Антикорупційний суд залишив під вартою затриманого на хабарі ексголову Верховного суду Князєва

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовилася задовольнити скаргу сторони захисту та зберегла запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 25 млн грн застави для колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні хабаря на $2,7 млн.
Відповідне рішення АП ВАКС ухвалила 2 листопада, повідомляється на сайті суду.
"За результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту, а ухвалу слідчого судді ВАКС – без змін. Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає", – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, 11 жовтня Вищий антикорупційний суд продовжив до 9 грудня строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Князєва, зменшивши із 45 млн до 35 млн грн розмір застави, внесення якої може бути альтернативою арешту.
Тим часом колегія суддів ВАКС 12 жовтня затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та адвокатом Олегом Горецьким, який організовував передачу хабаря Князєву, призначивши йому покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна, та звільнив його від відбування покарання із іспитовим строком 3 роки.
Читайте також: Справа про корупцію у Верховному Суді: Зник $1 мільйон із переданого Князєву хабара
Нагадаємо, 16 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання хабара керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Суду Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомила про підозру Князєву та його спільнику – адвокату.
Того ж дня пленум Верховного суду проголосував за висловлення недовіри голові Верховного Суду Всеволоду Князеву. Відтак він втратив статус голови ВС, але залишається суддею цієї інстанції.
18 травня ВАКС обрав запобіжний захід для Князєва у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу в розмірі 107,3 млн грн. Згодом суд зменшив розмір застави до 75 млн грн, а далі – до 55 млн грн, а згодом і до 45 млн грн.
Справа, за рішення у якій голова Верховного Суду отримав хабар, пов'язана із структурами бізнесмена Костянтина Жеваго. За даними слідства, Жеваго особисто причетний до організації передачі хабаря, хоча сам він це заперечує.
Йдеться про рішення, яким 19 квітня Велика палата Верховного Суду скасувала постанову Північного апеляційного госпсуду про визнання недійсним договору від 2002 року про купівлю-продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo та передачу їх колишнім акціонерам підприємства, які входили до групи VS Energy російських бізнесменів Олександра Бабакова, Євгенія Гінера, Міхаіла Воєводіна та Сергія Шаповалова.
У 2005 році чотири компанії-продавці вже зверталися до суду з позовом про визнання недійсним догововору купівлі-продажу та проведення допемісій. Проте Вищий господарський суд України у лютому 2015 року став на сторону нинішніх власників "Полтавського ГЗК" у корпоративній суперечці, яка тривала близько 10 років.