1439 відвідувачів онлайн
1 640 7

Поплічники ексголови НБУ Шевченка у справі "Укргазбанку" почали отримувати умовне покарання

шевченко

Двоє підозрюваних у справі виведення коштів з державного "Укргазбанку" під керівництвом Кирила Шевченка уклали угоди з прокурором, щоб отримати м’яке покарання.

Зокрема, Вищий антикорупційний суд 8 листопада затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім заступником голови правління "Укргазбанку" Олександром Ігнатенком та підприємцем Богданом Федорущенком, повідомляє "Слово і діло".

Згідно із матеріалами суду, обоє обвинувачених уклали угоди з прокурором САП про визнання винуватості 31 серпня 2023 року.

У підсумку, Ігнатенко погодився визнати себе винуватим у службовій недбалості (частина 2 статті 367 Кримінального кодексу України), а Федорущенко – у легалізації коштів (ч. 2 ст. 209 ККУ).

Відтак, ексзаступнику голови правління "Укргазбанку" призначили покарання у вигляді штрафу у розмірі 51 тис. грн і стягнули з нього процесуальні витрати. Підприємцю призначили 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном в 1 рік.

Крім того, Ігнатенко зобов'язався відшкодувати 35 млн грн завданої шкоди, а Федорущенко – перерахувати 4 млн грн на проєкт United24 "Армія Дронів".

Читайте також: Суд дозволив заочне розслідування проти колишнього голови Нацбанку Кирила Шевченка

Як повідомлялося, у вересні Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування за підозрою учасників злочинної організації на чолі з колишнім головою правління АБ "Укргазбанк" Кирилом Шевченком, яка упродовж 2014-2020 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн.

За даними слідства, посадовці "Укргазбанку" у листопаді 2014 році запровадили схему виведення коштів із держбанку через сплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу та державних установ і підприємств. Насправді ж, посередники жодних клієнтів не залучали, бо клієнти розміщували кошти в державному "Укргазбанку" за власною ініціативою. Натомість держбанк, на підставі фіктивних актів виконаних робіт, виплачував "посередникам" винагороду, яку привласнювало керівництво банку.

Керівником злочинної організації та організатором схеми слідчі вважають першого заступника голови правління "Укргазбанку" Кирила Шевченка, який невдовзі його очолив за рішенням уряду, а згодом був призначений головою правління НБУ.

Нагадаємо, НАБУ повідомило Шевченку про підозру 6 жовтня 2022 року. Того ж дня Верховна Рада звільнила Кирила Шевченка з посади голови Національного банку. За два дні до цього, увечері 4 жовтня, Кирило Шевченко подав заяву про відставку з посади голови НБУ, пояснивши таке рішення проблемами зі здоров’ям, і терміново виїхав за кордон нібито на лікування. Наразі він переховується від слідства у Відні.

Кирило Шевченко очолював Нацбанк України з липня 2020 року. До цього з 2015 року працював головою правління "Укргазбанку".

На початку грудня минулого року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід для Шевченка у вигляді тримання під вартою.

Коментувати
Сортувати:
Колоніальна політика - колоніальної "еліти".
показати весь коментар
10.11.2023 14:12 Відповісти
Угода зі слідством, це коли користь (вигода) від отриманної у злочинця інформації, на багато перевищує суму яку він вкрав + кофіскація всього майна, бо вони крадуть в кожного Українця.
А у нас так: вкрав >> поділився >> сплатив шраф + умовне >> відпочинок на яхті, це і є угода зі слідством?
Дуже схоже на те, що зараз вже наповну працює схема "угода зі слідством", а народ тримають за баранів
показати весь коментар
10.11.2023 14:34 Відповісти
Це вони розказували, коли вводили цю норму, щоб заспокоїти народ, а вже використовують її на свій розсуд. Гадаю саме таке використання і малось на увазі з самого початку.
показати весь коментар
10.11.2023 15:45 Відповісти
Потужно
показати весь коментар
10.11.2023 14:39 Відповісти
А цей суд точно називається антикорупційним чи все ж таки правильно його називати корупційним?
А скільки коштує угода з прокурором?
показати весь коментар
10.11.2023 14:44 Відповісти
Мабуть ніде в світі немає таких гуманно- чесних судів як у нас. Країна великих можливостей, що тут скажеш ..
показати весь коментар
10.11.2023 22:49 Відповісти
жоден злодій не сів при цій злодійській продажній владі , а цих мабуть послами нагородять
показати весь коментар
13.11.2023 07:59 Відповісти