Російські компанії зривають виконання указу Путіна про перехід на місцевий софт

Близько 20% російських компаній у сфері критичної інформаційної інфраструктури не встигнуть повністю перейти на російське програмне забезпечення до 2025 року, як цього вимагає указ Владіміра Путіна від березня 2022 року.
Про це йдеться у дослідженні російської аокмпанії "К2 Кібербезпека" (підрозділ "К2Тех") та видання Anti-Malware.ru, передає РБК.
Автори дослідження в червні-серпні цього року опитали 108 керівників з IT та інформаційної безпеки російських компаній з виручкою понад 5 млрд руб. та держкорпорацій в електроенергетиці, медицині, фармацевтиці, фінансах, транспорті, логістиці, металургії та інших галузях, а також представників розробників апаратного та програмного забезпечення для інформаційної безпеки.
Результати дослідження свідчать, що лише 7% російських компаній вже завершили перехід з іноземного на російське програмне забезпечення. Ще 14% перебувають на завершальній стадії. У всіх інших цей процес знаходиться на початковій або трохи більш просунутій стадії.
При цьому 10% компаній взагалі ще не почали переходити на російське ПЗ, 24% респондентів не розуміють, які рішення потрібні для виконання указу Путіна, а 31% опитаних вважають, що російські рішення не здатні задовольнити їх потреби.
Як повідомлялося, у березні 2022 року Путін своїм указом заборонив закуповувати іноземний софт для використання на значних об'єктах критичної інформаційної інфраструктури, а також послуг з його використання без узгодження з уповноваженим органом. Указом повністю забороняється використання іноземного софту на подібних об'єктах з 2025 року.