1237 відвідувачів онлайн
10 714 57

"Не складається з МВФ": Радикальну податкову реформу від Офісу президента відклали

шурма

Офіс президента продовжує розробку радикальної податкової реформи, яка передбачає значне зниження податків, але поки не бачить можливості для її запровадження через позицію Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма розповів в інтерв’ю ЕП.

"Наша команда і надалі вважає, що це фундаментально правильна реформа, яка дозволить не те що збільшити податкові надходження, а змінить в принципі менталітет ведення бізнесу в Україні. І при цьому не принесе жодних втрат для бюджету", – наголосив Шурма.

Водночас він визнав, що МВФ не поділяє таку думку.

"Є позиція Міжнародного валютного фонду. Вони не готові проговорювати такі речі. Чому вони не бачать достатньо широко і глибоко проблему, я не маю права оцінювати... Враховуючи, що вони фізично не знаходяться в Україні, і досі вони не повернулися в Україну, в них немає офісу, в них немає достатньо глибокої експертизи, вони цього просто не розуміють", – вважає заступник голови Офісу президента.

За його словами, МВФ бачить ризик падіння доходів держбюджету внаслідок зниження податків.

"Вони вважають, що це призведе до зниження податкових надходжень. Вони рахують виключно прямо арифметично, не аналізуючи глибинну природу процесів, які відбуваються в бізнесі, в економіці. В них дуже лінійний розрахунок: є надходження 100 мільярдів при ставці 20%. Якщо ставка буде 10%, то надходження будуть 50 мільярдів. Вони не враховують те, що 70-80% зарплат в приватному секторі виплачується з оптимізацією податків, просто цього не бачать. Не бачать того, який масштаб несплати податку на прибуток за рахунок різного роду оптимізації. Тому, на жаль, поки що не складається", – розповів Шурма.

"Враховуючи те, що ми зараз дуже залежні від зовнішньої фінансової допомоги, ставити під ризик фінансову допомогу буде просто безвідповідально. Хоча і надалі я особисто і команда, яка зі мною працює, вважаємо, що це є фундаментально правильна річ для економіки України", – додав заступник голови Офісу президента.

Як повідомлялося, минулого року заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що в ОП обговорюється проєкт податкової реформи, який передбачатиме єдину ставку податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість на рівні 10%. За його словами, разом із такими змінами передбачається майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства та доступ Податкової служби до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив проти озвученої Шурмою ідеї зниження податків, а Міністерство фінансів зазначало, що не має інформації про розрахунки, які лягли у основу анонсованої Офісом президента податкової реформи.

Своєю чергою міністр фінансів Сергій Марченко зауважував, що передбачене ініційованою заступником Офісу президента Ростиславом Шурмою зниження податків має передбачати компенсатори випадаючих доходів держбюджету і може бути вигідним окремим представникам бізнесу, натомість постраждати внаслідок цього можуть інші категорії громадян.

У цьому контексті прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що зараз всі податки, які бізнес платить в державний бюджет, ідуть на фінансування Сил безпеки та оборони, тому майбутня податкова реформа можлива лише після завершення війни, а роботу над нею потрібно вести разом з МВФ.

Топ коментарі
+22
А ви чогось іншего чекали від оцього неосвідченного зеленого стада скотів які уяви не мають шо таке краіна та як керувати такім господарством.
показати весь коментар
20.11.2023 15:32
+16
зеленоморді виродки обісрались в черговий раз!
показати весь коментар
20.11.2023 15:23
+13
Я собі вже уявляю, шо оці шути, стендапери, тамади та гетманцеви нареформують.
показати весь коментар
20.11.2023 15:30
Коментувати
Сортувати:
рукожопи.
показати весь коментар
20.11.2023 15:22 Відповісти
А ви чогось іншего чекали від оцього неосвідченного зеленого стада скотів які уяви не мають шо таке краіна та як керувати такім господарством.
показати весь коментар
20.11.2023 15:32 Відповісти
В ОП вони всі крадії ! Рукожопи це інваліди дитинства.
показати весь коментар
20.11.2023 15:33 Відповісти
ну ми дуже чочемо знизити податки але поки що піднімаємо
ми знижуємо комуналку а вони сама росте
а ще ми боремось щоб не крали а але вже.......
і дуже хочемо воювати але ми потрібні в тилу
показати весь коментар
21.11.2023 09:36 Відповісти
зеленоморді виродки обісрались в черговий раз!
показати весь коментар
20.11.2023 15:23 Відповісти
Дали по рукам?
показати весь коментар
20.11.2023 15:29 Відповісти
а ще й пендель....
показати весь коментар
20.11.2023 18:17 Відповісти
Я собі вже уявляю, шо оці шути, стендапери, тамади та гетманцеви нареформують.
показати весь коментар
20.11.2023 15:30 Відповісти
Скільки б часу їм знадобилося реформувати МВФ до 0?
показати весь коментар
20.11.2023 15:38 Відповісти
1 квартал.
показати весь коментар
20.11.2023 15:39 Відповісти
Під час війни зниження податків, щось нове, чи гроші союзники дадуть?
показати весь коментар
20.11.2023 15:31 Відповісти
Та ж то не всім, то тільки для своїх, для прєданих! Он гетьманцев на своє казино просить, ну і 95 квартал, а так ніхрена. Лох має платити!
показати весь коментар
20.11.2023 15:33 Відповісти
то просто дурня. І у владі теж про це казали. Після перемоги, можна розглядати. Зараз - дурня. Слава богу є притомні люди.
показати весь коментар
21.11.2023 16:44 Відповісти
Ініциатива чудова!
Але враховуючі, що лоббіює її особа, що податків з роду-віку не платила й використовує бюджет, як власну кишеню, скінчиться все прогнозованим пшиком.
Але дуже-дуже дорогим, для платників податків.
показати весь коментар
20.11.2023 15:33 Відповісти
показати весь коментар
20.11.2023 15:35 Відповісти
Коли Яйценюк верещав про високі податки і зменшив вдвічі ставку ЄСВ, керуючись логікою шаурми, що платити будуть більше, бо вийдуть з тіні, то на виході отримав рівно те, від чого застерігає МВФ - надходження від ЄСВ впали вдвічі, а з тіні так ніхто і не вийшов, бо в цій країні "податки платять тільки лохи і терпіли". У нас вийти з тіні це смерті подібно бо: 1) якщо твій бізнес не кришується владою, то побачивши скільки ти заробляєш, влада твій бізнес прибере собі до рук; 2) якщо твій бізнес кришується владою, то усі зможуть побачити скільки влада заробляє "на стороні", а це владі зовсім не потрібно.
показати весь коментар
20.11.2023 15:36 Відповісти
Нащо так тупо брехати? До 01.01.2016. ставка ЄСВ була 34,7%. З січня 2016 ставку ЄСВ вперше за всію історію існування цього податку зменшили до 22%, а не в два рази, як ви кажете. Аналіз показав, що це був правильний крок для пожвавлення економіки та для зняття податкового навантаження з підприємців. Дослідження "Економічні результати зниження єдиного соціального внеску в Україні", проведені декількома міжнародними експертами: Філіп Енглер (Вільний університет Берліна ) Саймон Войтс (Гумбольдтський університет Берліна) Роберт Кірхнер (Німецька консультативна група) Олександра Бетлій (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій) зробили висновок щодо зниження ЄСВ до рівня 22%.
ВИСНОВОК:
У січні 2016 року в Україні було суттєво знижено ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ). Для оцінки впливу цього кроку на ВВП, обсяги приватного споживання та інші ключові макроекономічні змінні автори дослідження використовують ******* динамічну стохастичну модель загальної рівноваги (DSGE). Результати дослідження свідчать, що зниження ставки ЄСВ значно підвищує ВВП й обсяги споживання за одночасного зниження інфляції, і що ці ефекти значні як у короткостроковій, так і у довгостроковій перспективі. Крім того, у короткостроковій перспективі вплив зниження ставки ЄСВ значно сильніший у випадку застосування інфляційного таргетування, ніж у випадку стабілізації валютного курсу.

Зниження ставки ЄСВ в комплексі з забороною перевіряти малий та середній бізнес з 2014 по 2019 р., а також приріст іноземних інвестицій, дали ріст економіки та, як наслідок, стабільне зростання ВВП країни, починаючи з січня 2016 року, аж до весни 2019 р.

З того періоду ствака ЄСВ й досі лишається 22%
показати весь коментар
20.11.2023 18:47 Відповісти
Навіщо так тупо вводити людей в оману, наводячи висновки німецьких експертів, які побачили у нас "значне" зростання ВВП внаслідок зменшення ЄСВ і прив'язали це зростання саме до зниження податку і більше ні до чого. Що означає "значне"? Динаміку зростання ВВП я дуже добре знаю, за останні 10 років "значною" (як наприклад в Китаї) вона не була, а скільки у цю динаміку внесло скорочення ЄСВ теж невідомо. Німці наскирдували у свою модель усе що можна, щоб зробити правильний і потрібний їм висновок про зростання, яке чомусь мало хто помітив зі звичайних людей.
показати весь коментар
20.11.2023 19:02 Відповісти
Ви можете казати все що вам завгодно. Але факт лишається фактом - у 2016 ЄСВ було скорочено з 34,7% до 22%, а не в два рази, як ви казали. І це дало свій результат щодо пожвавлення бізнесу і саме завдяки цьому та комплексу інших заходів економіка України з 2016 року почала стабільно зростати, що зокрема позначилося на рості ВВП країни. І саме тому з 2016 року, аж по сьогодні ставка ЄСВ - 22%. І це заслуга попередників, які вміли керувати воюючою державою так, щоб і бізнес розвивався і економіка зростала і щоб народ мав перспективи та міг щось планувати на майбутнє. Але, завдяки какімразніцам, які усталі ат вайни все це, нажаль, давно в минулому. І щоб Україні повернутися хоча б на рівень весни 2019 року, тепер потрібні роки та мільярди грошей... Зато паржалі ат души ...
показати весь коментар
20.11.2023 20:19 Відповісти
дуже хотілося б побачити той комплекс заходів, який призвів до зростання аж 1,5-2% в на рік (в Китаї від комплексу заходів зростання було 15-17% на рік, не опускалося нижче 7). Якщо ви хочете здивувати мене цифрами, то не здивуєте, я в них непогано розбираюся, як і в усіх заходах політики, які вживалися впродовж останніх 30 років. Ще розкажіть мені про криву Лафера, яка на практиці не знайшла підтвердження, і про оптимальність Паретто, і про моделі міжнародної торгівлі, і т.п.. Хоч не згадуйте попередників, ні яйценюка, ні гройсмана, подивіться на динаміку структури виробництва, експорту і імпорту за років 20 (краще за 30), і цього достатньо, щоб зрозуміти куди ми скотилились і далі котимось завдяки усім заходам політики, які вживалися тоді і нині. Якщо ми в китайців купуємо усе, починаючи від сірників і закінчуючи електромобілями і смартфонами, а китайцям продаємо свою кукурудзу і пшеницю (з ЄС приблизно те саме), то про який бізнес ви хочете розказати? Весь наш бізнес - це привезти з-за кордону ширпортеб і тут продати, а туди вивезти кукурудзу, пшеницю, ліс, руду.
показати весь коментар
21.11.2023 11:47 Відповісти
Не треба нести маячню. Є в Україні і високотехнологічні виробництва є фірми, які успішно працюють на ринку ІТ, є машинобудівні компанії, які розробляють, виготовляють та продають свою техніку в тому числі на світові ринки. Інша справа, що українському бізнесу, який задіяний в секторі виробництва, а не торгівлі важко розвиватися через те, що мудрий нарід обирає то партноменклатурних комуняцьких ублюдків, то бандитів, то клоунів. Перілд 2014-2019 був єдиним світлим періодом для підприємців, які щось виробляють, бо можна було просто працювати та ніхто тобі не заважав, бо 5 років перевірки малого та середнього бізнесу були заборонені законом. З Китаєм нас немає сенсу рівняти, бо щоб Китай став таким, яким ми його бачимо зараз, потрібні були десятиліття безперервних реформ, які починав ще Ден Сяопін. І ці реформи тривали десятиліттями і ніхто з послідовників Дена їх не припиняв. А у нас всі реформи, які розпочав Порошенко в 2914-2019 вже і де-факто і де-юре згорнуті зе-лідОром та його антидержавною шоблою. Тож порівняння з Китаєм тут недоречні. Розуйте очі.
показати весь коментар
21.11.2023 12:01 Відповісти
Слухай друже, не неси ти відверту маячню, відкрий статистику і подивися заради цікавості, а вкидувати лозунги про тупих комуняк і т.п. це не аргументи. Порівняй скільки в нас високотехнологічного виробництва і скільки в розвинених країнах - в США, в Німеччині, в Японії та ін.. Щоб ти знав, у нас виробництва, які віднесені до високотехнологічних згідно міжнародних класифікацій, не більше 1,0%. Ти сидиш за комп'ютером, який зроблено в Китаї, ти користуєшся телефоном, який зроблено в Китаї, ти дивишся телевізор, який зроблено в Китаї, у тебе машина, яка зроблена або в Європі, або в Азії, це все високотехнологічні товари, що ти можеш з укр. товарів назвати високотехнологічним, що зроблено тут? Про яке машинобудування ти розповідаєш? про зборку авто з іноземних машкомплектів? про зборку локомотивів з усіх китайських комплектуючих? Примітивна збірка - це високі технології? У тебе навіть кросівки на ногах або китайські, або в'єтнамські, і точно не українські, ти ліки купуєш в аптеці навіть якщо під укр. брендом, але усі без винятку зроблені з іноземних компонентів, а тут просто змішані і сформовані в таблеточку. Про ІТ-сектор не кажи, це сектор послуг і до високотехнологічного виробництва не має відношення, див. класифікатор видів діяльності, прогери працюють на аутсорсі на міжнародні компанії, усі зареєстровані ФОПами, податки не платять. Ти згадав про реформи в Китаї, правильно усі реформи там робилися десятиліттями, але це були не ті реформи, які ми тут робимо, принципово не ті (тільки не кажи що в нас тут не було ніяких реформ і у нас досі радянська планова економіка), ми навіть віддалено у себе не робили те, що робив Китай, навіть натяку не було на щось подібне. За рік, за два ти реформи не проведеш, і не треба валити усе на Зе, що він усе зарубав, а до нього усе було в шоколаді, все росло і китайці з японцями нам заздрили.
показати весь коментар
21.11.2023 12:41 Відповісти
І ще додам красномовний приклад із нашого сьогодення. Ми зараз випрошуємо зброю в усіх у кого можемо, колись ми багато з цієї зброї робили самі, робили навіть ракети на Південмаші, яких американці боялися, робили власні вантажні літаки на Антонові, найкращі в світі. Зараз усе згублено завдяки тим реформам, які робилися впродовж 30 років, і не тільки Зе прийшов і все завалив, воно вже було розвалено до нього. Про єдиний "світлий" період 2014-2019 рр не розповідай, ти мабуть забув про банкопад, на якому дуже гарно нагріли руки тодішні можновладці, гонтарєва досі в Лондоні ховається, але вона була лише виконавцем, замовники були інші.
показати весь коментар
21.11.2023 12:57 Відповісти
https://biz.censor.net/user/418171 ти перед тим, як щось постити хоч трохи поцікався темою про яку постиш. Після Революції Гідності нове керівництво Національного банку України розпочало процес реформування банківської системи, яка вже на той час просто перезріла. Одним з ключових елементів реформи стало очищення ринку від фіктивних і неякісних банків. Під процес очищення потрапили банки більшості українських олігархів: до початку 2018 року тимчасова адміністрація була введена в 94 банках, які не змогли провести докапіталізацію, виявилися неплатоспроможними, або ж були активними учасниками неформальної економіки (займалися відмиванням брудних коштів). Гонтаревій та тодішньому керівництву України треба поставити пам"ятник за те, що вони в тих надскладних умовах війни з кацапами спромоглися очистити та реформувати банківську систему, провели націоналізацію та докапіталізацію найбільшого банку в Україні - Приватбанку, бо, якщо б вони це не зробили то мільйони вкладників Приватбанку лишилися б без своїх заощаджень, бо банк на той момент фактично вже був банкротом, бо Коломойський вивів 5 мільярдів доларів вкладників за кордон і, доречі фірми зеленського в цьому йому допомагали. І не пости ватну ЗЕлену маячню, бо Гонтарева не ховається в Лондоні, вона там працює. З 1 жовтня 2018 року вона викладає в Інституті міжнародних відносин Лондонської школи економіки. І якби вона дійсно була замішана в тому, що приписує їй зелена тупоголова вата, то Гонтареву вже б давно вислали в Україну, як злочинну персону. Іноді думай головою що ти пишеш, не так буде смішно читати твої дописи.
показати весь коментар
21.11.2023 15:31 Відповісти
а про зменшення "тіні" в укр. економіці внаслідок зменшення ЄСВ німці взагалі не згадали, бо цього не відбулося...
показати весь коментар
20.11.2023 19:17 Відповісти
занадто вузьколобо мислиш
показати весь коментар
21.11.2023 07:39 Відповісти
Рада за вас, що хоч ви мислите дуже широко в цій країні, і більше ніхто
показати весь коментар
21.11.2023 11:27 Відповісти
я мислю так як я мислю, і про всіх не скажу, а написав тільки тобі і про тебе.
показати весь коментар
21.11.2023 14:31 Відповісти
Реформами занимается ШУРМА?
Тогда реформам - пиз.....
А у брата Шурмы все будет
И без реформ
показати весь коментар
20.11.2023 15:38 Відповісти
У всьому цивілізованому світі діє прогресивна система оподаткування індивідуальних доходів - багатші платять більше. Під час війни в США верхня межа прогресивного податку була 94% !!! Натомість в нас фактично хочуть продовжувати практику однакового оподаткування різних верств, причому дивна виходить арифметика - при доході 10 тис. людина "виграє" лише 1 тисячу, а особа з 100-тис. доходами (а серед держчиновників таких повно) - життя таких "полегшиться" на 10 тис...
показати весь коментар
20.11.2023 15:38 Відповісти
Наші можновладці на всіх своїх бізнесах оптимізують податки. І через ту оптимізацію йде недоотримання коштів як у податкову, так і фонди. Тому й мінімальні пенсії постійно підвищують, бо виходять на пенсію з оптимізованими зарплатнями. А з чого підвищувати, якщо податки мінімальні платять. З цієї ями не вибратись, доки не пересаджати всіх оптимізаторів.
показати весь коментар
20.11.2023 15:51 Відповісти
Как выкормыш партии регионов и помощник агента фсб могут провести какую-то реформу, тем более радикальную.
Они могут провести только нерадикальную - дальше закручивать гайки, блокировать, насчитывать штрафы и т.п.
Для бизнеса размер налогов на втором месте, на первом - простота их начисления и упрощение налогового учета.
Отмените НДС и сделайте налог с оборота/продаж, несколько таможенных платежей, налог на доходы и всё!
На учёт надо пол бухгалтера и страничку декларации .....
Тем более во время войны....
показати весь коментар
20.11.2023 15:40 Відповісти
"Вони вважають, що це призведе до зниження податкових надходжень. Вони рахують виключно прямо арифметично, не аналізуючи глибинну природу процесів, які відбуваються в бізнесі, в економіці. вони також проаналізували глибинну природу процесів українських злодіїв при владі,котрі оббирають Україну і її народ ділячись із "владою" і в той самий час недоплачуючи млрд в казну держави.
показати весь коментар
20.11.2023 15:47 Відповісти
дожилися, нащадки азірова, будують революційну реформу податкової.
показати весь коментар
20.11.2023 15:47 Відповісти
Азіров академік у порівнянні з цією шантрапою !
показати весь коментар
20.11.2023 16:07 Відповісти
Одним словом: МВФ послав ОП!
показати весь коментар
20.11.2023 15:48 Відповісти
Та з самого початку було ясно, що це простий розиграш.
показати весь коментар
20.11.2023 15:55 Відповісти
Яким чином крадії та злодії можуть робити реформи МВФ ?
показати весь коментар
20.11.2023 16:05 Відповісти
Ну та звісно, куди там МВФ до економістів з кварталу95.
Там такі тупі кловуни, в МВФ, вони навіть в першу лігу сміх не здатні потрапити. А про те що грати пуем на піаніно - то для них як політ в космос.
показати весь коментар
20.11.2023 16:05 Відповісти
Ну якщо по справедлвості, то в МВФ ціль не реформи, а не допустити дефолту. Це все ж різні цілі. Втім, це не робитьцю податкову "реформу" кращою аж ніяк
показати весь коментар
21.11.2023 15:00 Відповісти
Якщо реально - то вже давно дефолт. Крах економіки був ще до нападу орди. Зедовбні просто розікрали та закатали все в асфальт.
показати весь коментар
21.11.2023 16:03 Відповісти
Нема можливості красти бабло. Така реформа офісу потужних ідей не підходить
показати весь коментар
20.11.2023 16:20 Відповісти
І знову у прокацапської шушери з офісу винно МВФ.Ця падаль недарма його упомянула.Кому ще не зрозуміло що шо весь офіс це лубянка(фсб).
показати весь коментар
20.11.2023 16:24 Відповісти
Як раз МВФ і бачить ваші хитродупі схеми, через які будуть тирити по чорному чи зеленому, що мабуть гірше ніж по чорному.
показати весь коментар
20.11.2023 16:30 Відповісти
Тут є величезний шанс, що буде ще більша діра в бюджеті, а МВФ на разі найбільший кредитор
показати весь коментар
21.11.2023 15:01 Відповісти
Збоку і здаля від зелених "інтелектуалів" видно краще.
показати весь коментар
20.11.2023 17:39 Відповісти
А питання , що легше, при доході 15-20 тис віддати державі 3-4 , або при доході 150-200 віддати державі 30-40 ??
показати весь коментар
20.11.2023 20:06 Відповісти
Странно что налоговую реформу хотят провести не авторитетные экономисты-специалисты, а какие то проходимцы не пойми откуда.
Мое мнение - в бедной стране, граждане которой не приучены платить налоги, нужно начинать с минимального требования - платить минимальные налоги, даже с самостоятельно с собственно зарплаты. Когда страна станет экономически сильной, тогда можно потихоньку повышать налоги.
Ну и нужно все упростить, перестать кормить чиновников и контролирующие органы.
показати весь коментар
20.11.2023 20:39 Відповісти
))))).... Які ж ви позорні паскуди. Мабуть справді вважали, що будете доїть "лохов" з МВФ..))???. Обіженниє комбінатори....
показати весь коментар
20.11.2023 21:49 Відповісти
А потім воно буде патякати, що поміг братану, - підкинув власних $ 10 мільонів.
показати весь коментар
20.11.2023 21:52 Відповісти
Шурму слухати, себе не поважати. Пам'ятаю його ригівського тата. Дрянюги!
показати весь коментар
21.11.2023 09:28 Відповісти
Взагалі не можу зрозуміти про яке зниження податків може йти мова. В країні війна. Дякуємо, що хоч партнери допомагають.
показати весь коментар
21.11.2023 12:04 Відповісти
партнери допомагають, а влада вже ніби і звикла у всьому покладатись на партнерів. мабуть, в тому і біда, що не на свої сили надіються, а на допомогу союзників. як наслідок - не розвивають власну національну економіку...
показати весь коментар
21.11.2023 18:47 Відповісти
Чергова чарівна паличка, от якби лише оцю податкову реформу і усе б запрацювало! Та ні, так це не працює. А крім того смішно, що в одному всесвіті уснують Шурма та Гетманцев
показати весь коментар
21.11.2023 14:49 Відповісти
Та яка реформа? ВИ хоч якісь прорахунки бачили? Взяли опоблоківську дурню і ганяють гасла.
показати весь коментар
21.11.2023 16:43 Відповісти
я так розумію, ніяких радикальних податкових реформ не будуть проводити під час воєнного стану. а скільки ще триватиме війна - ніхто не знає
показати весь коментар
21.11.2023 17:07 Відповісти
От Шурма мовчав би взагалі зі своїми пропозиціями, бо вони з різними Монанами там понаписують нових реформ)
показати весь коментар
22.11.2023 18:38 Відповісти