1180 відвідувачів онлайн
496 4

Санкції США серйозно зашкодили планам Росії на експорт скрапленого газу, – Reuters

спг,росія

Санкції США мали серйозний вплив на плани Росії з розвитку експорту свого скрапленого природного газу.

Як пише Reuters, відповідно до аналітиків, санкції США є серйозною перешкодою для планів Росії збільшити експорт скрапленого природного газу (СПГ) морськими шляхами, щоб компенсувати зниження експорту трубопровідного газу в Європу, передає Укрінформ.

Зазначається, що Росія, яка є четвертим за величиною виробником СПГ у світі після США, Катару та Австралії, має намір збільшити свою частку на світовому ринку приблизно до однієї п'ятої частини з нинішніх 8%, таким чином потроївши обсяги виробництва до більш ніж 100 млн метричних тонн до 2030-35 років.

Втім, якщо в умовах санкцій Москва перенаправила експорт нафти, що колись призначався для Західної Європи, до Китаю та Індії, то вплив обмежувальних заходів на СПГ є "більш серйозним через відносно невелику кількість танкерів, які можуть перевозити СПГ, і відсутність у Росії доступу до технологій і фінансів".

При цьому зусилля Росії щодо перенаправлення продажів газу до Китаю, другого за величиною споживача енергоресурсів у світі після США, поки мали обмежений успіх, оскільки тривалі переговори про збільшення більш ніж удвічі поточних продажів до цієї країни через запропонований газопровід "Сила Сибіру 2" ще не завершилися укладенням надійного контракту.

"Водночас, як повідомили три джерела в галузі на умовах анонімності, "Арктик СПГ 2", який контролюється "Новатек", найбільшим російським виробником СПГ, стикається із затримками. Вони повідомили, що комерційні поставки СПГ з проєкту очікуються не раніше другого кварталу 2024 року або пізніше, в той час як "Новатек" заявляв, що вони почнуться в першому кварталі", – йдеться в матеріалі.

Потужність "Арктик СПГ 2" з трьома технологічними лініями має скласти 19,8 млн тонн СПГ на рік та 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на рік. Це робить цей проєкт центральним у планах Росії щодо збільшення енергетичних доходів після падіння майже удвічі експорту газу "Газпромом" трубопроводами до Європи.

Як зазначає агентство, санкції США, які, за словами Росії, відображають бажання Вашингтона усунути конкурентів на ринку СПГ, "вже призвели до того, що "Новатек" оголосив форс-мажорні обставини щодо поставок з проєкту".

При цьому, побоюючись зворотної реакції від санкцій, іноземні акціонери призупинили участь у проєкті, відмовившись від своїх зобов'язань щодо фінансування та контрактів на відбір газу для заводу.

Коментувати
Сортувати:
Наразі «Газпром» постачає природний газ до Китаю трубопроводом «Сила Сибіру». Поставки у 2022 році становили 15 млрд кубометрів, тоді як у 2023 році очікуються на рівні 23,2 млрд кубометрів.

Незважаючи на те, що Росія може похвалитися збільшенням поставок до Китаю, експорт російського газу скорочується з початку війни в Україні, і Росії ************ роки, щоб компенсувати раніше експортовані обсяги трубопроводів до Європи вищими поставками на інші ринки.

Через відсутність нових трубопроводів на сході Росія робить ставку на збільшення продажів СПГ, який Європа імпортує у великих кількостях. Санкції США проти Arctic LNG 2 стали страшилкою для всієї російської стратегії СПГ.
показати весь коментар
31.12.2023 21:35 Відповісти
Санкції США проти Arctic LNG 2 створили велику невизначеність у майбутньому.

«Новатек», російський експортер СПГ, який розробляє проєкт, буде змушений перейти на російський флот і на ті танкери, які хоч і ходять під чужим прапором, але мають російських бенефіціарів через ланцюжок компаній.

Проблема особливо загостриться, якщо в Європі буде введено ембарго на російський СПГ. А це цілком можливо після 2026 року
показати весь коментар
31.12.2023 21:41 Відповісти
Через політику Росії «Газпром» втратив основний експортний ринок.
У благополучному допандемічному 2019 році «Газпром» продав майже 200 млрд кубометрів газу країнам далекого зарубіжжя, з яких близько 55 млрд кубометрів купила Німеччина.

Зараз це не так давно кращий клієнт купує 0 (нуль) кубометрів.
Багато інших країн Європейського Союзу також відмовилися від російського трубопровідного газу.
Заради війни в Україні Путін зруйнував бізнес-модель "Газпрому".
показати весь коментар
01.01.2024 09:09 Відповісти