803 відвідувача онлайн
241 0

Російський "тіньовий флот" танкерів виграв від атак на вантажні судна у Червоному морі

нафта

Незважаючи на те, що найбільші європейські компанії призупинили транзит нафти через Червоне море через атаки хуситських повстанців, найбільші російські нафтові компанії продовжують активно возити сировину цим маршрутом за допомогою "тіньового флоту".

Так, незабаром після атаки норвезького нафтового танкера 18 грудня, судно з російською нафтою без проблем перетнуло Баб-ель-Мандебську протоку, ще кілька таких вантажів зараз активно прямують у цьому напрямку, пише "Коммерсант".

Крім того, низка російських танкерів вже готується до проходу через Суецький канал.

За даними системи позиціонування суден, напередодні Червоним морем у бік Азії прямувало одразу п'ять танкерів, які перевозять російську нафту з балтійських і чорноморських портів, пише EADaily

Вони прямують через Баб-ель-Мандебську протоку, де хусити атакують вантажні судна інших країн, але танкери з російською нафтою не змінюють курсу.

Не змінює маршруту і ціла низка танкерів з російською нафтою, які прямують з Приморська, Висоцька та Усть-Луги, і наразі перетинають Середземне море. Щонайменше 15 танкерів протягом кількох днів досягнуть Суецького каналу, після чого розпочнуть прохід через Червоне море.

Разом усі 20 танкерів у Середземному та Червоному морях можуть мати на борту понад 13 млн барелів російської нафти загальною вартістю понад $850 млн.

Ще 15 танкерів, що завантажилися в балтійських портах Росії, прямують уздовж північного та західного узбережжя Європи і також вказують як транзитну точку Суецький канал.

Водночас глобальні перевізники змушені змінювати маршрути через атаки хуситів на вантажні судна в районі Баб-ель-Мандебської протоки. Тепер їхні судна прямують в обхід небезпечного району – навколо Африки, використовуючи набагато довший маршрут.

Про призупинення проходу через Червоне море заявили п'ять найбільших світових контейнерних перевізників – швейцарська MSC, данська Maersk, французька CMA CGM, німецька Hapag-Lloyd та тайванська Evegreen. Разом вони займають більше половини світового ринку контейнерних перевезень. Також маршрут вимушено змінили нафтові танкери британської BP і норвезької Equinor. А капітанам суден Maersk Tankers і Euronav попередили про небезпеку у Червоному морі.

Також не змінюють маршрут LNG-танкери, які транспортують як російський газ, так і катарський. Хоча не менше п'яти газовозів змінили курс з минулої п'ятниці і вирушили через Індійський океан до мису Доброї Надії.

Останнім часом хуситська організація "Ансар Алла" напала на кілька десятків суден і обіцяє атакувати ракетами та безпілотниками лише судна тих компаній, які нібито пов'язані з Ізраїлем. Однак під вогонь, наприклад, потрапив танкер Swan Atlantic, який йшов із Франції у французький Реюньйон із вантажем нафтопродуктів.

У відповідь на атаки хуситів та загрозу світовій торгівлі США оголосили про створення коаліції та проведення операції "Страж процвітання".

Коментувати
Сортувати: