1406 відвідувачів онлайн
2 896 6

Опалювальний сезон: Україна почала відбір газу зі сховищ

газ

Відбір природного газу з українських підземних сховищ газу (ПСГ) 7 листопада вперше від початку опалювального сезону перевищив обсяги закачування.

Таким чином, Україна завершила сезон закачування газу до ПСГ та поступово входить у сезон відбору газу з підземних сховищ, свідчать розрахунки галузевого видання ExPro.

Так, 6 листопада відбір та закачування майже зрівнялися, а вже 7 листопада відбір газу зі сховищ становив понад 6 млн кубометрів, у той час як закачування призупинилиося.

Загалом протягом цьогорічного сезону закачування газу його запаси у підземних сховищах зросли на 7,44 млрд кубометрів.

Станом на 6 листопада в українських ПСГ зберігалося 16,62 млрд кубометрів природного газу (з урахуванням 554 млн куб. м буферного газу).

За даними Міненерго та "Нафтогазу", на цю дату у сховищах зберігалося 16,06 млрд куб м газу (без урахування 554 млн куб. м буферного газу).

Цьогорічний сезон відбору газу розпочався у той же день (7 листопада), що і минулого року. Однак, минулого року запаси газу у сховищах були значно меншими – 14,67 млрд куб. м.

Однак значну частину цьогорічних запасів сформували українські та іноземні компанії, які зберігають газ на "митному складі" українських ПСГ. Станом на 5 листопада на "митному складі" зберігалося 3,32 млрд куб м природного газу, найвище значення з листопада 2021 року. Однак, запаси на "митному складі" поступово зменшуються, оскільки в останні дні експорт газу "митного складу" перевищує імпорт до "митного складу".

Коментувати
Сортувати:
Це з натяком, щоб тарифи збільшити?
показати весь коментар
10.11.2023 14:47 Відповісти
Тепла осінь, і тепла зима буде, ну і добре...
показати весь коментар
10.11.2023 19:44 Відповісти
Рівень наповненості сховищ газу в ЄС - 99.6+%.
Такого високого рівня наповненості не було останні ... ніколи не було.

Саме тому, попри скорочення імпорту з засрашки, в українських сховищах на 1.5 мільярди кубоментрів більше газу, ніж торік.

Тож "експорт митного складу" - то таке, газ на континенті є. Велика ймовірність, що ніяких потрясінь щодо доступності газу - не буде.
показати весь коментар
10.11.2023 22:35 Відповісти
Добре що осінь тепла.Може і зима буде такою ж теплою
показати весь коментар
11.11.2023 06:55 Відповісти
Шось якось ранувато... Ще й морозів не було навіть
показати весь коментар
11.11.2023 11:38 Відповісти
За даними асоціації газових операторів Gas Infrastructure Europe (GIE), Європа добре підготовлена до майбутнього опалювального сезону. Складські приміщення заповнені приблизно на 99,6%. Тому, за даними західних ЗМІ, все більше європейських компаній замислюються над зберіганням наступних партій газу на українській території.

Причина в тому, що Україна посідає третє місце у світі за потужностями зберігання газу, а також має найбільші сховища в Європі. Нафтогаз, який є оператором сховищ, стягує невеликі збори за зберігання, а крім того, газ з цих сховищ звільнений від митних платежів країн Європейського Союзу. Загалом в Україні налічується 11 сховищ, а минулого року їхніми потужностями користувалися 27 різних країн.

У "Нафтогазі" заявили, що загальна потужність сховищ сягає 30 млрд кубометрів, третину з яких Україна готова надати партнерам з Європейського Союзу. Наразі європейські партнери використали два мільярди кубометрів.
показати весь коментар
11.11.2023 18:35 Відповісти