1375 відвідувачів онлайн
674 1

QatarEnergy розпочав роботу над гігантським проєктом розширення виробництва скрапленого газу

qatarenergy

Державний LNG-гігант QatarEnergy офіційно розпочав будівництво свого проєкту розширення Північного родовища, який збільшить потужність виробництва скрапленого газу в Катарі до 126 млн тонн на рік до 2026 року.

Як повідомляє LNG Prime, партнерами QatarEnergy в проєкті є Shell, ConocoPhillips, ExxonMobil, Eni, Sinopec і CNPC, передає enkorr.

Проєкт включає шість мегапоїздів, кожен з яких має виробничу потужність 8 млн тонн СПГ. Чотири з них є частиною проєкту розширення North Field East, а два – частиною проєкту розширення North Field South.

На додаток до 48 млн тонн СПГ проєкт вироблятиме 6 500 тонн етану на добу, який використовуватиметься як сировина для місцевої нафтохімічної промисловості.

Проєкт також вироблятиме близько 200 тис. барелів на день (б/д) скрапленого нафтового газу (пропан і бутан) і близько 450 тис. б/д конденсату, на додаток до великої кількості гелію й чистої сірки.

Technip і Chiyoda отримали нагороду EPC за проєкт North Field East, тоді як QatarEnergy уклала контракт на проєкт North Field South спільному підприємству Technip Energies і Consolidated Contractors Company.

Компанія QatarEnergy LNG, раніше відома як Qatargas, наразі експлуатує 14 установок з виробництва СПГ потужністю близько 77 млн тонн на рік у Рас-Лаффані.

Коментувати
Сортувати:
Збільшивши видобуток на родовищі, яке простягається під Перською затокою на територію Ірану, Катар має намір збільшити видобуток СПГ на 60% до 2027 року.

Очікується, що СПГ від розширення почне надходити в експлуатацію в 2026 році.

Азіатські країни на чолі з Китаєм, Японією та Південною Кореєю були основним ринком збуту катарського газу, але його також все частіше шукають європейські країни після вторгнення Росії в Україну на початку минулого року.

Катар є одним із провідних світових виробників СПГ, поряд зі Сполученими Штатами та Австралією.

За оцінками QatarEnergy, Північне родовище містить близько 10% відомих світових запасів природного газу.
показати весь коментар
09.10.2023 05:14 Відповісти