россия,запрет,стоп

Латвія планує запропонувати міністрам сільського господарства країн Європейського Союзу обговорити заборону імпорту російських агропродуктів до країн ЄС та можливу заміну їх українськими аграрними товарами.

Про це міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе заявив перед засіданням Ради ЄС із сільського господарства та рибальства у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

"Запропоную сьогодні розпочати обговорення санкцій щодо російської сільськогосподарської продукції. Як бачите, у Європі достатньо їжі. Ми самодостатні. Будь-який дохід російського режиму дає дохід військовій машині", – сказав латвійський урядовець.

Він нагадав, що Росія ще у 2014 році запровадила одностороннє ембарго на низку європейських продуктів, але ЄС досі не ввів заборони у відповідь.

"Наразі імпорт (аграрної продукції з РФ до Євросоюзу, – ред.) зростає. Крупи, можливо, навіть вкрадені в Україні. Ми не знаємо, звідки ця продукція. Саме з цього ми хотіли б розпочати дискусію щодо скорочення торгівлі з Росією продовольством настільки, наскільки це можливо, і дозволяють санкції", – пояснив свою позицію Краузе.

Він додав, що Латвія проситиме створити робочу групу при Єврокомісії, яка мала б опрацювати питання заборони російських продуктів харчування.

Він також уточнив, що ЄС імпортує зернові культури на суму близько 2,2 млрд євро на рік, у тому числі пшеницю та кукрудзу.

"Це (питання імпорту зерна з РФ, – ред.) дуже чутливе для фермерів. Як ви знаєте, у Польщі та Латвії проходять протести фермерів. Фермери дуже незадоволені тим, що ціни падають. Дуже складно конкурувати з третіми країнами, такими як Росія, де вони виробляють продукцію не за нашими стандартами. Їх не хвилюють зміни клімату, їх не хвилюють викиди. Нашим фермерам доводиться вкладати багато грошей, щоб інвестувати у цей абсолютно новий клімат, заходи щодо скорочення змін", – розповів латвійський міністр.

Він повідомив, що ініціативу щодо обмеження Євросоюзом імпорту зерна з РФ підтримують Литва та Естонія. На засіданні аграрних міністрів ЄС у вівторок вони хотіли б побачити реакцію на цю ініціативу представників інших європейських країн.

"Насправді, нам не потрібен імпорт продовольства в Європі. А якщо є якісь групи товарів, якої бракує, наприклад соняшникова олія, то є дуже великий виробник – Україна. Ми можемо купувати всі продукти харчування, які імпортуємо з Росії, в України. Ми зможемо їх замінити та дати можливість допомогти уряду України фінансувати цю війну проти російської агресії", – підсумував Краузе.

Нагадаємо, чинні санкції ЄС проти Росії не поширюються на сільськогосподарську та продовольчу продукцію, ані законодавство ЄС, ані законодавство Латвії не обмежує імпорт продовольчих товарів, включаючи зерно, з Росії та їхнє транспортування територією ЄС.

Відтак зерно з Росії ввозиться до Латвії як для імпорту, так і в режимі транзиту. Основну частину імпорту становить кукурудза.

Коментувати
Сортувати:
Пропозиція гарна. Але Україні не треба займатись демпінгуванням цін у Європі. Треба не бажати зняти сливки ложкою, а погодитись на умови ЄС по ціновому спектру. Залишаючи прибуток на рівні навіть пів процента. По зернині, по крихітці і буде нам зріст експорту сільхозпродукції.
показати весь коментар
23.01.2024 15:18 Відповісти
Що Ви маєте на увазі - не займатись демпінгом, при цьому знизити рівень прибутку? Одне суперечить іншому
показати весь коментар
23.01.2024 16:42 Відповісти
В чому суперечливість ? Україна зараз займається демпінгом цін. Як ? Наше зерно коштує менше польського. Доведіть ціну до польського рівня. На пів долара менш. І з іншими продуктами теж. Це і є припинення демпінгування. Звісно що обсяг продаж зменшиться. Прибуток теж знизиться. Це й буде чесна конкуренція. І не користуватись рішенням ЄС, який квоти на зерно України зняв взагалі. ЄС це підтримає.
показати весь коментар
23.01.2024 20:47 Відповісти
Гарні санкції, нічого сказати. Не зрозуміло тільки де вони?
показати весь коментар
23.01.2024 15:44 Відповісти