Російські авіакомпанії скасовують міжнародні рейси через ризик арешту літаків

Росавіація рекомендувала місцевим авіакомпаніям не використовувати літаки "Державної транспортної лізингової компанії" (ГТЛК), яка знаходиться під санкціями США та ЄС, для польотів за кордон через ризик їхнього арешту.
Телеграми з попередженням отримала низка російських авіакомпаній, які досі літають за кордон, повідомляє РБК із посиланням на джерела.
За словами співрозмовників агентства, ці перевізники мають лише невеликий парк літаків без подвійної реєстрації – така колізія виникла через відмову російської влади повертати літаки іноземного виробництва їх власникам.
За даними видання, ризики арешту літаків Airbus і Boeing, що належать структурам ГТЛК, можуть торкнутися п'яти російських авіакомпаній: "Аерофлот", "Росія", S7, АТК "Ямал" та "Аврора". Загалом йдеться приблизно про півсотні літаків.
У прес-службі S7 вже почали скасовувати виконання деяких міжнародних рейсів.
Наразі до 00:00 30 вересня за московським часом перенесені вильоти раніше затриманих рейсів з Іркутська до Бангкока, з Новосибірська до Дубаю, з Москви до Ургенча.
Читайте також: Наслідки санкцій: Літаки російських авіакомпаній почали вдвічі частіше ламатися в польоті
Як повідомлялося, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну США та ЄС запровадили санкції, які забороняють постачання до Росії літаків та запчастин до них. Іноземні лізингодавці після цього почали відкликати лайнери з Росії, однак російська влада відмовилася це робити, зобов'язавши перереєструвати літаки в Росії.
Однак ці літаки зареєстровані їх власниками переважно на Бермудах та в Ірландії. Зараз у цих країнах залишаються зареєстровані близько 400 літаків, які використовують російські авіакомпанії.
За даними Росавіації, на 24 лютого 2022 року у бермудському реєстрі у російських авіакомпаній було зареєстровано 745 літаків, в ірландському – 36.
ГТЛК – найбільша в Росії лізингова компанія, у власності зарубіжних структур компанії перебуває 74 літаки, з них 37 "частково заблоковані" за кордоном, більшість у Європі. Ще 37 літаків перебувають у Росії та експлуатуються російськими перевізниками.
Цього року суд в Ірландії ухвалив рішення про ліквідацію SPV-компаній GTLK Europe DAC та GTLK Capital DAC. Повноваження щодо управління активами перейшли ліквідаторам. На дві європейські компанії припадало близько 30% активів групи ГТЛК