Рада посилила контроль за витратами політиків. Цього вимагали ЄС та МВФ

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №9296-д про посилення фінансового моніторингу політично значущих осіб (PEP).
За відповідне рішення проголосували 276 нардепів, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.
"Головна новація: замість трьох років після посади, топ-посадовці (PEP) будуть фактично мати довічний статус РЕР. Але одночасно законопроектом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг", – пояснив Железняк.
Як він нагадав, редакція документу, затверджена до другого читання, відповідає стандартам AML/CFT та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС.
Як повідомлялося, 21 вересня Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо фінмоніторингу політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs).
Зокрема, законопроєкт №9269-д пропонує створити реєстр політично значущих осіб та повернути для них пожиттєвий фінансовий моніторинг (замість трьох років).
Утім, Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики 13 жовтня рекомендував до другого читання відкласти вступ закону. Цю норму сьогодні переголосувати.
Ухвалення цього закону є структурним маяком меморандуму з МВФ. Також це остання умова для відкриття перемовин про членство з ЄС.
Бо щось мені підказує, що на папері політики будуть бідні як церковні миші
Оголошені США реформи покладені Українським чиновникам на стіл
США одівши рукавиці(щоб не заляпатись) ще раз простягнули руку допомоги
Якщо до осені 2024 не буде кардинальних змін, щодо бородьби з корупцією, на Україну з вирогідністю 85% махнуть рукою
+Саботаж реформ не прокатить
+Лояльність і формальна бородьба (на паперах) з корупцією не прокатить
Діло в тому що ніхто не хоче помагати злодіям (скільки не давай все одно розкрадуть)
Зрозуміло, що хлопцям в ЗСУ зараз основне питання зброя, що на політиків вони дивляться як на мишей в колесі, але діло в тому що ці миші своїми ненажерливими вчинками зупиняють колесо і як криси тікають з нього
Что-то мне подсказывает, что вот за этот закон не голосовала оппозиция. А потом будут истерически орать, почему не принимаются законы для членства в ЄС и НАТО.
Керівник https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%84%D1%96%D1%81_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 Офісу Президента України забезпечує діяльність https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 Президента України . Відповідно до https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%BE_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%83_%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%83%C2%BB_(2015) Закону України «Про державну службу» керівник Офісу Президента https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0 України НЕ Є ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЕМ
Только за 90000 гривен
Ужас!
тобто, не дорожче ніж в сільпо.
А розірвати безкінцєву петлю корупції може виключно інститут корупції й пріорітетів .
Требо визначити , хто є ключовим у ланцюгу й запроватити саме на ций "ключ" інститут репутації .
Я кажу про суддів . Й я кажу про сутто виборних суддів . Так , виборна судова система не топ з найкращих , якщо мова йде про століття бездоганно працюючої системи . Але в Україні не існує суддійства як інституції правових відносин -- зараз це сутто комперційна з маленькими вкрапленнями каральної системи для найменьш "авторітетних" злодіїв . У суддів нульова репутація, бо їх праця аж ніяк від репутатції не залежить . Введеня виборних суддів , введення "змагання" репутацій хоч якось зробить суд залежним від репутації суддів . До речі у США й шеріфів обирають й окружних прокурорів
то, хто буде обирати суддів? знову ми? за гречку?
в якій правовій системі будуть судити судді?
чи, кухарка може бути суддею?
А ось я кажу , що 30 років достаній строк , що зрозуміти , що требо закінчувати з неофеодально комуняцької ностальгією про "доброго господаря" , "доброго гетьмана" . На дворі 21 століття й майєе уся Європа вона сутто парламентська .
А про суди -- ну якось корпорації будь де собі не обирають правління з "кухарок" . Є заокнодавство яке й може визначити коло тих , хто може висунути свою кандидатуру в судді .
Бо суддя це не доктор фізики , який повинен вивчити те , що тільки 0.01% може просто зрозуміти . Суддя повинен знати закони , знати історію юристпруденства . Але головне -- без довіри суспільства , без честі , совісті й порядності увесь інший фах судді не тільки до великої дупи , а він йще шкодить правосуддю . Візмість професоро Портнова ... Саме завдяки його фаху , завдяки його глибоким занням європейского права , ********* мейнстрімів у праві йому вдалось таку шкоду нанести Україні , таку мерзоту вдалось протягнути через Раду й в КПК , й АПК , що Україна зараз перед Венеційською комісією стоїт на колінах й без прогресу великого довдить , що портновська херня унеможливлює боротьбу з окупанської агресією в економіці й в праві .
ми вже обрали паяца на головну посаду в державі! тепер ви марите, що б душка вантажник вася з овочевого, був суддею, бо його всі *******?
ви ж самі собі відповіли, що саме "завдяки його глибоким занням європейского права, ********* мейнстрімів у праві" він наробив багато шкоди, що до сих пір жремо!
Як раз багато хто знав, що портнов зрадник , що воно непорядна людина й його б ніколи б не обрали в судді не зважаючи на фах . А ось я не здивуюся , що воно десь "консультує" й впливає й зараз саме через його фах .
Це йще Черчіль сказав , що демократія дуже погана річ й недосконала ... але поки йще світ не вигадав нічого крайщого . Тобто ось що б Ви не казали , але десь так з 2002 року в країні сформуваася більшість виборців за европейське майбутнє . А з 2014 й за НАТО . Інша справа , що й ЗЕневігласов ці виборці сприймають як "поміркованних" проєвропейців .
Що до виборів 2010 року . то в очевидь була змова Ющенка з ібуковичем ...
Ну а що до "Васі-двірника" або "Одарки-кухарки" я точно не про це . Україна не Бурундія . 30 як мінімум мілійонів мають й зараз колегію юристів в десятки тисяч якщо не сотню . Йще можно , якщо не необхідно господарські справи перевести на штучний інтелект . Це по-перше викине стілець із під дупи корупціх дуже сильно . По-друге зменьшить потребу в суддях на дві тритини якщо не більше .