Блокування кордону: У чергах на в’їзд в Україну стоїть 1700 вантажівок (оновлено)

Через блокування польськими перевізниками руху на окремих пунктах пропуску через польсько-український кордон час очікування на в’їзд в Україну для вантажівок сягає майже 6 діб (140 годин).
Про це повідомили у Податковій адміністрації Польщі, передає Укрінформ.
Зокрема, приблизний час очікування на перетин кордону у напрямку України у пункті пропуску "Гребенне-Рава Руська" становить 140 годин, у ПП "Медика-Шегині" – 67 годин, у ПП "Дорогуськ-Ягодин" – 39 годин.
Своєю чергою речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко на брифінгу повідомив, що на цих трьох пунктах пропуску на виїзд із Польщі в Україну станом на ранок четверга простоювало близько 1700 вантажівок, половина з яких у пункті пропуску "Ягодин".
За словами Демченка, у пунктах пропуску "Ягодин – Дорогуськ", "Краківець – Корчова", "Рава-Руська – Гебенне" через блокування з польського боку перекритий рух для вантажних транспортних засобів. Водночас рух автобусів і легкових автомобілів не блокується.
Як повідомлялося, 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава Руська", "Дорогуськ-Ягодин".
Організатори протесту планують пропускати лиш по одному вантажному автомобілю на годину. Водночас протестувальники обіцяють пропускати вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються, тощо. Організатори протесту також не будуть перешкоджати руху автобусів та легкового транспорту.
Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планується терміном на два місяці.
Водночас українська сторона досі не отримала офіційних вимог від протестувальників, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських протестувальників Україна навіть не обговорюватиме.
кожен сам за себе, коли мова про виживання...
труженік...пятілєтку за трі года давай ))
Проти нациків і агрессорів з кацапії про пекельні санкції тільки говорили. Зате проти України (де факто) - на раз! Поляки - такі ж гниди, як і кацапи та угорці.
Розраховувати треба на себе, у нас страшна війна, а не іграшки...