Євросоюз вирішив посилити безпеку об’єктів важливої інфраструктури

Лідери країн-членів Європейського Союзу за підсумками саміту в Брюсселі виступили за посилення безпеки життєво важливої інфраструктури блоку.
"На тлі пошкодження життєво важливої інфраструктури в Балтійському морі, спричиненого зовнішніми факторами, Єврорада наголошує на необхідності затвердження ефективних заходів для посилення стійкості та забезпечення безпеки життєво важливої інфраструктури", – йдеться в підсумковій заяві, передає Інтерфакс-Україна.
Глави держав закликали до "всеосяжного та скоординованого" підходу в цьому напрямку.
Як повідомлялося, фінський державний оператор газотранспортної системи Gasgrid Finland 8 жовтня повідомив про перекриття газогону Balticconnector між Естонією та Фінляндією через підозру в можливому витоку газу.
Поліція Фінляндії 19 жовтня оголосила, що завершила технічну частину розслідування розгерметизації газопроводу Balticconnector – огляд місця пошкодження, після чого передала зібрані докази для аналізу.
Фінський державний оператор газотранспортної системи Gasgrid заявив, що ремонтні роботи на газопроводі Balticconnector і перевірка безпеки триватимуть щонайменше п’ять місяців.
Пізніше фінське Національне бюро розслідувань вважає, що пошкодження газогону Balticconnector, який сполучає Фінляндію з Естонією, найімовірніше, спричинили дії судна Newnew Polar Bear під прапором Гонконгу.
Естонсько-фінський спільний газопровід Balticconnector відкрили у грудні 2019 року. Довжина підводної частини Balticconnector від естонського портового міста Палдіскі до фінського Інкоо становить 77 км. Наземна частина займає 55 км в Естонії і 21 км у Фінляндії.
Мета Balticconnector полягала в забезпеченні транспортування газу між Фінляндією, Естонією і Латвією без додаткових витрат й зменшення залежності місцевих ринків від російського "Газпрому".