2582 відвідувача онлайн
272 3

"На 99,9%": Арахамія заявив про виконання Радою вимог для початку переговорів про вступ України до ЄС

арахамия

Верховна Рада майже виконала всі умови для початку переговорів України про членство в ЄС.

Про це голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив у Telegram.

"Станом на сьогодні ми ухвалили 99,9% того, що вимагає від нас Європейський Союз для початку перемовин про вступ України до ЄС", – наголосив голова фракції.

"Сьогодні ми завершили розгляд закону про національні меншини, розглянули в першому читанні законопроєкт щодо політично значущих осіб (PEP). Це специфічний документ і стосовно нього є багато дискусій, але я впевнений, що ми опрацюємо його і за декілька тижнів ухвалимо в другому читанні", – пообіцяв Арахамія.

Він додав, що після цього всі необхідні для початку переговорів з ЄС закони буде ухвалено.

"І на цьому все – парламент свою домашню роботу виконав. Ми передаємо естафету Кабінету міністрів і будемо допомагати уряду у всьому, де потрібна буде наша підтримка", – додав Арахамія.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила за основу доопрацьовану версію законопроєкту №9269 щодо фінмоніторингу політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs). Однак очікується, що перед розглядом законопроєкту у другому читанні, до нього можуть внести зміни.

При цьому раніше сам Арахамія оцінював готовність депутатів проголосувати за цей законопроєкт як "50 на 50". 

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") також зазначав, що для ухвалення законопроєкту №9269-д у його нинішній редакції бракує голосів. Водночас він нагадав, що ухвалення цього закону є однією з семи передумов для початку переговорів про членство в ЄС. Він також є одним із "маяків" у програмі співпраці з МВФ.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на початку вересня закликав депутатів Ради ухвалити закони, необхідні для відкриття переговорів про членство в ЄС, зокрема про PEP.

Уряд вніс відповідний законопроєкт №9269 до Верховної Ради ще на початку травня. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що у листопаді 2022 року Верховна Рада внесла зміни до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", якими депутати обмежили термін визнання політично значущих осіб трьома роками.

Тобто, після спливу трирічного строку з дня припинення виконання визначних публічних функцій всі такі політично значущі особи втрачають цей статус, відтак фінансові організації більше не повинні перевіряти їх операції.

Однак ці зміни не відповідають міжнародним зобов’язанням, яких взяла Україна на шляху інтеграції до ЄС та протирічать стандартам FATF.

Коментувати
Сортувати:
Картинка називається : " от такий куй".
показати весь коментар
21.09.2023 19:35 Відповісти
: " от таки хламидии"
показати весь коментар
21.09.2023 20:39 Відповісти
Базікало.
показати весь коментар
21.09.2023 22:46 Відповісти