1512 відвідувачів онлайн
435 0

Туреччина відмовилась переглядати податкову угоду на прохання Росії

ердоган,путін

Уряд Туреччини не виявив зацікавленості щодо пропозиції Росії переглянути умови угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Про це розповів заступник міністра фінансів РФ Олексій Сазанов, пише російська редакція Forbes.

За його словами, Росія та Туреччина поки що не планують переговорів з цього питання.

"Будь-які переговори – це двосторонній рух. Поки що інтересу з турецької сторони про ведення таких переговорів немає. Таких переговорів зараз не планується", – визнав російський чиновник.

Мінфін Росії запропонував Туреччині розпочати переговори щодо зміни податкового договору на початку року.

Угода про уникнення подвійного оподаткування між Росією та Туреччиною була підписана у 1997 році та застосовується з 2000 року. Воно передбачає ставку податку на дивіденди, відсотки та роялті на рівні 10%.

Найімовірніше, Мінфін пропонував знизити ставки податків, вважає партнер департаменту податкового та юридичного консультування російської консалтингової компанії Kept Олександр Токарєв.

"Росія може бути зацікавлена в зниженні ставок з виплати відсотків і роялті, щоб, наприклад, покращити умови для інвестицій і російські компанії могли дешевше залучати фінансування з Туреччини. Не виключено, що в поточній економічній ситуації Туреччина не зацікавлена у зниженні ставок податків за згодою з Росією, щоб захистити свій бюджет", – пояснив аналітик.

Як повідомялося, за даними агентства Reuters, Туреччина також поставила на паузу обговорення пропозиції Владіміра Путіна створити "газовий хаб" у цій країні.

Про це стало відомо після того, як за підсумками зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом 4 вересня Путін відмовився повернутися до участі у "Чорноморській зерновій ініціативі", наполягаючи на виконанні низки попередніх умов.

Нагадаємо, 17 липня МЗС РФ офіційно повідомило, що без участі Росії "чорноморська ініціатива" припиняє своє функціонування з 18 липня. Для її продовження Росія вимагала підключення "Россєльхозбанку" до системи SWIFT. При цьому раніше цей банк не грав великої ролі в міжнародній торгівлі зерном, однак обслуговував російську оборонну промисловість. Крім того, Росія вимагала розблокувати постачання запчастин та сільгосптехніки, а також відновити експорт аміаку через Одесу.

Зі свого боку міністр закорднних справ України Дмитро Кулеба сказав, що в ООН, Туреччини й України достатньо ресурсів для забезпечення функціонування "чорноморського зернового коридору" без Росії за наявності політичної волі.

Через зупинку "зернового коридору" експорт української аграрної продукції в липні впав на третину.

Коментувати
Сортувати: