1741 відвідувач онлайн
3 334 19

Блокада кордону: У Польщі застрягли сотні безпілотників та пікапів для ЗСУ

кордон,словаччина

Через протести польських перевізників на кордоні благодійні та неурядові організації, які допомагають українським Збройним Силам, тижнями не можуть ввезти в Україну критично важливі комплектуючі для виробництва безпілотників, електроніку та пікапи.

Протестувальники обіцяли не блокувати гуманітарну та військову допомогу Україні, але товари, придбані недержавними організаціями, які перевозяться комерційними вантажівками, виявилися заблокованими, повідомляє Reuters.

Голова благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут підтвердив, що десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні придбаних фондом безпілотників застрягли у чергах на кордоні на кілька тижнів.

"Це погано, тому що вони прив’язані до проєктів, термінів і дедлайнів... Всі пікапи надходять з-за кордону, комплекти нічного бачення – з-за кордону... Безпілотники FPV зазвичай надходять з-за кордону, і це уповільнює нашу роботу", – розповів голова фонду.

За його словами, "Повернись живим" намагається домовитися з польською владою, щоб забезпечити безперешкодне проходження вантажів через кордон.

Керівник "Інженерного корпусу" Віктор Долгополов додає, що протести на українсько-польському кордоні впливають і на виробників військової техніки.

Він пояснив, що блокада кордону призвела до затримки постачання комплектуючих для виробництва, а також компонентів для блоків живлення, які використовуються в двигунах безпілотників і радіостанціях.

"Я переконаний, що велика кількість запчастин, які йдуть на підприємства приватного сектору, які працюють на оборонних проєктах, на жаль, зараз стоїть на кордоні", – сказав він.

Керівник благодійного фонду "Україна в броні" Анатолій Акулов уточнив, що витрати на транспортування вантажів з Польщі в Україну у листопаді зросли до $5000 за контейнер, порівняно із $1700-2300 у попередні місяці.

Він також підтверджує затримки з постачанням запчастин для безпілотників і гуманітарних вантажів через блокування кордону. Зокрема, придбана його фондом партія рибальських сіток, призначених для використання у якості захисту від дронів, стоїть на кордоні вже третій тиждень.

Хоча протестувальники кажуть, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, багато ресурсів, необхідних Збройним силам України, закуповуються цивільними організаціями та перевозяться на комерційних вантажівках, яким заборонено проїжджати через блокаду.

Уряд України має набагато менші фінансові ресурси для фінансування своєї армії, ніж Росія, яка почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

У результаті збройні сили протягом усієї війни значною мірою покладалися на сотні мільйонів доларів допоміжних товарів, таких як безпілотники, транспортні засоби та бронежилети, від українських благодійних організацій.

Ступінь залежності військових від поставок від волонтерів і благодійних організацій є предметом військової таємниці, але солдати в попередніх розмовах з Reuters сказали, що пожертвування складають значну частину конкретних типів обладнання.

Проблеми на кордоні виникають на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього значно більших пакетів допомоги США та Європейського Союзу, які обговорюються у Вашингтоні та Брюсселі та які потрібні Києву.

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині".

Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.

Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.

Топ коментарі
+7
Дякуємо, наші вельмишановні польські "партнери"!

Схоже, пшеко-ублюдки призабули Катинь, організовану нквд-истами. Так рашковани "моґутпавтаріть".
показати весь коментар
06.12.2023 18:26
+7
про цю блокаду треба пам'ятати й затямити, що в нас НЕМАЄ країн-друзів по периметру кордонів!!
показати весь коментар
06.12.2023 18:46
+6
А ідея хороша. Прикинутись дурниками, і сказати, що гранати скидали якісь невстановлені особи з вчора зареєстрованої громадської організації "Пшемисль то українське място".
показати весь коментар
06.12.2023 18:29
Коментувати
Сортувати:
Скинути пару гранат на блокувальників віра не дозволяє?
показати весь коментар
06.12.2023 18:19 Відповісти
А ідея хороша. Прикинутись дурниками, і сказати, що гранати скидали якісь невстановлені особи з вчора зареєстрованої громадської організації "Пшемисль то українське място".
показати весь коментар
06.12.2023 18:29 Відповісти
А ви не задавалися питанням, як наші громадяни, які перебувають на території Польщі (а там сотні тисяч) підтримують Україну в цій ситуації, а ніяк. Тому далі говорити не має про що(
показати весь коментар
06.12.2023 22:54 Відповісти
>наші громадяни, які перебувають на території Польщі (а там сотні тисяч) підтримують Україну в цій ситуації, а ніяк.
5,5 млн. Они там на птичьих правах и боятся возвращаться домой. Боятся, что депортируют.
показати весь коментар
07.12.2023 04:56 Відповісти
Їх не мають права депортувати, хіба що покарати за порушення законодавства
показати весь коментар
07.12.2023 09:36 Відповісти
То контингент "какая-разница". Їм срати на все, головне щоб кормили.
показати весь коментар
07.12.2023 10:15 Відповісти
Є ще у когось бажання соснути ***** пану? (пшепрашем - ясновельможному пану).
показати весь коментар
06.12.2023 18:26 Відповісти
Дякуємо, наші вельмишановні польські "партнери"!

Схоже, пшеко-ублюдки призабули Катинь, організовану нквд-истами. Так рашковани "моґутпавтаріть".
показати весь коментар
06.12.2023 18:26 Відповісти
про цю блокаду треба пам'ятати й затямити, що в нас НЕМАЄ країн-друзів по периметру кордонів!!
показати весь коментар
06.12.2023 18:46 Відповісти
Ні, треба просто розуміти, що насправді навколо України весь світ не крутиться. Ніхто і нічого нам не винний і не повинен, але є країни, які чітко визначили свою позицію стосовно агресії рашки і нам помагають вистояти. Польща прийняла сотні тисяч наших громадян і помагає їм, взяла на себе статус транзитної країни для постачання в Україну зброї, надає гуманітарну допомогу. Про блокування вантажів, яке приносить нам пряму шкоду, польські «активісти» попереджали заздалегідь, тому питання адресувати зеленим покидькам з МЗС і до Чма , чому вони ніяк не реагували, а мовою арестовича «про#бали». З таким успіхом можна ставити в претензію і США, що не надають вчасно допомогу, але вже як є.
«Диломатичне» бикування Зеленського вже почало давати свої плоди, тому дякуйте-непередякуйте *********** за «країну мрій»
показати весь коментар
06.12.2023 19:33 Відповісти
"Польща прийняла сотні тисяч наших громадян і помагає їм" - шановний, пшеки мають дякувати нам за наших громадян, бо ці люди - це велике благо для економіки: щойно на днях тут таки на цензорі була новина, що наші біженці додали до ввп естонії більше, аніж витрати на них естонського уряду. я навіть не сумніваюся, що із пшеками те саме. це по-перше. по-друге, польща збільшила за час війни експорт до України десь на половину у порівнянні із 2021 роком, ви й самі можете пересвідчитися у цьому, подивившися на прилавки наших крамниць й порахувавши, скільки польського краму там продається... тому пшецький уряд міг би - у такий час!! - й прибрати цих під...сів з кордону!! міг би, якщо б захотів. й тупе бикування зеленого ******** тут ні до чого - зрештою, воно аніяк не заважає пшекам чудово на нас заробляти!!
показати весь коментар
06.12.2023 22:17 Відповісти
Польща як і люба інша держава діє заради власних національних інтересів, але погодилась на відміну від Угорщини транспортувати через свою територію озброєння для України і за це теж поляки нам мають дякувати? Польща нас достатньо підтримує і за прийом наших переселенців ми повинні дякувати, а не навпаки. Витрачання коштів наших громадян на териториї Польщі і як наслідок вливання в економіку звісно це позитивний момент для них, але не заради цього поляки прийняли наших людей. Ці дії - це дружній крок стосовно України, а блокування це взагалі окрема історія і розв'язують її як бачите спільно обидві сторони на умовах польського уряду в тому числі.
показати весь коментар
06.12.2023 22:35 Відповісти
А ще варто би запам"ятати і затямити, що сьогодні - День Збройних Сил України - нашого Святого Христового Воїнства, єдиної нашої Надії і Опори. Немає інших. Немає "країн-друзів" ні по периметру, ні уздовж, ні у поперек, ні у глибину, ні у ширину. Усім на нас насрати, у т.ч. і іудам з Банкової. Тільки наша Армія, як би ЇЇ не пробували знекровити чи обезголовити. Тільки опора на власні сили, на власний озброєний народ, на власну господарку, на свою Націю на своїх Полководців. Якщо цього не затямимо (востаннє) - Україну ********* власні же гниди і кинуть кацапу під ноги.
показати весь коментар
06.12.2023 20:08 Відповісти
Якби на нас всім було насрати, то ми б уже були б під кацапами, бо зброя зупиняє окупантів, а не слова
показати весь коментар
06.12.2023 22:37 Відповісти
Правильно. А ту військову допомогу, про яку йдеться в статті Голів фондів, блокують поляки на своєму кордоні. "Тарас Чмут підтвердив, що десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні придбаних фондом безпілотників застрягли у чергах на кордоні на кілька тижнів". Джерело: https://biz.censor.net/n3459987 Так, потрібні дії, а не слова! І що?
І це все відбувається з мовчазної змови теперішнього польского уряду.

Нічого не забудемо!
показати весь коментар
07.12.2023 05:41 Відповісти
Це відбулося з мовчазної згоди зеленої влади, як впрочім заборона оборонних програм, закачування в асфальт на дороги від кордонів рашки і бульбостану мільярдів, знищення мін, ігнорування попередження про вторгнення, здача півночі і півдня, ігнорування підписаного ленд-лізу, посадки бойових генералів, розкрадання бюджету і гуманітарки, ... А це ви не забудете? Чи тут пам'ятаю , а тут не пам'ятаю
показати весь коментар
07.12.2023 09:44 Відповісти
Пшекі оні такі курви. Шляхтічи долбание.
показати весь коментар
06.12.2023 22:44 Відповісти
По залізній дорозі все відправити
показати весь коментар
07.12.2023 01:46 Відповісти