1196 відвідувачів онлайн
98 0

Туреччина рекордно збільшила імпорт нафти з Росії

ердоган,путін

Туреччина у грудні 2023 року імпортувала морем рекордні за всю історію обсяги російської нафти, які досягли 444 тис. барелів на добу.

Про це свідчать дані компанії Kpler, яка спеціалізується на аналізі даних про сировинні ринки, пише російський "Коммерсант".

Близько 70% цих обсягів було відвантажено у турецькому порту "Аліага".

Таким чином, на Туреччину припало близько 13% загального морського експорту російської нафти у грудні. Ще близько 76% припало на Індію та Китай.

У листопаді минулого року Росія експортувала до Туреччини близько 432 тис. барелів нафти на добу, що на понад 100 тис. б/д більше щодо жовтня.

За оцінками Kpler, близько 85% всіх експортних партій Urals до Туреччини в грудні припало не на географічно близький "Новоросійськ", а на танкери з балтійських портів РФ "Приморськ" та "Усть-Луга".

Постачання до Туреччини з балтійських портів могли стати більш привабливими на тлі проблем у Червоному морі, викликаних атаками на судна з боку хуситів, зауважують експерти. Хоча наразі жодне судно з російськими вантажами від них не постраждало. Втім, на збільшення експорту російської нафти турецьким споживачам могли також вплинути проблеми з оплатою вантажів для Індії.

"З огляду на періодичні суперечки між російськими експортерами нафти та індійськими покупцями, Туреччина, очевидно, стала найпривабливішим ринком збуту для російської нафти", – вважає Віктор Катона з Kpler.

За його підрахунками, дисконт на Urals для індійського ринку становить близько $3,5 за барель. У свою чергу, Urals у Туреччині може торгуватися зі знижкою до Brent у розмірі $5-6 за барель, проте з урахуванням дорожнечі логістики через Суецький канал постачання до Туреччини все одно прибутковіші для російських експортерів.

Попередні дані січня вказують, що експорт російської нафти до Туреччини у січні також перевищить 400 тис. барелів на добу.

Експорт російської нафти до Туреччини почав різко зростати в жовтні, коли "ЛукОйл" розпочав відвантаження на турецький НПЗ Star, який належить азербайджанській державній компанії SOCAR.

При цьому, у минулому році Туреччина стала найбільшим імпортером російського дизпалива після відмови від нього країнами ЄС.

Коментувати
Сортувати: