Продуктивність праці в Росії впала вперше з 2015 року

Продуктивність праці в Росії у 2022 році знизилася на 3,6%. Гірші показники (-4,1%) були лише під час найсильнішого у пострадянський час падіння економіки у 2009 році. Під час наступною кризи, 2015 року, продуктивність зменшувалась на 2,3%.
Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на дані Росстату.
Багато експертів кажуть, що стійке зростання економіки неможливе без підвищення продуктивності.
У Банку Росії заначають, що продуктивність праці зростає повільніше за зарплати, що спонукає підприємства сильніше підвищувати ціни. На цій проблемі наголошує і бізнес
Аналітики російського Центробанку ще в 2019 року наголошували, що екстенсивні фактори, що забезпечували швидке зростання ВВП у Росії в 2000-і роки, вичерпали себе і тепер прискорення зростання "можливе лише на основі інтенсивних факторів, насамперед зростання продуктивності".
Як пише видання, в умовах ізоляції позитивний сценарій навряд може реалізуватися. Помітне підвищення продуктивності неможливе без запровадження передових технологій, доступ до яких втрачено через санкції. Нестачу робочих рук (а безробіття в РФ щомісяця оновлює історичні мінімуми) також можна було б компенсувати модернізацією виробництва, проте під санкціями це якщо й можливо, то точково – але не масово.
За словами головної аналітикині російського "Совкомбанку" Наталії Ващелюк, продуктивність і якість виробленої продукції, найімовірніше, знижуватимуться через перехід на альтернативні постачання. Водночас наслідки для масового споживача можуть стати помітними, скоріше, за кілька років.
Несе вона загрозу всім, та перш за все собі...
Ну, дефективні...