2755 відвідувачів онлайн
922 5

Єврокомісія наполягатиме на збереженні "транспортного безвізу" з Україною попри вимоги польських протестувальників

єврокомісія

У Єврокомісії виступають за збереження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС, яка звільняє українських водіїв від необхідності отримувати дозволи для міжнародних перевезень.

Про це за підсумками Ради ЄС на рівні міністрів інфраструктури та транспорту заявила профільна єврокомісарка Адіна Велян, передає "Радіо Свобода".

За її словами, вона налаштована відстоювати лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС попри вимоги польських протестувальників.

"Я твердо вирішила захищати цю угоду, продовжувати пояснювати її переваги як для європейського ринку, так і для України та Молдови. Направду сподіваюся, що органи влади в державах-членах і на передовій лінії серйозно сприймуть свою відповідальність", – наголосила Велян.

Водночас єврокомісарка підтримала засідання спільного комітету, ініційоване Польщею, в межах якого можна обговорити проблеми, пов’язані з дією Угоди, втім, ці дискусії Адіна Велян вважає доречними "після вирішення критичної ситуації на кордоні", у затягуванні якої знову розкритикувала польську владу.

"Вважаю неприйнятним, щоб уряд умивав руки в Польщі, кажучи, що це щось між місцевою владою та Єврокомісією врешті-решт та Україною. Ми як центральна влада не маємо до цього відношення – у нас зв’язані руки. Я не вважаю, що це прийнятне пояснення. З іншого боку, я беру до уваги той факт, що в Польщі відбулися вибори, вона зараз – у процесі формування нової більшості, і я з нетерпінням чекаю на співпрацю з наступним урядом, щоб якомога швидше вирішити проблему", – резюмувала єврокомісар.

Представник польського Мініфраструктури за підсумками засідання зауважив, що Варшава все ж сподівається на підтримку Єврокомісії в питанні повернення дозволів.

Читайте також: "Рішуче і однозначно": Уряд Польщі вимагатиме скасувати "транспортний безвіз" для України

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині".

Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.

Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.

Коментувати
Сортувати:
всі за все хороше. проти всього поганого... а вантажівки досі стоять. бізнес втрачає. країна втрачає. люди мерзнуть та вмирають.... тільки протестувальникам добре. бо їм хтось платить... це ж очевидно...
показати весь коментар
05.12.2023 10:18 Відповісти
Торговому протекціонізму стільки років, скільки власне торгівлі між державами. Всі хочуть з своїми товарами і транспортними та іншими послугами на зовнішні ринки і одночасно не пускати чужаків до себе. Але так не буває! Дуже хочеш відгородитися від сусідів - вперед, до Брексіту! Захистиш внутрішній ринок і наступиш на горло власним експортерам. А щодо нинішніх протестів на кордонах Польщі і вже Словаччини - це не велика політика, це чисто економіка. Багатші сусіди сильно економічно не зацікавлені, щоб Україна йшла до Європи, бо це конкуренція з боку біднішого сусіда, і Україні ще доведеться долати сильний спротив сусідів в ході переговорів про євроінтеграцію. А протестувальники - просто знаряддя в руках своїх урядів, які не можуть діяти самі, бо пов"язані юридично власними угодами з Євросоюзом. Так звані протести - високоефективний юридично незаконний спосіб недопуску конкурентів на власний ринок
показати весь коментар
05.12.2023 10:49 Відповісти
А тепер почнеться "веселуха" - під загрозою "проблем" Єврокомісія почне "брать за горло" уряд Моравецького А це їм потрібне зараз - як тріпер Бо ставить під сумнів отримання повноважень на створення нового - після виборів Хотіли "порішать проблеми" власні за рахунок України і "зробить красиво" своєму "лохторату" я отримали "цугцванг" Адже тепер їх поставлять перед фактом невиконання ними ж підписаної міждержавної угоди! І що їм робить? Виконувать угоду - значить треба розганять блокувальників (а це "какання собі на голову" в очах свого "лохторату") Почать "бикування" проти угоди - отримать проблеми у Брюсселі!
показати весь коментар
05.12.2023 12:37 Відповісти
Вони (Мазовецький-ПІС) програли вибори лівій коаліції. Уряд зміниться за тиждень-другий. Як Д.Туск розрулить ситуацію створену Конфедератами та ПіСом - невідомо, бо якщо кийками розганятиме протестувальників то отримає блокади по всій Польщі.
показати весь коментар
05.12.2023 12:54 Відповісти
звільняє українських водіїв від необхідності отримувати дозволи для міжнародних перевезень Джерело: https://biz.censor.net/n3459626

Що за чуш...
Українці масово працюють далекобійниками саме на польські та литовські транспортні компанії, які ще дозволи їм потрібно? Права категорії Д?
показати весь коментар
05.12.2023 13:48 Відповісти