Депутати знову зривають ухвалення останнього закону для початку переговорів про членство в ЄС, – Арахамія (оновлено)

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, який очолює Данило Гетманцев, вніс поправки до законопроєкту про контроль за видатками політичних діячів (PEP), які суперечать зобов’язанням України перед ЄС.
Про це голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив у Telegram.
"Сьогодні на комітеті прийняли редакцію закону про політично значущих осіб, яка не відповідає вимогам наших партнерів з ЄС. Це неприйнятно для нас, буду ініціювати повторне засідання комітету для перегляду редакції законопроекту до другого читання", – написав голова фракції "Слуги народу".
Голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев згодом підтвердив, що схвалена депутатами редакція законопроєкту суперечить зобов'язанням України перед ЄС.
"Так, на жаль, Комітет підтримав законопроєкт про ПЕП-ів в редакції, що набуває чинності з моменту вступу України до ЄС, тобто в редакції, що не дасть нам розпочати перемовини про членство", – написав Гетманцев у Telegram.
Він уточнив, що сам за відповідну правку не голосував.
"Вважаю це рішення помилковим і таким, що підлягає перегляду. Для цього скликаю Комітет на 11.00 в понеділок. Переконаний, Комітет має показати всій ВР приклад переваги інтересів країни над власними інтересами", – додав Гетманцев.
Як повідомлялося, 21 вересня Верховна Рада ухвалила за основу доопрацьовану версію законопроєкту №9269 щодо фінмоніторингу політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs).
Ухвалення цього закону є структурним маяком меморандуму з МВФ, який мав бути виконаний до кінця вересня цього року. Також це остання умова для відкриття перемовин про членство з ЄС.
Ухвалена у першому читанні редакція законопроєкту передбачає жорсткий контроль за видатками політиків, які вже не обіймають офіційних посад. На цьому наполягають міжнародні партнери України. Водночас депутати пропонують обмежити такий контроль терміном три роки після припинення роботи в органах влади, після чого колишні політики змогли б вільно витрачати кошти без необхідності підтведжувати джерела їх походження.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на початку вересня закликав депутатів Ради ухвалити закони, необхідні для відкриття переговорів про членство в ЄС, зокрема про PEP.
Уряд вніс відповідний законопроєкт №9269 до Верховної Ради ще на початку травня. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що у листопаді 2022 року Верховна Рада внесла зміни до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", якими депутати обмежили термін визнання політично значущих осіб трьома роками.
Тобто, після спливу трирічного строку з дня припинення виконання визначних публічних функцій всі такі політично значущі особи втрачають цей статус, відтак фінансові організації більше не повинні перевіряти їх операції.
Однак ці зміни не відповідають міжнародним зобов’язанням, яких взяла Україна на шляху інтеграції до ЄС та протирічать стандартам FATF.
це людина яка стала нардепом не являючись громадянином України більше років
це антиконституційний депутат
самозванець..
Можна подумати, що Зеленьський, Єрмак,Татаров, Арахамія бажають виконувати вимоги по прозорості і антикорупції, які передумова початку перемовин.
А з чого вони тоді харчуватися будуть?
Дякуємо 73%!
лайнобільшисть з зебілів, ригів та коломойців куди поділась?
розпускай раду, клоун)
Повний *******ь! Щоб усі вони здохли!
- Ніякого ЄС та НАТО;
- Вічна війна до 2030 року;
- Гроші та зброю клянчити та скиглити у інших, а не виробляти її (заробляти гроші);
- Постійне приниження гідності що в всередині країни (тримати людей за скот), що в міжнародних відношеннях;
- А ще, лити в уха, що все добре, фінансувати шоу марафону, в той же час не знаходити грошей на важливі речі
13.10.2023
Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, який очолює Данило Гетманцев, вніс поправки до законопроєкту про контроль за видатками політичних діячів (PEP), які суперечать зобов'язанням України перед ЄС. Будні проросійської агентури. Одні блокують виробництво зброї, другі псують відносини з союзниками, треті роблять втгляд, що нічого не бачать, а четверті - показово обурюються діями своїз подільників. І всі - крадуть.
Хоча, коли ми переможемо, висіти їм по всій Україні, як ялинкові іграшки...
Їм , бідним не позаздриш, вибір варіантів невеликий
***** з московії, задоволений активноюроботою ЖДУНІВ в Україні!!
" Оригинальное название: Однажды в Абхазии (Независимый)
Год выпуска: 2023
Жанр: Комедия
Выпущено: Россия, Абхазия, «NURT Production»"
Не можна? Чому? Не педагогічно? Не по-людські? Порушення прав депутантів? Чи через співчуття та солідарність?
Нашо їм старатись туди вступити. Може ще скажете щоб вони красти перестали. Та щаз