1776 відвідувачів онлайн
578 1

МВФ розкритикував ідею Умєрова і Шурми про об’єднання держпідприємств у єдиний холдинг

мвф

Міжнародний валютний фонд застеріг Україну від створення державного холдингу, який об’єднуватиме всі держпідприємства, оскільки вважає таке рішення передчасним через фінансові та потенційні ризики управління.

Про це йдеться в матеріалах другого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною, опубліковані МВФ, передає Інтерфакс-Україна.

"Створення холдингової компанії на даному етапі є передчасним через фінансові та потенційні ризики управління. Натомість співробітники (Фонду) бачать сенс у вивченні варіантів зміцнення управління держпідприємствами за допомогою існуючої програми реформування корпоративного управління держпідприємствами", – зазначається у документі.

У Фонді додали, що, спираючись на передовий досвід, необхідно чітко визначити обсяг та мандат управління держпідприємствами, включно з ролями та мандатами ключових держустанов та консультації з міжнародними партнерами.

Крім того, слід дотримуватися чіткої програми реформування держпідприємств, враховуючи прийняття закону про корпоративне управління держпідприємствами №5593-д, реалізацію відповідного вторинного законодавства, оцінку фінстану та податково-бюджетних ризиків держпідприємств у політиці держвласності до кінця березня 2024 року, а також створення комплексної політики. дивідендної політики та стратегії приватизації (структурний маяк на кінець серпня 2024 року)

Також у МВФ зазначили, що чинна правова база для віртуальних активів може становити ризики для стабільності цін та ефективності монетарної політики.

У рамках переглянутого меморандуму передбачається, що НБУ та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підготують оновлену версію законодавства з урахуванням технічної допомоги МВФ до кінця червня 2024 року, щоб привести її у відповідність до передової міжнародної практики, враховуючи при цьому цілі економічного розвитку та знижуючи фінансову стабільність.

Оновлений Меморандум про фінансову та економічну політику має 12 нових структурних маяків.

Як повідомлялося, з ідеєю створення єдиного держхолдингу виступав очолював Фонд держмайна Рустем Умеров, який зараз очолює Міноборони. Цю ідею підтримували також у Мінекономіки та заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма, якому належать ідеї створення ДП "Ліси України" (централізація лісгоспів), створення держкомпанії "Українські розподільчі мережі" (централізація держпакетів акцій обленерго), створення державної НАК "ЕКУ" (централізація послуг з постачання електроенергії). 

Призначений нещодавно новий голова Фонду держмайна України Віталій Коваль наразі не коментував своє ставлення до цієї ідеї, заявляючи про необхідність приватизації.

Раніше повідомлялося, що в МВФ прогнозують прискорення економічного зростання в Україні.

Коментувати
Сортувати:
БЛИН, а до чого тут Умеров ? Він може згадае де його кресло ?
показати весь коментар
12.12.2023 20:06 Відповісти