859 відвідувачів онлайн

З моменту відкриття ринку продали 448 тисяч гектарів землі, – "Опендатабот"

земля

Станом на середину вересня 2023 року, за весь період відкритого ринку землі, було відчужено 448 тис. га. 

Про це повідомляє "Опендатабот", посилаючись на дані власного дослідження Моніторинга земельних відносин.

"Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року, найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину – 828 тис. га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тис. га", – сказано в повідомленні.

З моменту відкриття ринку продали 448 тисяч гектарів землі, – Опендатабот 01

Більш ніж половина від загального обсягу була продана протягом перших восьми місяців, до початку повномасштабного вторгнення – 203 тис. га.

Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння кількості як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь.

"Імовірно, це пов'язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі – зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть й юридичні особи", – нагадали в "Опендатабот".

Загалом середня площа угоди "купівлі-продажу" складає 2,2 га. Водночас  середня ціна угоди становить 39-45 тис. грн.

Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині – 23 тис. грн за гектар, а найдорожчі угіддя виявилися на Львівщині – 132 тис. грн за гектар, у Київській – 119,7 тис. грн та Івано-Франківській – 98,112 тис. грн – областях..

Усього 26,75 тис. українських земельних ділянок орендують компанії із Росії, свідчать результати дослідження.

Ринок сільгоспземель в Україні відкрито з липня 2021 року. На першому етапі право купувати сільгоспземлі отримали фізособи, які є громадянами України та не планують отримати ділянку понад 100 га.

Другий етап ринку землі стартує 1 січня 2024 року, під час якого купувати у власність сільгоспземлі зможуть і юридичні особи з обмеженням до 10 тис. га в одні руки.

Водночас, продаж державних і комунальних сільгоспземель, як і продаж її іноземцям, залишиться під забороною. Переважне право купівлю ділянки належить її орендарю. Мінімальна вартість землі не може бути нижчою від її нормативно-грошової оцінки.

Коментувати
Сортувати: