Дерегуляція: В уряді пропонують скасувати чверть дозвільних документів

Урядова Міжвідомча робоча група з дерегуляції від початку року переглянула понад тисячу дозвільних документів для бізнесу, чверть з них рекомендовано скасувати, більше половини – спростити або цифровізувати.
Про це розповіла перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, інформує пресслужба міністерства.
"Від початку 2023 року урядова Міжвідомча робоча група з дерегуляції розпочала плановий перегляд регуляторних інструментів для бізнесу. І наразі дійшла до кінця складеного списку. Переглянуто понад тисячу дозвільних документів. Майже чверть з них за результатами перегляду ми рекомендували скасувати, більше половини – спростити або цифровізувати", – сказала Свириденко.
За її словами, економічна вигода для бізнесу від втілення цих рекомендацій лише у сфері регулювання Мінекономіки оцінюється у 1,4 млрд грн, в аграрній галузі – 8,5 млрд грн, в будівництві – понад 250 млн грн.
Заступник міністра економіки Олексій Соболев додав, що серед подальших кроків у реформі дерегуляції – переведення системи державного нагляду та контролю на ризико-орієнтований підхід.
"Вже маємо напрацьований проєкт закону "Про основні засади державного нагляду (контролю)". Це запровадить ризико-орієнтований підхід. Тобто якщо підприємець нічого не порушував, то і перевірки до нього не приходитимуть. Також наступний крок – перегляд та оптимізація роботи інспекцій", – зазначив Соболев.
За даними Державної регуляторної служби, у 2021 році було здійснено понад 200 тисяч перевірок бізнесу, у 2022 році – 11 тисяч, а станом на кінець жовтня 2023 року – близько 15 тисяч.
Як повідомлялося, за результатами перегляду інструментів регулювання для бізнесу у сільськогосподарській галузі Міжвідомча робоча група з дерегуляції (МРГ) рекомендувала скасувати або осучаснити 96% із проаналізованих 120 інструментів (дозволів, довідок, декларацій тощо). Лише 5 із перевірених документів пропонується залишити без змін.