777 відвідувачів онлайн
2 020 27

Зростання ВВП у вересні становило понад 9%, – Мінекономіки

ввп

Українська економіка попри війну продовжує відновлюватись. Зокрема, зростання ВВП у вересні 2023 року порівняно з вереснем минулого року становило близько 9,1%.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

"Зростання ВВП у вересні 2023 року порівняно з вереснем минулого року становило близько 9,1% [±2%]. У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року", – йдеться у повідомленні.

Як наголосила міністерка економіки Юлія Свириденко, у вересні більшість ключових видів економічної діяльності демонстрували позитивні результати. За її словами, окрім низької статистичної бази порівняння, це пояснюється ще й високою здатністю бізнесу пристосовуватись до нових викликів, а також допомогою з боку держави та міжнародних партнерів.

"Значний позитивний внесок у ВВП у вересні мала і сфера послуг. Вона поєднує в собі декілька складових. По-перше, йдеться про комерційну сферу послуг, яка на сьогодні є більш цифровізованою та маневреною у своїй діяльності, тому швидко адаптується до нових умов та потреб на ринках. По-друге, до сфери послуг також відноситься сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни", – пояснила Свириденко.

Вона також додала, що у вересні наростили виробництво підприємства харчової промисловості. Це відбулось в умовах збільшення сировинної бази з боку сільгоспвиробництва та налагодження нових шляхів поставок продукції.

Позитивна динаміка спостерігалась також в сферах машинобудування та виробництва будівельних матеріалів – тут зростання відбувалось завдяки реалізації проєктів відновлення, і зокрема реалізації урядової програми єОселя. В свою чергу, приріст в добувній промисловості пояснюється накопиченням запасів вугілля і газу на зиму.

Водночас, наголошується, що ремонтна кампанія об’єктів генерації та мереж, перманентні пошкодження мереж через бойові дії в окремих регіонах та надзвичайно теплі погодні умови стримували виробництво і споживання електроенергії.

Найбільшим стримуючими факторами для росту економіки у вересні залишалися: безпекова ситуація, руйнування виробничих потужностей окремих підприємств (переважно на сході країни) та логістичні обмеження для експортерів.

Як повідомлялося, Мінекономіки прогнозує зростання ВВП України до 5% за підсумками року

Топ коментарі
+7
Увесь склад мінекономіки на обстеження у психдиспансер або на допити до слідчих.
показати весь коментар
25.10.2023 12:21
+5
Борщовий м'ясний набір у квітні 2019 року - 80 грн. ($3,03)
USD 26,35

Борщовий м'ясний набір у квітні 2023 року - 160 грн ($4,31)
USD 37,05

Відповідно: інфляція за порівняльною купівельною здібністю (тобто у гривні) за 5 років склала 100%, а з точки зору резервної валюти - 42%.
показати весь коментар
25.10.2023 13:58
+4
Існує брехня, окозамилювання, *******, брехня, яку на вуха не натягнеш. А в кінці цього списку статистика.
показати весь коментар
25.10.2023 13:49
Коментувати
Сортувати:
Зростання ВВП на душі населення-
Я готую борщ, але вже без зелені-
М'ясо курки замість яловичини-
Та каструля літрової величини...
показати весь коментар
25.10.2023 12:09 Відповісти
Хлопці, ну хоть трохи обʼєктивності не завадить. Дійсно все пізнається в порівнянні. У нас зараз велика вітчизняна війна українського народу. Якщо б ваші доводи, що ви зараз їсти мʼясо не яловичини а курки почули мешканці радянського союзу в 41-45 роки, коли була інша велика вітчизняна війна, але все ж на наших територіях, то вони зі своїми хлібними картками подумали що ви або глузду зʼїхали, або загралися по повній. Схаменіться.
показати весь коментар
25.10.2023 20:49 Відповісти
В пієта - гіперболізованна чутливість-
Все не так поки погано-
Але в населення є вразливість-
Поки не час виносити владі догану-

Та прислухатись до моїх слів-
Треба вже зараз-
Не чекати вуха від ослів-
Та блага від зараз...
показати весь коментар
25.10.2023 21:18 Відповісти
І до ваших слів треба ставитись уважно і владі потрібно виносити догану і давно. Але як це зробити? Ну погнав гетьман Скоропатський Сімона Петлюру. І що? Хотіли як краще і більш справедливості. І що? Потім оба жили в еміграції. А Україна отримала голодомор геноцид і жахливу війну.
тому питання - як з брудною водою не викинути і дитину?!
показати весь коментар
25.10.2023 23:17 Відповісти
Всегда великие цели которыми прикрывают обычное воровство и безалаберность.
показати весь коментар
26.10.2023 06:15 Відповісти
Увесь склад мінекономіки на обстеження у психдиспансер або на допити до слідчих.
показати весь коментар
25.10.2023 12:21 Відповісти
100пудово!
показати весь коментар
25.10.2023 12:46 Відповісти
Скоріше на допит. Бо хоча вони себе і поводять як безумці, по факту це диверсія для економіки. Я не бачила ЖОДНОГО кроку для того, щоб врятувати хоча б частково українську економіку
показати весь коментар
25.10.2023 14:52 Відповісти
Це називається часткове відновлення.
показати весь коментар
25.10.2023 12:36 Відповісти
Зростання ВВП за рахунок інфляції?
показати весь коментар
25.10.2023 13:16 Відповісти
А хто взагалі розуміє їхню математику, чи статистики? Мені здається в КМУ є генератор випадкових чисел. От і "звітують", що він там показує.
показати весь коментар
25.10.2023 13:46 Відповісти
Інфляція, імпорт, частково відновили роботу деякі підприємства. Таке зростання - взагалі не показове
показати весь коментар
25.10.2023 14:55 Відповісти
Існує брехня, окозамилювання, *******, брехня, яку на вуха не натягнеш. А в кінці цього списку статистика.
показати весь коментар
25.10.2023 13:49 Відповісти
висока здатність бізнесу пристосовуватись до нових викликів - це факт, але про яку допомогу від держави вона говорить? "допомога" від держави - це і є один із викликів)
показати весь коментар
25.10.2023 13:50 Відповісти
Борщовий м'ясний набір у квітні 2019 року - 80 грн. ($3,03)
USD 26,35

Борщовий м'ясний набір у квітні 2023 року - 160 грн ($4,31)
USD 37,05

Відповідно: інфляція за порівняльною купівельною здібністю (тобто у гривні) за 5 років склала 100%, а з точки зору резервної валюти - 42%.
показати весь коментар
25.10.2023 13:58 Відповісти
До чого тут інфляція? ВВП виміряється у фіксованих цінах.
показати весь коментар
25.10.2023 14:02 Відповісти
Саме так. Це довідково. А середньорічний показник динаміки ВВП за той ж період (квітень 2019 - квітень 2023 рр.) = -7,36% (без урахування останнього кварталу поточного року, оскільки його слід ще перевіряти).
показати весь коментар
25.10.2023 14:12 Відповісти
До 24.02.2022 і після це дуже різні періоди, якщо все змішати то це якась середня температура по лікарні.
показати весь коментар
25.10.2023 14:40 Відповісти
2014-15 і 2017-березень 2019 - теж абсолютно два різні періоди, і нічого. Середньорічна динаміка ВВП за 2014-2018 = -1,2%.
показати весь коментар
25.10.2023 16:20 Відповісти
Брешуть як завжди !
показати весь коментар
25.10.2023 14:24 Відповісти
Це добре.
показати весь коментар
25.10.2023 14:24 Відповісти
На фоні катастрофічного падіння показувати зростання це нормально, це наче коли м'ячик відскакує від підлоги. Але чи є реальна діюча стратегія нашого шанового міністерства економіки, яка б допомогла бізнесу в цей час? Чи в нас тільки геніальні надбання Гетманцева з новими і новими податками?
показати весь коментар
25.10.2023 14:49 Відповісти
В прошлому році нам дотірували 50 %, а цьому дотірують 71%, яки йдуть на держуправління. А куди ці 9% причепити ?
показати весь коментар
25.10.2023 15:54 Відповісти
Москалі своєму лохторату те саме розповідають...
показати весь коментар
25.10.2023 18:13 Відповісти
В Україні принаймні ми можемо сказати, що влада бреше, що в опозиції теж вороги українського народу, а в оркостані за критику влади можуть і в невідомому напрямку вивезти...
показати весь коментар
26.10.2023 13:12 Відповісти
Старанно. От экономики мало, что осталось, а Министерство экономики вполне себе живёт и очень неплохо. Хотя по факту ЗЕкономикой мутят особы типа Шурмы-Гетьманцева, а не клерки этого типа Министерства.
показати весь коментар
25.10.2023 19:00 Відповісти
я можу помилятись, але на моє суб'єктивне сприйняття, економіка функціонує завдяки фінансовим вливанням Заходу, а не тому, що Україною керують генії економіки...