350 мільйонів гривень застави: Суд арештував інвестбанкіра Мазепу

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для бізнесмена та керівника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи у вигляді тримання під вартою до 27 лютого з альтернативою внесення застави у розмірі 349,7 млн грн.
Про це повідомляє Суспільне із зали суду.
Прокуратура просила арештувати Мазепу, встановивши для нього заставу у розмірі 700 мільйонів гривень.
Адвокат Мазепи Тарас Пошиванюк просив дозволити відеотрансляцію засідання, оскільки справа викликала "велику суспільну цікавість". Але суддя йому відмовив.
Сторона захисту також подавала клопотання про відвід прокурора, але суддя відмовив і в цьому клопотанні. Після цього адвокати Мазепи просили надати їм час на ознайомлення з матеріалами справи, але суддя відмовився оголосити перерву.
Адвокат Тарас Пошиванюк розповів, що Мазепі інкримінують порушення ст. 255 ККУ — створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній.
Водночас у Печерському суді почали обирати запобіжний захід братові Ігоря Мазепи Юрію.
Як повідомлялося, співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) 18 січня затримали бізнесмена та директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу, коли той намагався перетнути українсько-польський кордон.
У його компанії Concorde Capital також повідомили про проведення обшуків без ухвали суду, при цьому співробітники ДБР вилучали документи, які "не стосуються справи, а пов’язані з усіма напрямками бізнес-активності Мазепи".
У ДБР звинуватили Мазепу у створенні злочинної організації, які у 2020-2021 роках протиправно заволоділа 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС, з метою її подальшої забудови.
ДБР також оприлюднило схему забудови дамби Київської ГЕС, вказавши на ній чотири котеджних містечка загальною площею 219 гектарів, не уточнивши, про які саме 7 га йдеться.
Крім того, на схемі вказано номер кримінального провадження у справі – №42014100120000009, воно відкрите ще у квітні 2014 року за фактом зловживання службовим становищем співробітниками правоохоронних органів, Держгеокадастру, Держлісагентства та Держводагенства.
Сам Ігор Мазепа уточнив, що висунута йому підозра стосується виділення земельної ділянки на 2,4 га. На його думку, розмір застави, яку вимагали для нього прокурори, неспівмірний із можливими збитками у цій справі, а сама вона може бути пов’язана з його публічними заявами про тиск силовиків на український бізнес.
Мазепа є одним із засновників громадського руху "Маніфест 42", який закликав українські бізнес-об’єднання до спротиву свавіллю силовиків.
зараз почнеться - порушення процесуального кодексу та підвідомста та вся муть на яку
..
здатні адвокати / вони ж бо як повії - хто заплатить під того й лягають/
..
подивіться репортажі про затримання - купа грошей в машині на кордоні..
..
Україні потрібна на час війни не демократія а військово- польві суди..
...
І казнокрадів та хабарників судити по скороченій програмі..
...
Америка - взірець демократії має смертну кару а ви - ні..
...
то може перейміть у Америки для прикладу смертну кару
...
а потім вже базікайте про свободу слова..
...
а чому би і ні...Америка взірець демократії беріть із неї приклад..
...