Ціль досягнута: Аграріям після піротехнічних обстежень повернули 178 тисяч га землі

За жовтень 2023 року піротехнічними підрозділами державних органів та неурядовими операторами обстежено понад 22 тис. гектарів земель сільгосппризначення. За останній тиждень сапери обстежили 4750 га сільгоспугідь.
За даними військово-цивільних адміністрацій, усього з початку року обстежено 234 759 га земель, з яких майже 178 тис. га повернуто в господарську експлуатацію, йдеться в повідомленні Міністерства економіки.
"На початку року, коли ми розробляли план пріоритетного повернення найбільш цінних українських земель до господарської експлуатації, ми ставили собі амбітну мету – повернути аграріям цьогоріч до 165 тис. гектарів. І вже сьогодні можна говорити, що ціль досягнута. Завдяки героїчній та напруженій роботі наших піротехніків повернуто в економічне використання майже 178 тис. гектарів. Це землі, на яких за результатами обстеження не виявлено мін та вибухівки, або очищені та розміновані землі", – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.
За її словами, попереду обстеження та розмінування земель, в тому числі з високою щільністю забруднення.
"Але ми готуємося до цього. Навчаємо саперів, працюємо над оснащенням нових підрозділів, закупівлею техніки та обладнання для розмінування", – додала вона.
Також набирає обертів наше вітчизняне виробництво – перша машина для підготовки ґрунту, зроблена в Україні, вже передана саперам.
Окрім того, є підтримка міжнародних партнерів.
План пріоритетного повернення земель сільськогосподарського призначення передбачає першочергове обстеження та, в разі необхідності, очищення та розмінування понад 470 тис. га сільгоспугідь. План передбачається реалізувати протягом чотирьох років. Землі обстежуються в порядку пріоритетності з урахуванням щільності забруднення та економічної доцільності очищення. Остання своєю чергою залежить від виду культур, які заплановано засіяти на очищеній території. Так, в першу чергу розмінуванню підлягають, найменш забруднені землі з, зокрема, багаторічними насадженнями та на яких запланований посів овочевих та баштанних культур.