Суд призначив керівнику найбільшого комбінату Жеваго ще одну заставу на 800 мільйонів

Шевченківський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід голові правління ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" Віктору Лотоусу у вигляді застави у розмірі майже 800 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки.
Зазначається, що посадовця підозрюють в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та підробці офіційних документів.
ПрАТ "Полтавський ГЗК" входить до складу групи компаній Ferrexpo, кінцевим бенефіціарним власником істотної частки якої є олігарх Костянтин Жеваго.
"У 2018 по 2021 роках голова правління Полтавського ГЗК за попередньою змовою з бухгалтерами у податкових деклараціях підприємства відображав обсяг та вартість товарної продукції у вигляді руди дробленої, тобто без процесу збагачення, що значно впливає на вартість рентних платежів. Таким чином сплату коштів до бюджету за користування надрами родовища залізних руд було занижено на майже 2,2 млрд грн", – пояснили в БЕБ.
Досудове розслідування триває.
Зазначимо, що це вже третє кримінальне провадження щодо Лотоуса та третій запобіжний захід.
Як повідомлялося, наприкінці вересня Печерський районний суд обрав запобіжний захід для голови правління гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса у вигляді арешту з правом внесення у розмірі 999,99 млн гривень. Після заставу зменшили до 400 млн грн, її сплатила група Ferrexpo.
Нацполіція повідомила йому про підозру у незаконному видобуванні надр на понад 157 млрд грн. Топменеджеру інкриміновано незаконне видобування корисних копалин та зловживання повноваженнями, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).
За даними слідства, під керівництвом підозрюваного підприємство, маючи ліцензією на видобування лише залізної руди, незаконно обробляло та реалізовувало інші породи корисних копалин, які були отримані в процесі видобування.
Слідчі вважають, що ці породи мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Натомість їх обробляли та отримували щебінь трьох різних фракцій, який продавали суб’єктам підприємницької діяльності. У Ferrexpo пояснювали, що йдеться про відходи виробництва, які підприємство змогло переробляти та продавати. Відтак, в компанії наполягають, що не мали отримувати окремий дозвіл на їх видобуток.
За даними Нацполіції, з 2015 по 2021 роки було незаконно видобуто понад 20 млн куб м корисних копалин, а сума завданих збитків становить понад 157 млрд грн.