1623 відвідувача онлайн
593 0

У російської влади закінчились гроші на викуп іноземних авіалайнерів

россия,самолет

Російський уряд витратив майже всі 300 мільярдів рублів, які були виділені із Фонду національного добробуту (ФНБ) на викуп літаків у іноземних лізингодавців.

Про це пише російське видання "Коммерсант" з посиланням на поінформовані джерела в уряді РФ.

Останні кошти пішли на викуп 28 літаків "Аерофлоту", 45 лайнерів S7 та 19 – "Уральських авіаліній". Усього ж коштом ФНБ було придбано 150 бортів.

Найбільше грошей – 250 млрд рублів – витратили на викуп у лізингодавців 86 лайнерів "Аерофлоту". Приватним російським авіакомпаніям дісталося з ФНБ близько 30-40 млрд рублів.

При цьому приватна iFly погодила з лізингодавцем умови угод за трьома Airbus на 9 млрд руб., але не змогла отримати кошти з ФНБ навіть на один літак. За словами джерел, уряд і надалі навряд чи враховуватиме інтереси чартерних компаній з невеликим або старим парком.

Гроші виділялися як пільгова позика за ставкою 1,5% на 15 років. Новим власником авіалайнерів стала підконтрольна Росавіації лізингова компанія "НЛК-Фінанс".

Наразі із виділених з ФНБ 300 мільярдів рублів залишилося лише 3,5 млрд руб., але вони будуть використані для врегулювання претензій перед власниками літаків "Аерофлоту".

За даними джерел видання у російській авіаційній галузі, наразі питання про виділення додаткових коштів із ФНБ не обговорюється. Однак "Аерофлот", "Уральські авіалінії" та S7 продовжують переговори про подальший викуп лайнерів у іноземних власників.

Читайте також: Наслідки санкцій: Літаки російських авіакомпаній почали вдвічі частіше ламатися в польоті

Як повідомлялося, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну США та ЄС запровадили санкції, які забороняють постачання до Росії літаків та запчастин до них. Іноземні лізингодавці після цього почали відкликати лайнери з Росії, однак російська влада відмовилася це робити, зобов'язавши перереєструвати літаки в Росії.

Однак ці літаки зареєстровані їх власниками переважно на Бермудах та в Ірландії. Станом на вересень 2023 року у цих країнах залишалися зареєстрованими близько 400 літаків, які використовують російські авіакомпанії.

За даними Росавіації, на 24 лютого 2022 року у бермудському реєстрі у російських авіакомпаній було зареєстровано 745 літаків, в ірландському – 36.

ГТЛК – найбільша в Росії лізингова компанія, у власності зарубіжних структур компанії перебуває 74 літаки, з них 37 "частково заблоковані" за кордоном, більшість у Європі. Ще 37 літаків перебувають у Росії та експлуатуються російськими перевізниками.

Цього року суд в Ірландії ухвалив рішення про ліквідацію SPV-компаній GTLK Europe DAC та GTLK Capital DAC. Повноваження щодо управління активами перейшли ліквідаторам. На дві європейські компанії припадало близько 30% активів групи ГТЛК

Коментувати
Сортувати: