На кордоні з Євросоюзом необхідно відкрити ще мінімум три пункти пропуску, – голова Закарпатської ОВА

Начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита заявив про необхідність відкриття ще щонайменше трьох пунктів пропуску на кордоні з Європейським Союзом, щоб мінімізувати шкоду економіці від блокування кордону європейськими перевізниками.
"Критично потрібно ще як мінімум три пункти пропуску (на кордоні з ЄС, – ред.), це можна зробити за два найближчі роки. КПП можуть бути будь-де по всій довжині кордону, дотичній до міжнародних доріг", – сказав Микита в інтерв'ю Укрінформу.
За його словами, зараз блокування кордонів "душить" економіку країни. Розбудова ж прикордонної інфраструктури змінить ситуацію.
"Словаччина, Угорщина та Румунія максимально зацікавлені стати транзитними країнами. Закарпаття відіграє в цьому дуже важливу роль. Регіон перетвориться на потужний центр логістики. Це робочі місця, інвестиції і робота бізнесу", – зазначив начальник ОВА.
Щоб пришвидшити цю роботу, він висловив пропозицію будувати КПП у межах приватно-державного партнерства.
"Треба дозволити приватному бізнесу будувати ці КПП – в межах приватно-державного партнерства. Бізнес будує хаб – держава організовує необхідну інфраструктуру для функціонування КПП на кордоні. Бізнес заробляє – держава рятує економіку", – сказав Микита.
Він зауважив, що зараз, коли всі гроші держави мають іти на підтримку ЗСУ, бізнесу треба дати можливість інвестувати.
Крім того, за словами голови ОВА, в області також потрібно розбудувати сервісні зони для вантажівок. На сьогодні черга автомобілів для перетину кордону становить близько 70 км.
"Аварійну ситуацію з фурами на дорогах біля КПП, яка є зараз, треба припиняти. Є інвестори, які готові вкладатися і будувати сервісні зони для вантажівок з "єЧерги": стоянка, душ, харчування, проживання", – пояснив він.
Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині".
Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.
Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.