США наклали санкції на 42 компанії з Китаю за військову підтримку Росії

Міністерство торгівлі США додало 42 китайські компанії до державного списку експортного контролю через підтримку військової та оборонно-промислової бази Росії, включно з постачанням російському сектору інтегральних схем американського походження.
Як пише Reuters, ще сім суб’єктів господарювання з Фінляндії, Німеччини, Індії, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів і Великої Британії також були додані до списку експортного контролю.
Схеми містять мікроелектроніку, яку Росія використовує для систем точного наведення в ракетах і безпілотниках, запущених по цивільним цілям в Україні, йдеться в заяві Міністерства торгівлі.
"Сьогоднішні доповнення до Списку організацій дають чітке повідомлення: якщо ви постачаєте російському оборонному сектору технології американського походження, ми дізнаємося про це та вживемо заходів", – сказав у заяві помічник міністра з контролю за експортом Метью Аксельрод.
Ідеться про список юридичних осіб, до якого вносяться компанії, які США вважає загрозою національній безпеці або зовнішній політиці США. Для торгівлі з компаніями зі списку постачальники повинні отримувати урядові дозволи.
За перші вісім місяців 2023 року двостороння торгівля зросла на 32% порівняно з аналогічним періодом роком раніше, а загальний обсяг торгівлі досяг $155 млрд, свідчать дані китайської митниці, опубліковані на початку цього місяця.
Це включало сплеск експорту з Китаю до Росії, який підскочив на 63,2% порівняно з минулим роком і досяг 71,8 мільярда доларів. Імпорт до Китаю зріс на скромніші 13,3% до $83,3 млрд.
Росія заявила, що очікує, що товарообіг з Китаєм досягне рекордних 200 мільярдів доларів цього року.
Автомобілі та побутова електроніка є одними з ключових продуктів, які китайські постачальники продають до Росії після того, як сотні світових брендів покинули країну після вторгнення.
Саме низька вартість обох елементів дозволила Китаю тривалий час беззастережно лідирувати на ринку, просто тому, що такий бізнес перестав цікавити інших гравців.
Китай, як і раніше, контролює близько 70% виробництва і 85% переробки рідкоземельних металів, від доступу до яких залежить технологічний розвиток багатьох держав.