Угорщина та Словаччина блокують 50 мільярдів євро допомоги Україні від ЄС, – ЗМІ

Під час саміту країн-членів ЄС Прем’єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан та Роберт Фіцо виступили проти надання пакету допомоги Україні в розмірі 50 мільярдів євро.
Про це пише Politico із посиланням на дипломатичні джерела.
Зазначається, що під час обговорення додаткового фінансування Орбан заявив, що "підтримка ЄС не працює". Водночас Фіцо сказав, що занепокоєний ситуацією з корупцією в Україні.
Рішення про виділення коштів для України в межах оновленого бюджету має бути ухвалено до кінця року – тоді закінчиться нинішнє фінансування. Однак для цього потрібна згода всіх 27 держав-членів Європейського союзу.
Як повідомлялося, раніше через позицію Угорщини країни Євросоюзу знову не змогли затвердили виділення восьмого траншу військової допомоги для України на 500 мільйонів євро.
а цим двом країнам реверс європейських вуглеводнів до україни в т.ч. до сховищ не принесе і десятої частини нинішніх доходів...
щось таке, як ото у польщі із зерном, тільки навпаки: там українське зерно може осісти і збити ціни польських зерновиків...
Кстати, коррупция и в случае с Фицо, и в случае с Орбаном вполне может быть и причиной
Так что обижайтесь на Фицо - Орбана, а не на Зеленского - Ермака - Татарова и так далее. Они не святые, но дело не в них в данном случае.
З ****** в голові-
Історія своє слово скаже-
На них вже п'ятна крові...
і не дивлячись на зусилля, відвагу, самовіддачу ЗСУ, корупція влади зводить все на нівець.
два цих *********** сраколиза звісно вороги України але...
вони кажуть правду в очі, а остальні цього не роблять.
я маю на увазу керівників держав-партнерів
і це підтверджує поведінка ДУДИ
він послав нах...й боневтіка саме за корупцію та повний безпрєдєл його "команди"
але зробив це мовчки...
а ці кажуть відкрито...
то коли партнери поставлять цю зелену шоблу на місце саме відкрито в очі???
Меня больше волнует вопрос логистики. Через Словакию маршруты активно шли. Венгры не пускали. Остаются румыны и поляки.
Словацька армія у ІІ світовій була разом з гітлером до останнього, коли вже всі навколо капітулювали або повернули зброю проти НІмеччини, словаки досі воювали разом з німцями.
Ну, а мадяри... Мало їм Тріанонського договору 1920 року, коли вони втратили 80% своїх територій. Просять люлєй на біс, гниди. Буде, не сумніваюсь.
Вступати за той період, який буде відведено в НАТО, ЄС, кінчати з корупцією і посилити Україну і потім, в слушний момент, нанести дійсно вирішальний удар.
Ну а якщо продовжувати далі так як вони продовжують, то хто його знає, як може піти розвиток подій?
Як пише Politico, рано вранці 14 січня словацька делегація на чолі з Фіцо прибула до Києва для зустрічі з українським урядом. А українці змусили їх чекати. І чекати їм довелося дуже довго.
Зустріч відбулася лише через три години після прибуття, і, на подив словаків, на ній були присутні й журналісти. А перед камерами Тимошенко двадцять хвилин лаяла Фіцо за те, що він став на бік Москви в газовій суперечці.
"Для нього це була абсолютно незручна ситуація. Було видно, як він червоніє від люті. Це була катастрофа. Його принизили", - описав Politico неназваний високопоставлений словацький чиновник, який згадує події того часу.
Прийом у Путлєра:
Потім словаки вилетіли до Москви, де в одному з розкішних залів Кремля їх урочисто зустрів Володимир Путін.
"Після цього Фіцо почав відкрито займати антиукраїнські позиції. Він сказав, що ми не повинні підтримувати українців, що ми Україні не потрібні, що з нами не ведуть серйозних розмов. Це особисте", - зазначив словацький політолог Александр Дулеба.
Водночас це був не єдиний прорахунок Києва під час газової кризи. 16 січня тодішній президент Іван Гашпарович також прилетів до Києва, щоб зустрітися зі своїм колегою Віктором Ющенком, який повідомив йому, що українська енергетична компанія "Нафтогаз" може відновити деякі газові потоки до Словаччини. Під час зустрічі, на якій мала бути укладена угода, глава "Нафтогазу" раптово заявив обом президентам, що відновити газ не вийде.
"Українцям вдалося принизити словацького прем'єр-міністра і президента", - описувало тоді ситуацію неназване словацьке джерело.
Хоча Тимошенко і Путін зрештою домовилися про припинення газової кризи, і 20 січня газ знову почав надходити, гіркий присмак того, що відбувалося в Києві, залишився.