828 відвідувачів онлайн
11 583 4

Виробник ракет "Нептун" заявив про повторні спроби Держаудитслужби зупинити роботу підприємства (оновлено)

луч

Держпідпримство КБ "Луч" повторно звертається до Кабінету міністрів та вищого політичного керівництва країни через дії та висновки Державної аудиторської служби України.

Як наголошують у пресслужбі компанії, через 10 днів після першого публічного звернення "щодо хибності висновків Держаудитслужби та пов’язаних з цим загроз" держслужба розпочала нові перевірки.

Йдеться про ревізію "окремих питань" діяльності КБ "ЛУЧ", зокрема щодо включення прибутку до складу ціни на продукцію компанії. Ще раніше Держаудитслужба звернулася до Міноборони із вимогою про стягнення отриманого підприємствами прибутку, додали в пресслужбі.

"ДП "ДержККБ "ЛУЧ" за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання та продукцію, здійснює релокацію виробництва та нарощує виробничі потужності. Ці обігові кошти формуються прибутком, отриманих в тому числі від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, чинною і зараз", – наголосили у держпідприємстві.

Зазначається, що вимога Держаудитслужби щодо повернення прибутку "є критичною для діяльності підприємства і ставить під питання виживання оборонно-промислового комплексу".

Як наголосили у компанії, це вже третя за час воєнного стану перевірка ДАСУ.

"Дії ДАСУ щодо вилучення ресурсів у підприємств ОПК суперечать державній політиці та призведуть до критичних наслідків. КБ "ЛУЧ" публічно звертається до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України ввести мараторій на проведення, в тому числі Держаудитслужбою, перевірок підприємств ОПК до припинення воєнного стану на території України", – наголосили у повідомленні.

Своєю чергою голова Державної аудиторської служби Алла Басалаєва ці звинувачення заперечує.

"Висновки, зроблені аудиторами, жодним чином не призведуть до зупинки виробництва критичних видів озброєння, включаючи кілька ракетних комплексів", – цитує Басалаєву пресслужба відомства.

За її словами, ДАСУ проводить ревізію КБ "Луч" за зверненням правоохоронних органів, а попередня ревізія підприємства востаннє проводилась аж 10 років тому.

"КБ "Луч" є виконавцем окремої ракетної та протиракетної програми, що окремо фінансується урядом. Тому висновки, зроблені Держаудитслужбою в рамках аудиту Міноборони ніяким чином не впливають на наявність фінансових ресурсів КБ "Луч" як виконавця програми. Тож будь-які заяви, що дії Держаудитслужби впливають на розробку ракет, є маніпулятивними. Та й згідно закону ми можемо лише фіксувати можливі порушення та надавати рекомендації якомога швидше усунути виявлені недоліки", – наголосила голова Держаудитслужби.

Окрім того, керівниця Держаудитслужби заперечує звинувачення про начебто перешкоджання оборонним підприємствам у можливості отримувати прибутки. Вона нагадала, що Кабмін у липні прийняв зміни до постанови №1275. Цим документом компаніям, що укладають контракти з Міноборони, дозволили включати прибуток у ціну.

Водночас вона уточнила, що прибуток можна включати до контрактів з Міноборони лише починаючи з липня 2023 року, коли Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову.

Як повідомлялось, Держаудитслужба вимагає від підприємств повернути прибуток на оборонних закупівлях та погрожує судом. У ДАСУ вважають, що прибуток оборонних підприємств, постачальників МО та інших сил безпеки та оборони за 2022 рік є збитком державі.

Водночас 21 вересня Верховна Рада ухвалила постанову № 10071 на підтримку оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану. Вона фактично скасувала висновки Держаудитслужби, яка вимагала повернути прибуток від підприємств ОПК.

Коментувати
Сортувати:
А Ізраїль тупий терміново нарощує виробництво власної зброї. Треба он що робитии під час війни. Чи в них "Слуг" немає? Треба їм позичить...
показати весь коментар
09.10.2023 12:07 Відповісти
В стране,в которой не хватает воинов и оружейных производств дефицита в проверяльщиках не наблюдается,дармоеды с'едят Украину и не подавятся.
показати весь коментар
09.10.2023 12:18 Відповісти
Тривога щодо оборонних контрактів є надуманою, оскільки акт перевірки від ДСУ не несе жодних правових наслідків для підприємства - об'єкта перевірки. Бо лише на основі такого акту можу прийматись якісь приписи, які й підлягають оскарженню.
Проте, на час ревізії відволікаються працівники бухгалтерії для надання витребуваних первинних документів й оформлення довідок.
Як для КБ "Луч", то саимим нервозними для його керівництва будуть питання щодо дотримання критеріїв доцільності витрат й цільового призначення використання бюджетних коштів оборонних замовлень від МОУ при їх перескеруванні на контрагентів, що не мають своєї науково-виробничої бази.
показати весь коментар
09.10.2023 19:49 Відповісти
Триндець якись
показати весь коментар
11.10.2023 12:34 Відповісти