"Не складається з МВФ": Радикальну податкову реформу від Офісу президента відклали

Офіс президента продовжує розробку радикальної податкової реформи, яка передбачає значне зниження податків, але поки не бачить можливості для її запровадження через позицію Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Про це заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма розповів в інтерв’ю ЕП.
"Наша команда і надалі вважає, що це фундаментально правильна реформа, яка дозволить не те що збільшити податкові надходження, а змінить в принципі менталітет ведення бізнесу в Україні. І при цьому не принесе жодних втрат для бюджету", – наголосив Шурма.
Водночас він визнав, що МВФ не поділяє таку думку.
"Є позиція Міжнародного валютного фонду. Вони не готові проговорювати такі речі. Чому вони не бачать достатньо широко і глибоко проблему, я не маю права оцінювати... Враховуючи, що вони фізично не знаходяться в Україні, і досі вони не повернулися в Україну, в них немає офісу, в них немає достатньо глибокої експертизи, вони цього просто не розуміють", – вважає заступник голови Офісу президента.
За його словами, МВФ бачить ризик падіння доходів держбюджету внаслідок зниження податків.
"Вони вважають, що це призведе до зниження податкових надходжень. Вони рахують виключно прямо арифметично, не аналізуючи глибинну природу процесів, які відбуваються в бізнесі, в економіці. В них дуже лінійний розрахунок: є надходження 100 мільярдів при ставці 20%. Якщо ставка буде 10%, то надходження будуть 50 мільярдів. Вони не враховують те, що 70-80% зарплат в приватному секторі виплачується з оптимізацією податків, просто цього не бачать. Не бачать того, який масштаб несплати податку на прибуток за рахунок різного роду оптимізації. Тому, на жаль, поки що не складається", – розповів Шурма.
"Враховуючи те, що ми зараз дуже залежні від зовнішньої фінансової допомоги, ставити під ризик фінансову допомогу буде просто безвідповідально. Хоча і надалі я особисто і команда, яка зі мною працює, вважаємо, що це є фундаментально правильна річ для економіки України", – додав заступник голови Офісу президента.
Як повідомлялося, минулого року заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що в ОП обговорюється проєкт податкової реформи, який передбачатиме єдину ставку податку на прибуток, доходи фізосіб та додану вартість на рівні 10%. За його словами, разом із такими змінами передбачається майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства та доступ Податкової служби до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.
Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев виступив проти озвученої Шурмою ідеї зниження податків, а Міністерство фінансів зазначало, що не має інформації про розрахунки, які лягли у основу анонсованої Офісом президента податкової реформи.
Своєю чергою міністр фінансів Сергій Марченко зауважував, що передбачене ініційованою заступником Офісу президента Ростиславом Шурмою зниження податків має передбачати компенсатори випадаючих доходів держбюджету і може бути вигідним окремим представникам бізнесу, натомість постраждати внаслідок цього можуть інші категорії громадян.
У цьому контексті прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що зараз всі податки, які бізнес платить в державний бюджет, ідуть на фінансування Сил безпеки та оборони, тому майбутня податкова реформа можлива лише після завершення війни, а роботу над нею потрібно вести разом з МВФ.
ми знижуємо комуналку а вони сама росте
а ще ми боремось щоб не крали а але вже.......
і дуже хочемо воювати але ми потрібні в тилу
Але враховуючі, що лоббіює її особа, що податків з роду-віку не платила й використовує бюджет, як власну кишеню, скінчиться все прогнозованим пшиком.
Але дуже-дуже дорогим, для платників податків.
ВИСНОВОК:
У січні 2016 року в Україні було суттєво знижено ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ). Для оцінки впливу цього кроку на ВВП, обсяги приватного споживання та інші ключові макроекономічні змінні автори дослідження використовують ******* динамічну стохастичну модель загальної рівноваги (DSGE). Результати дослідження свідчать, що зниження ставки ЄСВ значно підвищує ВВП й обсяги споживання за одночасного зниження інфляції, і що ці ефекти значні як у короткостроковій, так і у довгостроковій перспективі. Крім того, у короткостроковій перспективі вплив зниження ставки ЄСВ значно сильніший у випадку застосування інфляційного таргетування, ніж у випадку стабілізації валютного курсу.
Зниження ставки ЄСВ в комплексі з забороною перевіряти малий та середній бізнес з 2014 по 2019 р., а також приріст іноземних інвестицій, дали ріст економіки та, як наслідок, стабільне зростання ВВП країни, починаючи з січня 2016 року, аж до весни 2019 р.
З того періоду ствака ЄСВ й досі лишається 22%
Тогда реформам - пиз.....
А у брата Шурмы все будет
И без реформ
Они могут провести только нерадикальную - дальше закручивать гайки, блокировать, насчитывать штрафы и т.п.
Для бизнеса размер налогов на втором месте, на первом - простота их начисления и упрощение налогового учета.
Отмените НДС и сделайте налог с оборота/продаж, несколько таможенных платежей, налог на доходы и всё!
На учёт надо пол бухгалтера и страничку декларации .....
Тем более во время войны....
Там такі тупі кловуни, в МВФ, вони навіть в першу лігу сміх не здатні потрапити. А про те що грати пуем на піаніно - то для них як політ в космос.
Мое мнение - в бедной стране, граждане которой не приучены платить налоги, нужно начинать с минимального требования - платить минимальные налоги, даже с самостоятельно с собственно зарплаты. Когда страна станет экономически сильной, тогда можно потихоньку повышать налоги.
Ну и нужно все упростить, перестать кормить чиновников и контролирующие органы.