Українські компанії почали закриватися втричі рідше, ніж до повномасштабної війни

У період з березня 2022 року і станом на листопад 2023-го процес закриття розпочали 6 482 компанії. Цьогоріч, в середньому, на місяць припиняє роботу 479 бізнесів, що майже втричі менше, аніж за відповідний період 2021 року (1290).
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".
Зазначається, що лише 17% з них потрапили у процедуру банкрутства, решта самостійно вирішили припинити свою діяльність. Для порівняння, у 2021 році частка компаній, які опинились у банкрутстві, становила 5,1%.
Найбільше закривається бізнесів у Києві – 893 справи, на другому місці – Львівщина з 526 справами, а на третьому – Дніпропетровщина та 479 закритих бізнесів.
Найчастіше закриваються громадські організації – 1068 компаній, підприємства оптової торгівлі – 826 компаній та компанії у сфері сільського господарства – 492 справи.
Як зауважують аналітики, найгучнішим банкрутством року став процес закриття авіакомпанії "МАУ", пов’язаної з Ігорем Коломойським. Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної.
До трійки найбільших компаній у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, "Азовсталь" та одна з компаній мережі WOG.
Бо вже нема кому закриватися, а так да, статистика "покращилася"... Переважна більшість була вимушена скоротити персонал, бо платоспроможних клієнтів в рази поменшало (окрім хіба що лікеро-горілчаного виробництва та виробництва ліків та хліба), або де-факто закрити підприємства, відправити персонал у відпустки без закриття підприємства де-юре. Тож "радість" тут дуже умовна...
***********
А може, загальна кількість компаній також зменшилася втричі?
Новина ні про що.
Щоб робити такі узагальнення, потрібно користуватися ширшим колом інформації, дотичної до відповідної теми. Сирий факт без супутнього контексту даних непридатний для будь-якого аналізу.