Ціни на газ у Європі впали нижче за $300 за тисячу кубометрів. Це мінімум з кінця липня

Ціни на газ у Європі вранці 22 січня опустилися нижче за $300 за тисячу кубометрів уперше з 28 липня 2023 року.
Про це свідчать дані лондонської біржі ICE, передає галузеве видання enkorr.
Лютневі (найближчі) ф'ючерси за індексом TTF (найбільшого в Європі хаба, розташованого в Нідерландах) відкрили торги о 10:00 на рівні $307,7 (-3,8%). Під час торгів вартість опускалася до $299,8 (-6,3%) – нижче за психологічну позначку в $300 уперше з 28 липня.
Станом на 10:00 за київським часом їхня вартість становить $301,8 (-5,6%). Динаміка котирувань наводиться від розрахункової ціни попереднього торгового дня – $319,8 за тисячу кубометрів.
"У понеділок місячні ф'ючерси на газ упали до найнижчого рівня з 2021 року. Ситуація принципово не змінилася, навіть незважаючи на те, що ми можемо спостерігати короткочасні коригування у бік підвищення, ситуація з великими запасами газу утримуватиме ринок під тиском", – зазначили експерти Energi Danmark у ранковому огляді.
Біржові газові котирування в Європі 22 січня опустилися нижче за $350 вперше з 7 вересня.
Період високих цін на газ на європейській біржі тривав у 2021-2022 роках. Таких стійко високих цін не було за всю історію функціонування газових хабів у Європі з 1996 року. Історичного рекорду на рівні $3 892 за тисячу кубометрів ціни досягли на початку весни 2022 року. За підсумками минулого року середні котирування становили близько $460 за тисячу кубометрів.
Я вообще не защищаю шмыгаля, но людей нужно приучать к рыночной экономике и к рыночным ценам. Все остальное - это привет из совкового прошлого. Совсем все плохо с доходами - адресные субсидии. Если вам хочется куб газа по 30 копеек, то вам либо в рашку и топить дровами, либо в советский союз. Куда больше хочется?
Ваню, бери пуховик, йди додому
Наприклад, Китай у 2022 році заплатив менше $300 за тисячу кубометрів російського газу, тоді як Європа та Туреччина заплатили майже $1 тисячу, підрахував Bloomberg.
У 2023 році різниця, за розрахунками Bloomberg, хоч і зменшилася, але все одно залишається значною: близько $500 проти тих самих $300.
Але для цього має бути побудований газопровід «Сила Сибіру-2».
Росія та Китай підписали меморандум ще у 2006 році, але остаточної домовленості досі немає.
Китай не хоче ставити себе залежним від поставок по трубах, які при необхідності можна легко перерізати, тому відводить ключову роль СПГ у своїй стратегії енергетичної безпеки.
На тлі масового відкриття в найближчі роки нових заводів зі зрідження газу по всьому світу знижуються очікування можливої кризи і дефіциту палива.
Видели видео кацов,как ЕС справляет Рождество?
Электричество для ёлки выдавал хомячок в колесе,а под утро и того съели