1024 відвідувача онлайн
32 796 61

Офіс президента пропонує спростити бронювання від мобілізації для чоловіків з високими зарплатами, – ЗМІ

зеленський

Офіс президента пропонує спростити процедуру бронювання від мобілізації для чоловіків, які отримують високі офіційні зарплати, а отже – сплачують більше податків.

Відповідні зміни до законодавства Верховна Рада може розглянути разом із посиленням процесу мобілізації до ЗСУ, пише українська редакція Forbes.

Зараз бронювати співробітників від мобілізації можуть лише ті підприємства, що мають статус "критично важливих". Новий (або додатковий) критерій, що зараз розглядається, – обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) з офіційної зарплати чи доходу. Наразі розглядається можливість автоматичного бронювання від мобілізації у разі, якщо фізособи сплачують не менше 6000 грн ПДФО на місяць. Це відповідає окладу на рівні 33 400 грн окладу.

Також розглядаються інші варіанти. Один з них – поріг офіційної зарплати (оклад) від 35 000 грн, інший варіант – дозволити бронювати співробітника, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ (відповідає окладу 66 000 грн).

Цей принцип може бути розповсюджений на ФОП, але чіткі критерії для цієї групи поки невідомі. Для спеціального податкового режиму "Дія City" для IT-індустрії йдеться про мінімальний поріг зарплати в еквіваленті $3200.

Бронювання здійснюватиметься через синхронізацію державних реєстрів. Йдеться про "Оберіг" (зареєстровані військовозобовʼязані) та інформацію про сплату податків. Якщо військовозобовʼязаний сплачує ПДФО у потрібному обсязі у системі "Оберіг" генеруватиметься QR код про бронювання, який діятиме 45 днів.

Однак для того, щоб нова система запрацювала потрібно ухвалити мобілізаційний закон, привести до ладу вказані реєстри та змінити низку законодавчих норм. Наприклад, потрібно внести зміни до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність за ПДФО подається до Податкової служби раз на квартал, а не раз на місяць.

Топ коментарі
+44
Ага, державі потрібні не ті, хто працює на підприємствах, які виготовляють безпілотники, зброю й **********, а ті хто гарно пристроївся до бюджетної годівниці, наприклад у ОП, отримує офіційно величезну зарплпату й розкрадає бюджет і допомогу партнерів. Саме так зелена погань хоче щоб інші воювали, п вони будуть царювати.
показати весь коментар
01.01.2024 20:22
+44
Це відвертий розподіл громадян на перший й другий сорт. Ці покидьки навіть не уявляють, до чого ведуть країну. Дніщє!
показати весь коментар
01.01.2024 20:37
+34
головні спеціалісти і інженери, експерти, доценти і викладачі з багаторічним стажем можуть мати оклади, менші за якогось мажора-прокурора/судді, якого батьки влаштували на тепле місце, або Сьрьож Лещзенків з зарплатами в сотні тисяч гривень. А хто з них корисніший для країни?
показати весь коментар
01.01.2024 21:28
Коментувати
Сортувати:
А в Конституцію заглядали? Чи лише тоді коли треба захистити ухилянтів
показати весь коментар
01.01.2024 20:02 Відповісти
Так тогда у нас все чиновники в ВГА до самого мелкого клерка получат бронь. А все спецы, собирающие дроны бесплатно или за символическую плату, поедут на ноль.
показати весь коментар
02.01.2024 00:06 Відповісти
а що конституція говорить?особливо про ухилянтів? такого слова не існує....тупі .не далекоглядні безмозгові людішки ввели це слово в обіход....то таке ....цих всіх брехунів скоро забуть як і це слово....ти умнік почни з того .що в конституції написано ----обовязок кожного громадянина .а це значить всіх хто має укр паспорт.....констуціїї не написано що це обовязок виключно 25-60
показати весь коментар
02.01.2024 14:07 Відповісти
олігархи та крадії бюджету офіційно будуть їхати в Куршавель/Буковель, а трактористи (яких вже і так повігрібали по селах) - поїдуть у м"ясні штурми...так ВОНИ мріють...
показати весь коментар
01.01.2024 20:17 Відповісти
Проблема в тому, що у нас не так багато людей чесно заробляють великі гроші - в основному це якісь депутати, чиновники і т.п. Але є і такі, що чесно заробляють багато. Але ненависть робочого класу поширюється і на них за одним рипом. Бо як це так, людина заробляє аж 100к гривень, голосує за свинарчуків, а я тут *** без солі доїдаю, хоч і голосував за нинішнього президента!
Але насправді ідея правильна, просто в Україні це знову буде корумповано і через жопу. Тому що люди мають використовуватися з максимальним КПД. От я в 2022-2023 зі своєї білої зарплати та трохи ФОП доходів платив майже 60к гривень податку щомісяця (19.5% + 22% ЄСВ + ЄСВ з роботодавця). При чому роботодавець мій німецький був (через українську компанію), тобто я ще залучав валюту в країну. Це не враховуючи ПДВ, яке я платив вже ВИТРАЧАЮЧИ зароблені гроші. А в армії я би, виходячи зі стану свого здоров'я, або одразу здох би на нулі, або сидів би при штабі і перекладав папірці за 20к гривень на місяць. Ну то що краще для держави було б? Ну якщо відкласти емоції про трактористів і мажорів в сторону?
показати весь коментар
02.01.2024 14:04 Відповісти
Ага, державі потрібні не ті, хто працює на підприємствах, які виготовляють безпілотники, зброю й **********, а ті хто гарно пристроївся до бюджетної годівниці, наприклад у ОП, отримує офіційно величезну зарплпату й розкрадає бюджет і допомогу партнерів. Саме так зелена погань хоче щоб інші воювали, п вони будуть царювати.
показати весь коментар
01.01.2024 20:22 Відповісти
Люди котрі мають свій бізнес також платять тисячі долларів податків. Зараз вони просто відкупаються і змушені виїзджати з України. Втрачаються робочі місця і падає економіка. За 2.5 тисячі долларів люди уже пікапи купують. Краще нехай гроші підуть на корисну справу, а не сотні мільйонів долларів на дачі через взятки.

Два роки намагались зупинити корупцію, але якщо комусь пропонують 15-20 тисяч долларів, то більшість погоджується. Так краще підняти податки таким і нехай платять в державу, а не наліво
показати весь коментар
02.01.2024 19:43 Відповісти
Це відвертий розподіл громадян на перший й другий сорт. Ці покидьки навіть не уявляють, до чого ведуть країну. Дніщє!
показати весь коментар
01.01.2024 20:37 Відповісти
Все вони уявляють. Не треба думати, що вони ідіоти.
показати весь коментар
02.01.2024 09:46 Відповісти
Так жидва не ідіоти, вони нищать українську націю, якщо б половину депутатів, а особливо Зе-депутатів відправити на передову, то і дрони будуть, зброя і так далі!
показати весь коментар
02.01.2024 12:29 Відповісти
люди 2сорту, на передову їх, хай гинуть за чиновничків та їх дітей . Слава Зеленському !
показати весь коментар
01.01.2024 20:50 Відповісти
Насправді це ідіотизм.
показати весь коментар
01.01.2024 20:52 Відповісти
Цинізм та лицемірство в одному флаконі. Вова, якщо не накладеш вето, то ти будеш ….. і я задумався ким же він ще може стати більш негідним ніж тим що він вже є…. Дійсно це вже дно. Навіщо розколювати суспільство? Єрмак порадив? О, тоді канешно. Єрмак поганого не порадить
показати весь коментар
02.01.2024 09:09 Відповісти
Прокурори, судді, інші держслужбовці з високими зарплатами і так мають бронь. Йдеться про висококваліфікованих спеціалістів, що приносять у казну найбільше податків.
Краще знищити економіку? Без західних грошей економіка тримається на податках. В ОП раптом включили голову і почали думати не про красиві популістські жести а про економіку держави під час війни, а вам це не подобається?!
показати весь коментар
02.01.2024 12:14 Відповісти
Розлад буде ще й тому, що не всі, хто непогано заробляє, є чиновниками. Металурги, шахтарі, дехто на "брудних підприємствах" типу КоксоХиму, висококваліфіковани працівники - вони теж можуть увійти у цю категорію. А дехто їх теж буде ненавидіти.
показати весь коментар
01.01.2024 20:56 Відповісти
головні спеціалісти і інженери, експерти, доценти і викладачі з багаторічним стажем можуть мати оклади, менші за якогось мажора-прокурора/судді, якого батьки влаштували на тепле місце, або Сьрьож Лещзенків з зарплатами в сотні тисяч гривень. А хто з них корисніший для країни?
показати весь коментар
01.01.2024 21:28 Відповісти
Викладачі і доценти за законом не підлягають мобілізації
показати весь коментар
02.01.2024 11:24 Відповісти
за новим законом, якщо не вистачає годин (а це не від них залежить), підлягатимуть.
показати весь коментар
02.01.2024 12:41 Відповісти
так це потрібно також вирішувати. А з мажорів отримувати максимум грошей. Гроші не пахнуть, якщо це рятує життя інших людей. Якщо маєте ідею, як побороти корупцію дрібних чиновників, тоді пропонуйте. А поки можна хоча б грошей з них взяти
показати весь коментар
02.01.2024 19:25 Відповісти
Дилема всіх не зовсім вільних суспільств саме в цьому: чи давали згоду Громадяни на те, що держава розпоряджатиметься їхнім життям без їх згоди??? Ось і весь сказ щодо посилиння контролю. Ти бач які"контольори"... А, що Ви для людей пересічних ( не ваших кумів, братів, сватів ) зробили позитивного ?
показати весь коментар
01.01.2024 20:58 Відповісти
Ви **** геть обнагліли пі.....си зелені разом зі своєю шоблою. Щоб вам повилазило гниди....
показати весь коментар
01.01.2024 21:06 Відповісти
Що тільки не придумують, щоб Женя кошевой не йшов воювати.
Офіс президента вкотре сре на конституцію.
показати весь коментар
01.01.2024 21:18 Відповісти
Цю країну врятує майдан. сама вже ніяк
показати весь коментар
01.01.2024 21:19 Відповісти
2004-2014-2024?
показати весь коментар
01.01.2024 21:22 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=ArTe0PWd58E&ab_channel=%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81 Влад Росс про роки з четвіркою і прогнози на 2024 рік.
показати весь коментар
02.01.2024 04:12 Відповісти
Офіс: давайте по чесноку,українська армія є робітничо-селянською і нас це влаштовує.
показати весь коментар
01.01.2024 22:07 Відповісти
роздайте Громадянам Землю...., роздайте Громадянам права на Ренту від всього що контролють держмонополії та олігархат...- от вам і весь рецепт...., і тільки тоді "держава" як інститут насильства може вимагати- іди захисти Свое та Державу....
все просто !!!
показати весь коментар
01.01.2024 22:21 Відповісти
Семизначні зарплати: скільки держава витратила з бюджету на топменеджерів банків під час війни:Приватбанк. За рік видатки найбільшого держбанку на правління становили 116,8 млн грн, на наглядову раду - 80,9 млн грн. Разом - понад 197,7 млн грн.Укрексімбанк заплатив членам правління майже 78 млн грн. Крім основної зарплати, ця сума включає 34 млн грн премій та 12,8 млн грн "інших виплат у грошовій формі".Ощадбанк, друга за розміром фінансова установа країни, на зарплати членам правління витратив 49,1 млн грн.
показати весь коментар
01.01.2024 22:26 Відповісти
Здохнути чи стати калікою за те, аби ті, хто ні в чому собі не відмовляв і далі насолоджувався життям це чудова мотивація - вже уявляю черги охочих. Просто "геніальна" ідея, якщо треба збурити суспільство та підштовхнути його до громадянської війни.
показати весь коментар
01.01.2024 22:30 Відповісти
швидше ідея у тому, щоб забрати частину грошей у мажорів. Якщо вони відкупаються, і це не виходить зупинити. То нехай платять українцям, а не взятки комусь на дачу
показати весь коментар
02.01.2024 19:16 Відповісти
краще б навели лад з ВЛК,отправляють калік в окопи силоміць - а потім говорять про ефективність ЗСУ.зброю дайте людям на руки,землю кожному хто мобілізується дайте щоб знав за що воює.а так все навпаки.
показати весь коментар
01.01.2024 23:45 Відповісти
на усе це потрібні гроші. Потрібно піднімати податки, а підняти їх можна лише мажорам. У інших і так грошей немає
показати весь коментар
02.01.2024 20:06 Відповісти
Боже!!!
Врятуй Україну від зєлєнскава і ідіотів, що його вибрали!
показати весь коментар
02.01.2024 00:05 Відповісти
Тобто мажори тепер в законі? Це мєрзость, це реально мєрзость.
показати весь коментар
02.01.2024 00:23 Відповісти
краще коли поза законом? отримувати від них тисячі долларів кожного місяця, це ж так погано. Зате коли вони відкупляються це усіх влаштовує. Ти сам віриш, що є механізми як загнати мільйонерів?
показати весь коментар
02.01.2024 19:14 Відповісти
Ай да маладца, це хто ж такий геній, що допетрав до такого-офіційна відкупна для дітей мажорів, чиновників та можновладців , а хто буде працювати на підприємствах ВПК- топ менеджери чи члени наглядових комісій, ах да зараз ну дуже корисний акторський склад "95 кварталу" недарма отримають ж млн. грн з бюджету .
показати весь коментар
02.01.2024 00:24 Відповісти
Зате як тільки мова йде про заборону сатанистів упц так зразу дєрьмаки згадують про порушення прав народа
показати весь коментар
02.01.2024 00:42 Відповісти
О, началось деление на знать и холопов официально. Знаете когда такое было? В 19 веке. Шевченко писал ещё об этом. Осталось только 10 или 25 лет обязательной службы ввести.
показати весь коментар
02.01.2024 01:17 Відповісти
25 років
показати весь коментар
02.01.2024 13:31 Відповісти
А ЯКЕ ВІДНОШЕННЯ ДО БРОНЮВАНН,ПРИЗИВУ МАЄ ОП??? КОНСТИТУЦІЯ І ЗАКОНОДАВСТВО НЕ НАДІЛИЛО ЦЕЙ ОРГАН ЗАКОНОДАВЧОЮ І НІЦИАТИВОЮ,
показати весь коментар
02.01.2024 08:57 Відповісти
Зелені тварюки охрініли. Треба було прізвище того "офіса" написати!
показати весь коментар
02.01.2024 09:28 Відповісти
Как я понял,за чиновников,бьівших депутатов,мусоров, можно не переживать?
показати весь коментар
02.01.2024 10:16 Відповісти
Треба прийняти на рівні закону, чиновники, в умовах воєнного стану, не можуть займати свої посади якщо їх діти не служать в Силах Оборони!
показати весь коментар
02.01.2024 10:55 Відповісти
А якщо немає дітей призивного віку?
показати весь коментар
02.01.2024 12:14 Відповісти
А з великою по-вашому, зацікавлені? Навпаки, кому цікавіше буде воювати за 120 к гривень - людині з 10к зарплатою, чи людині зі 100 к зарплатою? І кому цікавіше, не дай Боже, в разі смерті, що його сім'я отримає 15 млн.?
показати весь коментар
02.01.2024 12:13 Відповісти
Видумуть все нову хрінь, аби тільки не наводити порядок в армії і не робити ******* зброю.
показати весь коментар
02.01.2024 12:12 Відповісти
Коротко: дебіли.

Влада має об'єднувати народ, з метою створення нації. Ця влада - робить все для фрагментації суспільства.
показати весь коментар
02.01.2024 12:24 Відповісти
До ублюдків ЗЕ так і не дійшло!Гниди пархаті, ділять людей на сорти! Всі повинні бути рівні, якщо людина працює в інфраструктурі, сільському господарстві, оборонці, то бронь, все інше на війну!
показати весь коментар
02.01.2024 12:28 Відповісти
Тобто відкриваєш ФОП і за шість тисяч грн отримуєш броню від армії?
показати весь коментар
02.01.2024 12:41 Відповісти
Ні, сам податок повинен бути не менше 35 тисяч у місяць +7 тисяч ЄСВ. В цілому це стосується дуже молої кількості людей котрі і так у більшості уже відкупились. Якщо тут потрібно платити 1.5 тисячі долларів у місяць. То за декілька років це уже величезні суми. Відкупитись дешевше, але тут гроші підуть не на дачу комусь, а більш з користю
показати весь коментар
02.01.2024 19:12 Відповісти
Зелені все більше дратують людей. Це вони так хочуть узаконити відкошування від мобілізації мажорів та іншої ''геліти''.
показати весь коментар
02.01.2024 13:10 Відповісти
Можливо краще давати бронь усім хто зможе зеленим стрючком бити по клавішам піаніно?
показати весь коментар
02.01.2024 13:40 Відповісти
показати весь коментар
02.01.2024 14:36 Відповісти
Навпаки необхідно скасувати броні всім чиновникам та іншим категоріям, крім працівників ВПК. Взамін створити «армію фінансової підтримки». Суть полягає у тому щоб оголосити добровільний набір чоловіків , які не мають відношення до силових структурах та через релігійних, моральних, психологічних причин або за станом здоров'я не можуть воювати але можуть працювати, в «армію фінансової підтримки» через рекрутингову компанію. Вони зобов'яжуться перерахувати щомісяця 7-8тис.грн на спеціальний рахунок ЗСУ або іншу розраховану суму, виходячи з середньомісячної зарплати по Україні. Саме на спецрахунок, який би жорстко контролювався , тому що податки можуть бути використані невідомо на що. Взамін держава надає їм гарантії на законодавчому рівні що завтра вони не будуть мобілізовані та відправлені туди де вони не принесуть ніякої користі. Таким чином:
Ще 2-3 мільйонів або більше українців будуть залучені до захисту України. Зменшиться залежність України від західної допомоги. Залучені кошти можна буде спрямувати на закупівлю або виробництво необхідної зброї, на збільшення бойових виплат захисникам та залучення професійних іноземних бійців. Зменшиться корупція у військкоматах та ВЛК. Зменшиться напруга у суспільстві. Українці будуть намагатися підвищити свою кваліфікацію, більше працювати, більше заробляти, що призведе до пожвавлення економіки.
показати весь коментар
02.01.2024 14:50 Відповісти
Та твою ж зелену мать...
Шо ж ти , **** зелена, робиш?
То це бідні в окопи, а багаті на Мальдіви?
Ти, мразь запустило кацапа в Україну, положило тисячі українців у могилу, знищило разом з ****** третину держави, і вирішило остачу бідних в окопах згноїти?
Яка ж ти мерзотна тварина...
Звиняйте за матюччя, сьогодні в нас в селищі знову хоронили молодого Воїна...
Дуже болить.
показати весь коментар
02.01.2024 19:48 Відповісти