1896 відвідувачів онлайн
28 463 73

Рада позбавила коледжі права обіцяти вступникам ступінь молодшого бакалавра (оновлено)

образование,школа,студент,учитель,учеба,репетитор

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року", який передбачає скасування вступу до навчальних закладів для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.

Ухвалення відповідного законопроєкту №10092 в цілому підтримали 285 нардепів, повідомив заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Законопроєкт передбачав, що з 2024 року не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти, а також для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра. Однак за рішенням Комітету Верховної Ради перед голосуванням цю норму змінили, тож в ухваленій редакції закон передбачає, що наступного не проводитиметься набір вступників лише для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.

Крім того, законом врегульовано проведення вступних випробувань для здобуття ступеня вищої освіти: абітур'єнти у 2024 році складатимуть тести з навчальних предметів "Українська мова", "Математика", "Історія України" та навчального предмета на вибір ("Іноземна мова", "Біологія", "Географія", "Фізика", "Хімія", "Українська література").

Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення "сприятиме формуванню контингенту здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, збереженню інтелектуального потенціалу нації, стимулюватиме до навчання в Україні, знизить соціальну напругу в суспільстві в частині визначеності правил та вимог вступної кампанії 2024 року".

Як повідомлялося, раніше з ініціативою скасувати заочну та вечірню форми отримання вищої освіти виступив міністр освіти та науки Оксен Лісовий. Водночас він пообіцяв внести до Верховної Ради законопроєкт, який передбачатиме дистанційну форму навчання, а також низку інших змін.

Топ коментарі
+27
Ще скасуйте суддям шалені зарплати -пенсії-буде більше користі!
показати весь коментар
08.11.2023 16:22
+17
Якість вищої освіти наразі така - що для більшості спеціальностей можна навіть не брати до уваги .
Значна частина викладацького складу - просто профани . Хороших викладачів потрібно шукати , при чому часто навіть за межами навчальних закладів , які на мою думку перетворилися просто в продаванів " дипломів".
показати весь коментар
08.11.2023 16:49
+15
Тобто якщо людина не поступила відразу після школи то все ...
А університети платні і не всі відразу можуть оплатити навчання йшли працювати до 30 років збирали кошти і поступали у вуз
Але в 30 років навчатися на стаціонарі вже не розумно бо це не 17 років
І хто буде платити за навчання? Батьки? Кому 30+ батьки вже старі щоб навчати дітей
Студентів значно поменшає і вузи деякі не будуть мати наборів
Тому чи є зараз актуально готуватися до тестів?
Держава відбиває всі бажання до навчання
показати весь коментар
08.11.2023 16:24
Коментувати
Сортувати:
Ще скасуйте суддям шалені зарплати -пенсії-буде більше користі!
показати весь коментар
08.11.2023 16:22 Відповісти
Тут непонятно.
Вот я не хочу быть судьей ни за какие деньги.
Выносить приговоры, сажать.
Психику нужно крепкую иметь.
Мне кажется зарплата у них должна быть очень большая.
Чтобы приговоры были справедливыми.
Нужно платить стране, чтобы результат получить.
показати весь коментар
08.11.2023 16:25 Відповісти
приговоры справедливые...только для тех у кого нет денег
показати весь коментар
08.11.2023 16:31 Відповісти
показати весь коментар
08.11.2023 17:35 Відповісти
~2.5 ляма на рік у судді в США? Щось не дуже віриться.
показати весь коментар
08.11.2023 22:25 Відповісти
А что тогда делать?
Почему люди такие жадные?
показати весь коментар
08.11.2023 19:04 Відповісти
Коли нашим суддям збільшили зарплати та пенсії, це вплинуло не на справедливість вироків, а лише на розмір хабарів. Звісно, в сторону збільшення.
показати весь коментар
08.11.2023 16:37 Відповісти
показати весь коментар
08.11.2023 18:43 Відповісти
показати весь коментар
08.11.2023 17:41 Відповісти
Ти наївний або тупий. Суддя за продає потрібне рішення мінімум за 10к зелених. А в майнових спорах суми сотнями тисяч та мільйонами зелених. Яку б йому з-ту не зробити - чорні доходи в тисячу раз вищі. Тому потрібно вводити штучний інтелект, присяжних і великі тюремні строки з конфіскацією майна суддям та їх родичам за неправомірні рішення.
показати весь коментар
08.11.2023 22:04 Відповісти
Ось бачите. Щось продуктивне. Дякую. І да, я тупий.
показати весь коментар
08.11.2023 22:11 Відповісти
показати весь коментар
08.11.2023 17:42 Відповісти
Ну, і нахрєна нам це кацапське гамно на українському сайті?
Не тягніть його сюди.
показати весь коментар
08.11.2023 18:45 Відповісти
Тому чи є зараз актуально готуватися до тестів?
Держава відбиває всі бажання до навчання
показати весь коментар
08.11.2023 16:24 Відповісти
І хто буде платити за навчання? Батьки? Кому 30+ батьки вже старі щоб навчати дітей


от в США, наприклад, беруть кредит на навчання, а потім роками повертають.

і коли там студент бере кредит в сотні тисяч баксів, то він розуміє нахіба йому та освіта.

а в нас чомусь всі звикли, шо вища освіта - то як модний гаджет
показати весь коментар
08.11.2023 16:43 Відповісти
Ви не забудьте, порівнюючи освіту в нас і США, порівняти також і її якість. В нас вона в приципі відсутня.
показати весь коментар
08.11.2023 17:31 Відповісти
тим більше )))

звідки такий потяг отримати в 30 років неякісну освіту ?
показати весь коментар
08.11.2023 17:45 Відповісти
Вища освіта у країнах Заходу, - це не знак якості апріорі. Вона теж буває дуже різною.
Наприклад, гуманітарні студії часто дуже дико-глупські, - щось на зразок "Роль фемінізму у звільненні рабів під час Громадянської війни у Південних штатах".
Такі студенти щось вивчають, платять кошти, а потім (найчастіше) не знаходять роботи, і фактично стають банкротами в момент випуску з університету.
показати весь коментар
08.11.2023 19:15 Відповісти
Справа не в тому, чи є в Америці херові вузи. Справа в тому, що хороших вузів немає в Україні. А так - побудоване людьми суспільство гниє всюди, не тільки в Україні. Чи ви думаєте, в Америці люди інші якісь? Вони також хочуть халявні машиночькі, яхточькі, домікі, айфоньчікі, макбучікі - і щоб при цьому нічого, або майже нічого не робити.
показати весь коментар
09.11.2023 10:24 Відповісти
Студенти КНУ ім. Т.Шевченка багато років поспіль перемагають на світових олімпіадах з математики. А Ви чомусь виголошуєте, що в Україні нібито немає хороших вузів.
показати весь коментар
09.11.2023 13:40 Відповісти
Коли студенти Шевченка розв'яжуть теорему Ферма, або винайдуть, як перетинаються паралельні лінії - тоді приходьте, поговоримо. Від тих олімпіад практичний сенс який? Країна має науку?
показати весь коментар
09.11.2023 13:43 Відповісти
В америке студенты в основном сами выбирают, какой курс слушать. Курсы, которые долго набирают мало слушателей - университеты закрывают.
показати весь коментар
09.11.2023 10:29 Відповісти
Так 2022-2023 рік показав, що 30+ проблема була не в грошах, а в мотивації . Набігло стільки "бажаючих" із бабками, що заочка і вечірнє нах нікому не впало. Деякі ВУЗи по швах тріщать від "бідних" 30+, які як раз до 2022 року назбирали грошей для навчання.
показати весь коментар
08.11.2023 16:45 Відповісти
Не бачу одних проблем у навчанні на стаціонарі у 30 років
показати весь коментар
08.11.2023 16:45 Відповісти
Буде дистанційна освіта. Так що взагалі не бачу проблем.
показати весь коментар
08.11.2023 22:06 Відповісти
Дистанційка це лайно повне. Ковід не дасть збрехати.
показати весь коментар
08.11.2023 22:42 Відповісти
Я коли бакалаврат у НПУ ім Драгоманова закінчував у 2022 то у нас за рік 19к чи 20к було. Не космічна сума щоб збирати на ВУЗ усе життя.
показати весь коментар
08.11.2023 17:26 Відповісти
І це цілком норм.
Мене вигнали зі школи після 9-го класу, я перекантувався пару років у бурсі, здобув диплом якогось говно-слюсара, але взявся за голову і сам вивчився на програмера, чим вже майже чверть століття заробляю на хліб із маслом та не скаржуся.
Тим часом купа моїх знайомих закінчила купу псевдо-ВУЗів на якихось псевдо-економістів-йуристів, тепер останній *** без солі доїдають, чи подалися у ЄС посудомійками, зате процент населення з ВО в Україні один з найвищих у світі.
показати весь коментар
08.11.2023 22:34 Відповісти
До речі, ще до війни цікавився вартістю навчання за рік у якихось пересічних польських універах, там щось взагалі смішне було, типу штуки-двух євро на рік. Це потрібно бути бомжом, щоб не мати можливості сплатити стільки за навчання своєї дитини.
показати весь коментар
08.11.2023 22:38 Відповісти
показати весь коментар
08.11.2023 16:30 Відповісти
Серьёзную кормушку отобрали у ВУЗов. Мало того, что на заочке все (практически все?) места платные, так там и процент желающих дать взятку за экзамены (и желательно местному решале за всё оптом) составляет 90%
показати весь коментар
08.11.2023 16:44 Відповісти
Якість вищої освіти наразі така - що для більшості спеціальностей можна навіть не брати до уваги .
Значна частина викладацького складу - просто профани . Хороших викладачів потрібно шукати , при чому часто навіть за межами навчальних закладів , які на мою думку перетворилися просто в продаванів " дипломів".
показати весь коментар
08.11.2023 16:49 Відповісти
Закінчіть аспірантуру, пройдіть всі круги, напишіть статті, отримайте диплом, а потім розкажіть який ви не профан як викладач.
показати весь коментар
08.11.2023 19:55 Відповісти
Достатньо бути посердністю , яка лиже дупу начальству - і ти вже доцент , кандидат, професор .
Скажу більше в них шансів отримати ці " регалії " . Оскільки дуже часто розумні та свідомі люди йдуть з вузів - тому що не хочуть мати справу з бюрократією , кумовством і невіглаством
показати весь коментар
08.11.2023 20:03 Відповісти
Я тебе расскажу, как выполнивший все твои требования. Поскольку лекции - это бабки, какой идиот, попавший в ВУЗ преподом откажется от них и пригласит читать спецкурс профильного учёного из например академического института?
показати весь коментар
09.11.2023 10:36 Відповісти
В мене немає будь-яких трєбованій чи питань до тебе. В коло лекції це бабки, то інше. в нас такого не було.
показати весь коментар
24.12.2023 04:17 Відповісти
"в нас" - это про что?
показати весь коментар
24.12.2023 10:38 Відповісти
Редакторе, немає в українській мові слова "учбовий" - в нас навчання, а не "учба". Отримай бодай якусь освіту.
показати весь коментар
08.11.2023 16:59 Відповісти
а "учень", буде - "навчень" ??
показати весь коментар
08.11.2023 17:47 Відповісти
Але українською буде вищий навчальний заклад (ВНЗ)
показати весь коментар
08.11.2023 17:55 Відповісти
Хіба даунам прокацапленим не похрін? Про словники не чули, бо головне - дурістю відблискувати.
показати весь коментар
08.11.2023 21:18 Відповісти
Шибко умный? Тогда скажи как правильно: "зацікавлений" или "заінтересований"?
показати весь коментар
09.11.2023 10:38 Відповісти
Що це за мокшанська говірка болгарського суржику? Від ростовського обозу відстав, буряте калічний? Буває. Біжи, млинців з лопати поїж, поки не охололо. ))
показати весь коментар
09.11.2023 13:17 Відповісти
Мой юный друг, твои деревенские правила не распространятся на язык официальных документов.
показати весь коментар
09.11.2023 13:42 Відповісти
Яка смішна свинособака - сама з собою свинособачою розмовляє, мабуть, думає, що вона в Рязані. )))
показати весь коментар
09.11.2023 13:47 Відповісти
село - воно і є село....
показати весь коментар
09.11.2023 14:01 Відповісти
Якось похер на твоє село у болотах, мокше причмелений. ))
показати весь коментар
09.11.2023 14:06 Відповісти
село у своєму жалюгідному жітті жодного офіційного докумнту не бачило, а коли б побачило - очі б вирячило, а прочитати не змогло....
показати весь коментар
09.11.2023 15:07 Відповісти
Trevo trow.
Себто, не учень а навчальник ?
показати весь коментар
08.11.2023 20:10 Відповісти
Хто ж вам завадить вдосконалюватися в ідіотизмі замість того, щоб скористатися словником.
показати весь коментар
08.11.2023 21:20 Відповісти
стане менше секретарів зоофілів рнбо.

а було так зручно. пару років прочислився десь у непердяєвському універі стриптизу та комбайнерства і можна в чиновники.
показати весь коментар
08.11.2023 17:04 Відповісти
Це все переставлення ліжок в борделі. Наразі жоден з вишів не робить те, що має робити виш - а саме, гарантувати роботу випускнику. Я навіть не починаю теми надання безпосередньо знань, бо то, що начитують у вузах - це або 50-річної давнини хлам що втратив актуальність в інформаційному суспільстві, або засилля загальних кончених предметів на кшталт релігієзнавства-етики-психології-філософії, які нікому не цікаві і ані в житті людини, ані в її професійній діяльності ніяк не використовуються. Або і то, і то. Абсолютно немає жодної різниці при цьому, начитують це нудно і щодня, або нудно і два тижні на рік - бо результат, нажаль, печальний в будь-якому випадку.
показати весь коментар
08.11.2023 17:22 Відповісти
Усе це зроблено лише для того, щоб обмежити доступ людей до здобуття вищої освіти, а не для того, щоб підвищити її якість. Бо хто заважає підвищити якість заочної форми підготовки, коли людина не може вчитись на денній формі і вимушена працювати? Курс на подальше одебілення нації цілком виправданий для влади, - дебілами і невігласами легше керувати і маніпулювати, вони менше роззявляють рота і менше бачать як влада тирить. Лісовий - іди в ліс, там твоє місце!
показати весь коментар
08.11.2023 17:35 Відповісти
людина, або вчиться, або працює!
що, пріоритетно?

чи навіщо людині диплом? бо, "хай буде бумажка"?
і скільки у нас фахівців, що працюють за освітою?
скажу більше, всі, дійсно фахівці уїжджають з україни. і в цивільних країнах, мають достойну роботу і достойну оплату.
показати весь коментар
08.11.2023 17:46 Відповісти
Не змішуйте усе в купу. Що заважає одночасно працювати і вчитись, чому ви вважаєте, що це неможливо, особливо тоді коли людина хоче отримати вищу освіту, і не одну, але не спроможна оплатити навчання і вимушена працювати, або ж коли людині вже немало років, щоб знову сидіти за партою і вона має сім'ю, яку повинна утримувати і працювати? Тому що заочники купують дипломи? Так і очники так само купують дипломи. Що заважає зробити так, щоб дипломи не купувались ні тими, ні тими, а отримувались за знання? Ліквідувавши "заочку", проблему корупції і низької якості підготовки у вузах не вирішити. Те що викладачі беруть хабарі це не проблема заочної форми навчання. Не всі вчаться на заочці щоб отримати просто бумажку. Хто прийшов вчитись, той буде вчитись, а хто прийшов просто за бумажкою, той її отримає і на "очці". А працювати людина зможе лише тоді коли вивчиться і отримає освіту. В тому що людина не може влаштуватись в Україні за фахом і їде закордон - це проблема не людини, а держави, яка за державним замовленням вчить людину, а потім викидає її на вулицю. Навіщо тоді це держ. замовлення і бюджетна форма навчання, якщо потім роботи людині все одно не буде? Нехай одразу усі після школи їдуть закордон вчитися і там залишаються, а ми будемо лише китайським барахлом торгувати і шаурмою.
показати весь коментар
08.11.2023 18:28 Відповісти
Мені прийшлось вчитись другий раз тому що тільки в Україні диплом це папірець, багато закордоних компаній без профільної освіти не поставлять вас на певну посаду
показати весь коментар
08.11.2023 19:01 Відповісти
Як можна проявити себе? Бажано аж так, щоби увійти в історію. Є два варанти, перший - щось створити, другий - щось розбити. "Я вбив Джона Ленона, Я вбив Джона Ленона, Я вбив Джона Ленона... ", - нікуди не тікаючи, все повторював і повторював той стрілок.
показати весь коментар
08.11.2023 17:51 Відповісти
Це АНТИгромадянська влада. Все проїпала з війною, а тепер за рахунок людей, їхніх доль затикає свої пройопи.
показати весь коментар
08.11.2023 18:17 Відповісти
Заочне навчання - це ілюзія.
Це ніяка не освіта, страждає країна, де куди не кинь - жлоб з дипломом.
показати весь коментар
08.11.2023 18:58 Відповісти
Повна маячня. Вас послухати, так очники, яких більшість, це титани розуму і золоті спеціалісти. Не хочу вас розчаровувати, але в умовах нинішнього ринку праці я 12 раз з десяти візьму на роботу людину, яка працювала і навчалася заочно, аніж довбойоба, який шість років сидів у мамці під спідничкою, а тепер в 30 років з поглибленим, на рівні магістра, знанням релігієзнавства, естетики, етики і охорони праці приходить на виробництво і не знає, як прилад до мережі підключити.
показати весь коментар
09.11.2023 10:30 Відповісти
В Польщі є до прикладу заочна освіта, чому у нас не може бути
показати весь коментар
08.11.2023 19:04 Відповісти
У більшості країн світу існує заочна освіта. І це нікому не заважає.
показати весь коментар
08.11.2023 19:26 Відповісти
Моя дочка заочно навч. у магістратурі Варшавського ун-ту. Заняття були щотижня: в пт після обіду, в сб і нд цілий день. За цей час студенти-заочники мали той же обсяг занять, що студенти стаціонару протягом тижня. Вимоги теж нічим не відрізнялися. Сказати, що було важко - це нічого не сказати. Врахуйте: людина працює, вихідних чи перепочинку зовсім немає. Тому в європейських країнах далеко не кожен наважується на заочну освіту.
показати весь коментар
08.11.2023 21:35 Відповісти
Як добре, що я встиг якраз в останній рік перед приходом зеленої погані до влади.
показати весь коментар
08.11.2023 19:07 Відповісти
Взагалі то виш Якраз то має бути елітарним навчальним закладом - для інтелектуальної еліти . І їх має бути з десяток два на всю країну . ІВчитися там мають коштом держави - найобдарованіші - а не " блатарі " та тупуваті діти заможних батьків - щоб формувати українську інтелігенцію .
І якраз то обовязково - має бути - релігієзнавстово -філософія - психологія . Тому що націями і народами рухають ідеї . Чито ідеї Христа, чи то Мартіна Лютера Кінга чи Леніна .

А "профєсію" і працевлаштування мають давати технікуми та пту .

Масовість дипломів вузів - знецінили цей папірець і саму "вищу освіту" - тепер це ознака сірої посердності - у батьків якої вистачило грошей заплатити за диплом .
показати весь коментар
08.11.2023 19:16 Відповісти
націями і народами рухають ідеї . Чито ідеї Христа, чи то Мартіна Лютера Кінга чи Леніна .
**********
Ага. А які саме "ідєї чЛєніна" мають "рухати народами"? Всьо взять і падєліть? Прєлєстно...

показати весь коментар
08.11.2023 19:33 Відповісти
ми ідеї лєніна -сталіна до цих пір пожинаємо - в Рабсійській ********* - до цих пір ними керуються ...
показати весь коментар
08.11.2023 19:36 Відповісти
********* - до сраки! Нє, - от нахєра нам оте зомбі в мавзолєї?

показати весь коментар
08.11.2023 19:42 Відповісти
То що ви - гуманітарій, це зрозуміло. Але навіть гуманітарій мусив би щось чути про технічні вузи. Чи технічні вузи вже ненада ідейним панам, які вже дорухали світ до такого, що за оцінками різних вчених, людству залишилося існувати приблизно 150 років?
показати весь коментар
09.11.2023 10:32 Відповісти
Я з вами згоден, стосовно технічних вузів - я сам до речі вчився в одному з них. Але там так само проблеми з викладачами. І дуже часто вони відірвані від реальності та реальних потреб ринку праці.
показати весь коментар
09.11.2023 10:44 Відповісти
Зе владі потрібен елехторат який окрім роботи і налівайєк після роботи мало що знає.
Іншими словами Зе влада і зеленський реанімують радянщину.
показати весь коментар
08.11.2023 20:09 Відповісти