До блокування найбільшого пункту пропуску на кордоні з Україною долучаться польські фермери

Польські перевізники 18 грудня розпочинають нову блокаду під’їзної дороги до пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною, також до них долучаться фермери.
Про це повідомив лідер протестувальників-перевізників Рафал Меклер у Х (колишні й Twitter), передає "Європейська правда".
Він зазначив, що з 18 грудня до страйків долучаться фермери з організації "Об’єднане село". Блокування має розпочатися о 13:30 за місцевим часом.
Фермери долучаться до блокування "у зв’язку з трагічною ситуацією на польському ринку, спричиненою неконтрольованим напливом зерна з України, браком перспектив на покращення ситуації в жнива 2023 року, а також браком запровадження системних розв’язань з метою захисту вітчизняного ринку".
Серед нових вимог, зупинка імпорту цукру з України, негайна виплата прямих субсидій, підтримка ставки акцизу на пальне на попередньому рівні, компенсації для виробників кукурудзи.
Як повідомлялося, окружний суд у Любліні надав дозвіл польським перевізникам відновити блокування пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ", починаючи з 18 грудня.
11 грудня була завершена блокада найбільшого вантажного пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" на кордоні з Україною. Водночас польські протестувальники перегородили основну автотрасу на польській стороні біля пункту пропуску фурою з причепом, але рух відновили альтернативною дорогою.
Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині".
Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.
Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.