650 відвідувачів онлайн

США наклали санкції на 42 компанії з Китаю за військову підтримку Росії

китай,сша

Міністерство торгівлі США додало 42 китайські компанії до державного списку експортного контролю через підтримку військової та оборонно-промислової бази Росії, включно з постачанням російському сектору інтегральних схем американського походження.

Як пише Reuters, ще сім суб’єктів господарювання з Фінляндії, Німеччини, Індії, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів і Великої Британії також були додані до списку експортного контролю.

Схеми містять мікроелектроніку, яку Росія використовує для систем точного наведення в ракетах і безпілотниках, запущених по цивільним цілям в Україні, йдеться в заяві Міністерства торгівлі.

"Сьогоднішні доповнення до Списку організацій дають чітке повідомлення: якщо ви постачаєте російському оборонному сектору технології американського походження, ми дізнаємося про це та вживемо заходів", – сказав у заяві помічник міністра з контролю за експортом Метью Аксельрод.

Ідеться про список юридичних осіб, до якого вносяться компанії, які США вважає загрозою національній безпеці або зовнішній політиці США. Для торгівлі з компаніями зі списку постачальники повинні отримувати урядові дозволи.

Коментувати
Сортувати:
Китай став ключовим економічним рятувальним колом для Росії після її вторгнення в Україну. Китайські лідери розглядають Москву як близького стратегічного партнера і ключову противагу ворожому Заходу.

За перші вісім місяців 2023 року двостороння торгівля зросла на 32% порівняно з аналогічним періодом роком раніше, а загальний обсяг торгівлі досяг $155 млрд, свідчать дані китайської митниці, опубліковані на початку цього місяця.

Це включало сплеск експорту з Китаю до Росії, який підскочив на 63,2% порівняно з минулим роком і досяг 71,8 мільярда доларів. Імпорт до Китаю зріс на скромніші 13,3% до $83,3 млрд.

Росія заявила, що очікує, що товарообіг з Китаєм досягне рекордних 200 мільярдів доларів цього року.

Автомобілі та побутова електроніка є одними з ключових продуктів, які китайські постачальники продають до Росії після того, як сотні світових брендів покинули країну після вторгнення.
показати весь коментар
06.10.2023 22:03 Відповісти
У 1980-х роках Китай добився домінування на ринку рідкоземельних металів (РЗМ). Завдяки субсидіям продукція китайських компаній продавалася нижче собівартості, і вони підняли ціни, коли виробництво в Америці, Європі та Росії вже померло.
Саме низька вартість обох елементів дозволила Китаю тривалий час беззастережно лідирувати на ринку, просто тому, що такий бізнес перестав цікавити інших гравців.

Китай, як і раніше, контролює близько 70% виробництва і 85% переробки рідкоземельних металів, від доступу до яких залежить технологічний розвиток багатьох держав.
показати весь коментар
06.10.2023 22:15 Відповісти