Підсанкційний російський мільярдер Фрідман повернувся з Лондона до Москви

Російський мільярдер Міхаіл Фрідман, проти якого запроваджені санкції Великої Британії, ЄС та США, поїхав з Лондона, де жив від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і зараз перебуває у Москві.
Про це повідомляє російське інформагентство РБК із посиланням на джерело, близьке до бізнесмена.
Співрозмовник агентства уточнив, що надалі Фрідман планує оселитися у Ізраїлі.
Інформацію про це підтвердили і в "Альфа-груп", уточнивши, що "зараз бізнесмен перебуває в Москві і тепер планує відвідувати Росію регулярно".
Незважаючи на заморожування рахунків і заборону на в'їзд через санкції, Фрідман залишився у Великій Британії – він заявляв, що життя під санкціями можна порівняти з домашнім арештом, а блокування карток не дозволяє йому здійснювати навіть невеликі витрати на кшталт оплати послуг прибиральниці. Фрідман має паспорт Ізраїлю, але не має будинку в цій країні і доступу до коштів, щоб придбати житло десь ще, крім Лондона, бідкався російський олігарх.
У грудні 2022 року співробітники Національного агентства з боротьби зі злочинністю (NCA) затримали в Лондоні російського бізнесмена, ім'я якого на той момент не розкривалося. Повідомлялося лише, що йому 58 років (стільки на той час було і Фрідману).
У вересні 2023 року NCA заявило, що припинило розслідування щодо Фрідмана за підозрою в обході санкцій, ордер на обшуки в його будинках визнали недійсним.
Його бізнес-партнер Герман Хан, який також потрапив під санкції, вже повернувся до Москви з Великої Британії, писав Bloomberg у вересні 2022 року.
Інший співзасновник "Альфа-Груп" Пьотр Авєн у серпні 2023 року заявляв, що вже понад рік живе у Латвії і є податковим резидентом цієї країни. У бізнесмена є громадянство Латвії, але влада неодноразово вивчала можливість позбавити Авена громадянства.
Як повідомлялося, минулого тижня суд арештував всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Міхаілу Фрідману, Петру Авену та Андрєю Косогову.
Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими російські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн.
Серед заблокованих активів – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод. Назву оператора в СБУ не називали, але найвідоміший телеком-актив Фрідмана – частка в найбільшому українському мобільному операторі "Київстар".
На початку вересня цього року слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
Сенс відвідувати, якщо єрмаки-татарови розтягнуть нажите?https://biz.censor.net/n3448428