Через санкції і падіння рубля: Росіяни почали вдвічі частіше ремонтувати побутову техніку

Попит на ремонт великої побутової техніки у Росії зріс вдвічі через вихід з країни відомих західних брендів та зростання цін на нову техніку на тлі падіння курсу рубля.
За даними російського сервісу "Авито Услуги", за три місяці літа попит на ремонт малої техніки зріс на 43%, пише місцеве видання "Коммерсант".
Найбільше попит зріс на ремонт плит (на 299%), холодильників (81%), посудомийних (37%) та пральних машин (35%) та духовок (27%).
Згідно з опитуванням клієнтів сервісу, за ремонтом техніки у 2023 році звертався кожен другий росіянин. Найчастіше у респондентів ламалася дрібна побутова техніка (41%), пральні машини (31%) та холодильники (14%).
У сервісі "Профі" повідомили, що у січні-серпні попит на ремонт побутової техніки збільшився на 20% у річному вираженні. Фахівці з ремонту посудомийних машин стали популярнішими на 7%, холодильників – на 6%, а пральних машин – на 5%.
Комерційний директор російського маркетплейсу Holodilnik.ru Олексій Погудалов підтвердив, що в 2023 році помітно зросла кількість звернень щодо постгарантійного обслуговування, тобто ремонту техніки, гарантія на яку закінчилася.
"В основному громадяни лагодять електроніку вендорів, таких як Bosch, Electrolux та інші. Це пов'язано з тим, що споживачі поки не готові розглядати електроніку нових брендів, а вартість нової техніки відомих брендів зросла щонайменше на 50%", – пояснив Погудалов.
Це підтвердив директор Fplus Сервіс Андрій Єрьомін. За його словами, частіше в ремонт потрапляють пристрої відомих марок великої побутової техніки, оскільки "до нових вендорів споживачі ще не сформували ставлення і багато хто продовжує користуватися старими приладами, які рано чи пізно виходять з ладу".
Погудалов прогнозує, що кількість звернень щодо ремонту продовжить збільшуватися і піде на спад тільки коли покупці почнуть масово купувати техніку від китайських та турецьких брендів із гарантійним обслуговуванням.
И заклеивать презервативы.