1074 відвідувача онлайн
4 141 9

Блокування податкових накладних: НАЗК виявило п’ять корупційних ризиків

податки,пдв

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) визначило п’ять корупційних ризиків у процедурі зупинення/відновлення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК за результатами проведеного фахівцями агентства дослідження, розпочатого на підставі інформації від Ради бізнес-омбудсмена.

"Під час роботи над дослідженням НАЗК провело активну комунікацію та взаємодію з представниками громадських організацій та бізнес-спільнотою. Всебічно досліджено різноманітні джерела інформації для комплексного аналізу проблематики блокування податкових накладних", – зазначається у повідомленні.

За результатами роботи НАЗК визначило такі корупційні ризики:

  • непрозора робота системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/ розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМКОР) на користь "ручного режиму" регулювання;
  • необґрунтоване зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування;
  • неврахування таблиць даних платника ПДВ;
  • невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування;
  • наявність корупціогенних факторів у роботі комісій податкових органів регіонального рівня після зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

"Попри неодноразові нормативні зміни до профільного законодавства наразі, за твердженнями бізнесу, проблема блокування податкових накладних є вкрай гострою, перешкоджає здійсненню поточної діяльності підприємств, залишаючи при цьому можливості корупційних практик з боку податківців", – наголошують у НАЗК.

Як повідомлялося, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев визнав, що повністю вирішити проблему з блокуванням податкових накладних "білого" бізнесу неможливо, але її потрібно зменшити.

Детальніше про проблему читайте у матеріалі БізнесЦензор: Чому кожен десятий український бізнес стикається з блокуванням податкових накладних

Коментувати
Сортувати:
Все так гарно розмалювали, але реалії такі - почалась нова волна блокувань, рік відпочили більшість, і на новий круг.Бабла нема, тому витягувати будуть скрізь.
показати весь коментар
26.12.2023 14:16 Відповісти
Гетьманцев, з радниками та консультантами і помічниками з ОПУ, зхвильовані, чи так собі, -діарея!
показати весь коментар
26.12.2023 14:23 Відповісти
Та то фигня!
После такого рискованного выбора украинцев
На президентских выборах 2019
Все остальное - фигня
показати весь коментар
26.12.2023 14:25 Відповісти
Все інше то НАСЛІДКИ оцього вибору!!!
показати весь коментар
26.12.2023 14:48 Відповісти
Будь яке РУЧНЕ регулювання є джерелом корупції - виключень не існує. Тож вважаю що ЦЕЙ інструмент був введений керівництвом державних органів влади саме заради власного збагачення за рахунок отримання хабарів за розблокування податкових накладних/розрахунків!!!
показати весь коментар
26.12.2023 14:47 Відповісти
Назвіть мені хоч одну успішну країну в якій якесь можновладне ******* може взяти просто і заблокувати податкові накладні?! зепідри умисно знищують економіку України
показати весь коментар
26.12.2023 14:55 Відповісти
В успішних країнах немає взагалі податкових накладних, які потрібно ще й реєструвати, і тому немає КОРУПЦІЇ!!!
показати весь коментар
26.12.2023 15:34 Відповісти
У ЄС є.
показати весь коментар
27.12.2023 15:40 Відповісти
Потрібно виправити помилки і не буде проблем
показати весь коментар
27.12.2023 16:12 Відповісти